Pozvánka na ligu - Tymákov a Most


4. 9. 2008 - Petr Votava - I o prvním zářiovém víkendu se obě naše ligová družstva představí na domácím hřišti a pro obě půjde o reparát. Ženy přivítají úřadujícího mistra z Tymákova a muži v odpoledním utkání vyzvou v severočeském derby Most.

Ve druhém kole první ligy žen půjde o souboj dvou neúspěšných celků z domácího prostředí. Žatec se tak také pokusí protrhnout prokletí úvodního kola, kdy ani jeden z domácích týmů nebyl úspěšný! Hostující celky tak dokonale vykradli všechny tvrze. Tymákov ale bude opravdu těžkým oříškem.

V minulé sezoně se oba celky potkali hned čtyřikrát. Žatec v těchto kláních byl úspěšný pouze v úvodním, pak již jasně vládl Tymákov. Ten se na úvod ligového ročníku střetl na domácí půdě s Chomutovem. Utkání měl velice dobře rozehrané a ještě na začátku druhého poločasu Chomutov jasně přehrával a vedl o pět branek. Přesto nedokázal utkání dovést do vítězného konce a padl po boji 13:14. Návod jak uspět si tak žatecké hráčky mohou vzít právě od Chomutova, kterému se podařilo ve druhé části hry naprosto vyeliminovat střelecké eso tymákovských - Petru Bendovou, což mělo rozhodující vliv na výsledek zápasu.

Žatec bude stále postrádat střelkyni Bilohuščinovou, o to více se však mohou předvést ve svém druhém utkání v žateckých barvách útočnice Suková s Černou. Předpokládaná sestava Žatce: brankařky Bobková a Broučková, obránkyně Samková, Vlčková, Pourová, L. Schneiderová a Havlová. V útoku pak kapitánka Plecitá, Wüstová, Týřová, Suková a Černá. Utkání začíná v neděli od 10:00 a řídit jej bude pan Lenfeld.

Muži se budou snažit umazat nulu na svém kontě bodů proti Mostu. Proti tomuto soupeři se mu v loňském ročníku dařilo a v obou utkáních zvítězil. Most však po úspěšném vstupu do soutěže, kdy na domácím hřišti porazil silné Všenice, bude chtít bodovat i v tomto oblastním derby.

Pro Žatec to bude jeden z důležitých utkání se soupeřem, kde by měl získávat body, pokud chce pomýšlet na opětovné udržení soutěže. K úspěchu povede opět cesta, pokud se podaří ubránit střelce Baníku zkušeného Gombára a rychlého Kneře. Navíc k dobrým výkonům se rozehrál i Venclíček. A domácí útočníci se budou muset umět vyrovnat s tvrdou hrou mosteckých obránců, která je již proslulá.

Předpokládaná sestava trenéra Bukovského: brankáři Tichý a Horník, v obraně Hokr, Lučan, Šrajbr a Mocek. V útoku pak D. Nociar, Antol, Bayer, Hradiský a bratři Sýkorové. Utkání se odehraje od čtyř hodin odpoledne pod vedením rozhodčího Slavíka.


Hradiský snažící se prosadit proti řevnické obraně

Zpět na předchozí stránku