VÝSLEDKY 2013/2014 - starší žáci


Oblastní přebor starších žáků - 2013/2014

poř tým utk výh rem pro skore body
1. TJ Šroubárna Žatec 38 35 0 3 498 : 207 70
2. Baník Most NH A 38 29 1 8 456 : 254 59
3. Jiskra Raspenava 38 17 1 20 279 : 343 35
4. KNH Litvínov 39 16 0 23 329 : 407 32
5. KNH Chomutov 33 11 2 20 251 : 314 24
6. Baník Most NH B 38 1 0 37 161 : 449 2

KNH Chomutov hraje v soutěži až od 3.turnaje


Střelci - Starší žáci (obl. přebor)

por jméno utkání branky prumer
1. Artur Večeřík 34 122 3,59
2. Petr Wolf 19 106 5,58
3. Jan Fiala 29 76 2,62
4. Dominik Gebert 34 68 2,00
5. Dominik Janich 38 44 1,16
6. František Lukeš 35 40 1,14
7. Michal Fedor 31 33 1,06
8. Viktor Engliš 33 6 0,18
9. Lukáš Masopust 38 3 0,08
10. Jaroslav Dyrynk 5 1 0,20
11. Samuel Kolář 12 1 0,08
Mistrovský turnaj v Raspenavě - 31. 5. 2014

výsledek soupeř
6:7 (2:3) TJ Jiskra Raspenava
10:13 (5:9) Baník Most NH A
16:1 (8:0) Baník Most NH B
Žatečtí starší žáci dnes odehráli svůj poslední turnaj OP v Raspenavě, kam odjela pouze osmička hráčů. Opět neodjel současný nejlepší střelec týmu a co bylo poměrně velké oslabení, byla zdravotní indispozice jediného brankáře týmu, tak zaskakovali v brance kluci, kteří to v podstatě chtěli vyzkoušet.
A opět nedorazil na turnaj jeden ze soupeřů, tentokráte to byl KNH Chomutov a výsledek opět bude řešit STK.
Prvním skutečným soupeřem na hřišti byla tak domácí Raspenava, která ale překvapivě nominovala k zápasům poměrně nové, vysoké hráče, kteří v sezóně nenastupovali. V prvním poločasu se kluci v útoku nedokázali téměř vůbec prosadit - jestli se projevila daleká cesta a brzké ranní vstávají je otázka, ale s tím by se naši útočníci měli vypořádat. V brance nastoupil D. Gebert a toho Raspenavští dokázali poměrně dobře využít. Po prohraném poločasu 2:3 jsme nakonec utrpěli druhou porážku v soutěži vůbec, a to 6:7.
Ve druhém utkání s Baníkem Most A to bylo opět skoro stejné, útok se nedokázal prosadit a v brance byl tentokrát V. Engliš. Toho zlepšující se baníkovský tým dokonale využil a došlo na třetí prohru v soutěži OP 10:13.
Do posledního utkání proti Mostu B však už kluci vlétli jako jindy, v brance byl tentokrát D. Janich a v počasu bylo skóre 8:1. Ve druhé půli dostali možnost předvést své umění v úzoku také obránci, kteří také občas trefili branku a tak konečný výsledek byl 16:1.
K turnaji bych se nerad vracel, protože už poněkolikáté nedorazil plný počet soupeřů, tím dle mého vzniká zbytečný chaos a regulérnost soutěže je tatam, má se rozhodovat na hřišti a né u "stolu", a to je zvláště u mládeže zarážející!
Našim borcům je třeba vytknout mnoho a mnoho chyb, kterých se stále dopouštějí a dle mého názoru s takovou hrou nemohou pomýšlet na jakýkoliv úspěch v republikových soutěžích. I přesto je třeba klukům poblahopřát k obhájení titulu OP a popřát mnoho úspěchů.
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky Žatce: Dominik Gebert - Lukáš Masopust 2, Viktor Engliš 5, Daniel Jurkovič, Bohdan Golovčenko - Artur Večeřík 9, Jan Fiala 10, Dominik Janich 2. Trenér Žatce: Ing. Josef Popelka, vedoucí družstva: Vlastimil Fiala.
Mistrovský turnaj v Litvínově - 17. 5. 2014

výsledek soupeř
21:1 (10:0) KNH Litvínov
18:2 (8:1) Baník Most NH B
Žatečtí starší žáci dnes opět za chladného počasí pokračovali čtvrtým jarním turnajem OP, tentokráte na hřišti v Litvínově, kam odjeli v kompletní sestavě a na výsledcích to bylo ihned znát. Do Litvínova však nedorazil jeden ze tří dnešních soupeřů a to Raspenava a tak vzájemný zápas nebyl odehrán, pravděpodobně bude kontumován ve prospěch žateckých kluků 10:0, což je svým způsobem škoda, lepší je vždy měření sil přímo na hřišti.
V zápasech tak opět dostali větší prostor méně zkušení kluci a tentokrát už se jim dařilo poměrně více, než v minulých zápasech.
Prvním skutečným soupeřem na hřišti byl tak Litvínov, který jsme porazili bez výraznějších problémů 21:1, snad mrzí jen jediný održený gól, který byl v podstatě úplně zbytečný.
Ve druhém utkání s Baníkem Most B to bylo opět také jen "o střelbě" a tak nakonec kluci brali výhru 18:2.
Závěrem už se jen sluší klukům poděkovat, protože těmito vítěznými zápasy v podstatě obhájili titul oblastního přeborníka, byť ještě zbývá sehrát poslední turnaj v Raspenavě, ale jejich bodový náskok je už nedostižný. Jako již jistý přeborník oblasti májí právo startu na Mistrovství ČR, které se letos odehraje ve Studénce 13. až 15. 6. a tomu také bude podřízena závěrečná příprava.
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky Žatce: František Lukeš - Lukáš Masopust, Viktor Engliš, Daniel Jurkovič, Bohdan Golovčenko - Artur Večeřík 7, Petr Wolf 15, Jan Fiala 3, Dominik Gebert 4, Dominik Janich 7, Michal Fedor 3. Trenér Žatce: Ing. Josef Popelka, vedoucí družstva: Vlastimil Fiala.
Mistrovský turnaj v Žatci - 3. 5. 2014

výsledek soupeř
11:2 (5:1) KNH Litvínov
9:2 (6:1) Baník Most NH B
8:10 (3:5) Baník Most NH A
9:4 (4:3) Jiskra Raspenava
10:9 (4:6) KNH Chomutov
Žatečtí starší žáci dnes za chladného, téměř zimního počasí, pokračovali třetím jarním turnajem, tentokráte na domácím hřišti. Při absenci tří hráčů základní sedmičky tak bylo družstvo doplněno o mladší žáky - na obraně se představil Jan Jasenovský a v útoku pak Jaroslav Dyrynk a Ondřej Kuvík. Tak měli poprvé možnost vyzkoušet si své umění v zápasech o jednu kategorii starší. A dostali poměrně dost příležitostí, nutno podotknout, že se neztratili, ale byla to pro ně nová zkušenost, zejména pak co se týče přihrávek, střelby a rychlosti jako takové.
Prvním soupeřem byl Litvínov, který jsme porazili bez výraznějších problémů 11:2, snad jen přesnější střelba byla příčinou takového skóre.
Ve druhém utkání s Baníkem Most B to také bylo jen "o střelbě" a tak nakonec kluci brali výhru 9:2.
Ve třetím zápasu se naši kluci utkali s tradičním rivalem v OP, hráči z Baníku Most "A".
To, co trenéři předpokládali, se vyplnilo. Kluci nebyli schopní přesné střelby, ztráceli řadu nahrávek v útoku, ale těmto chybám se nevyhnula ani obrana. Střeleckých příležitostí bylo dost, jen tak ale nechali vyniknout brankáře Mostu a také mostečtí útočníci měli o hodně přesnější mušku. Od samého počátku jsme jen dotahovali náskok soupeře a to se také ve druhé půli povedlo (7:7 a 8:8), jenže špatnými nahrávkami jsme se tak na konec připravili o lepší výsledek. Nutno podotknout, že konečná prohra 8:10 byla více než zasloužená a soupeř nám tak dokázal vůbec poprvé uzmout body. Čtvrtý dnešní zápas byl s Raspenavou a po vyrovnaném poločasu bylo konečné skóre 9:4. A na konec jsme poměřili síly ihned po zápasu s Raspenavou se staršími žáky Chomutova. Střelecké trápení pokračovalo, útočníci nebyli schopní poslechnout, kam že se má střílet a tak ještě pět minut před koncem byl stav příznivý pro hosty 7:9. Až v závěru utkání ale střelci poslechli, kam mají mířit a tak následovala vydřená výhra o jediný gól 10:9. Poděkování dnes patří zejména rozhodčím - bratrům Sýkorovým, kteří tak zvládli poměrně slušnou porci dvanácti utkání.
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky Žatce: František Lukeš - Lukáš Masopust, Jan Jasenovský, Daniel Jurkovič, Bohdan Golovčenko - Artur Večeřík 15, Dominik Gebert 19, Dominik Janich 6, Michal Fedor 6, Jaroslav Dyrynk 1, Ondřej Kuvík. Trenér Žatce: Ing. Josef Popelka , vedoucí družstva: Vlastimil Fiala
Mistrovský turnaj v Chomutově - 19. 4. 2014

výsledek soupeř
15:4 (8:3) KNH Litvínov
11:9 (8:4) KNH Chomutov
15:10 (11:6) Baník Most NH A
17:8 (8:4) Jiskra Raspenava
Žatečtí starší žáci dnes v kompletní sestavě pokračovali druhým jarním turnajem, tentokráte na hřišti v Chomutově, kde má sídlo místní klub KNH. Po ránu se hrálo na ještě mokrém a kluzkém terénu, ale podmínky byly stejné pro všechny zúčastněné. Prvním soupeřem byl Litvínov, který ale hraje snad se stále menšími kluky, přesto se ale dokáží v útoku občas prosadit.V utkáních nastupoval vždy na začátek první útok, který vždy dokázal vytvořit náskok, poté dostali na většinu času prostor hráči druhého útoku k získání větších zkušeností, kteří ale ne vždy dokázali pokračovat v přesné střelbě. I tak ale konečné skóre vyznělo pro žatečáky 15:4.
Ve druhém utkání s místními nadějemi KNH Chomutov vytvořil první útok gólový náskok až 5:0, poté se znovu na delší čas představili hráči útoku druhého, ale začali ztrácet jeden balon za druhým nepřesnými přihrávkami a žalostnou střelbou, obrana v čele s brankařem byla asi v myšlenkách, že soupeř snad ani nebude střílet na branku, kupila chybu za chybou a tak jediné možné rozuzlení utkání bylo to, že soupeř uhrál pro ně solidní výsledek i přes konečnou výhru 11:9 pro žatecké kluky.
Ve třetím zápasu se naši kluci utkali s tradičním rivalem v OP, hráči z Baníku Most "A". Obrana na začátku utkání byla stále přítomná asi někde jinde, jen ne na hřišti a stav byl velmi rychle 0:2 ve prospěch soupeře.V tom okamžiku ale přišel pokyn od trenérů k okamžité změně obranného systému a pohybu obrany jako takového. Konečně se začalo dařit blokovat soupeři střelbu a tím byl prostor pro útok k otočení skóre. Svůj mini zápas sehrál s mosteckými brankaři Petr Wolf, který minule absentoval a teď si vše vynahradil 11ti přesnými zásahy za záda obou mosteckých brankařů. K vidění tak bylo dost hezkých sehraných variant útoků s Petrovou přesnou střelbou.Ve druhé půli dostali prostor také ostatní hráči a konečné skóre utkání bylo tedy 15:10. Na závěr jsme sehráli utkání proti Raspenavě, kde po hladkém průběhu utkání dostali možnost v útoku také někteří hráči z obrany, konečný výsledek 17:8 pro naše barvy ukázal, že zatím kluci neztratili v soutěži ani bod a kráčí tak za titulem oblastního přeborníka s velkým předstihem.
Celkový dojem dnešního klání kazila hra obrany zejména v utkání s Chomutovem, kdy došlo k jasnému podcenění soupeře, která ale v jiných zápasech podala zase výkon dobrý, ale 31 obdržených branek ze čtyř utkání přeci jen nejsme zvyklí vídat na kontě žateckých starších žáků. I kluci mladší z druhého útoku by ale měli přidat, dostávají více a více prostoru, ale střelba i přihrávky ještě nejsou na valné úrovni. Je ale dobře, že si mohou zahrát úplně všichni a
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky Žatce: Lukeš František - Masopust Lukáš, Engliš Viktor 1, Jurkovič Daniel, Golovčenko Bohdan - Wolf Petr 28, Večeřík Artur 7, Fiala Jan 4, Janich Dominik 6, Fedor Michal 3, Gebert Dominik 9. Trenér Žatce: Ing. Josef Popelka, vedoucí družstva: Vlastimil Fiala.
Mistrovský turnaj v Mostě - 12. 4. 2014

výsledek soupeř
11:5 (5:4) Baník Most NH A
13:3 (4:1) Baník Most NH B
8:2 (5:2) KNH Chomutov
17:2 (8:2) KNH Litvínov
Žatečtí starší žáci dnes v Mostě zahájili jarní část OP. K odjezdu se nedostavil prozatímní nejlepší střelec týmu P. Wolf, který společně s "univerzálem" D. Gebertem dali přednost ping-pongu. Dalším chybějícím byl nováček týmu B. Golovčenko, kterého na hřiště nepustila teplota a tak odjela pouze osmička hráčů. Na úvod nás čekal domácí tým Baníku "A", který nás čas od času dokáže potrápit, dnes ale tomu tak bylo pouze v první půli. Do druhé poloviny zápasu změnila žatecká obrana herní systém, se kterým si útočníci domácích nedokázali poradit a tak výsledkem bylo celkové skóre 11:5. Ve druhém utkání jsme hráli s Mostem "B", kdy na hřišti dostali po zbývající zápasy příležitost v útoku D. Janich s M. Fedorem, ale množství ztracených nahrávek, zblokovaných a nepřesných střel, technických chyb, jako přešlapů a hýbání nohou při rozehrávce trestů bylo až moc veliké. Na konec však odešlo "B" domácích poraženo 13:3. Že trénovat se řádně musí, ukázaly našim méně zkušeným útočníkům následující zápasy s Chomutovem a Litvínovem, kdy žalostná střelba, někdy se nepodobající ani tzv. "malé domů", připravila žatecké kluky o hodně větší porci gólů. Chomutov s námi prohrál pouze 8:2 a proti Litvínovu už byl zvolen limit konečného skóre zápasu, který ale kluci splnili a porazili Litvínov na konec svého dnešního účinkování v turnaji 17:2.
Obrana předvedla v začátku venkovní jarní části sezóny vcelku dobrý výkon, i když se nevyvarovala i velmi hrubých chyb, které ale soupeři nedokázali ve větším množství potrestat. Na konec však bylo velmi dobře, že v utkáních mohli naplno předvést svůj "um" i hráči tzv. druhého útoku. Pro ně by to měla být zkušenost a ukázka toho, co musí ještě hodně zlepšovat, a to jde jen poctivým přístupem k tréninku a utkání. Hned příští týden nás čeká další turnaj v Chomutově, kde bude startovat i Raspenava. Uvidíme tedy, jak se bude klukům dařit, nakročeno k obhajobě titulu přeborníka oblasti mají rázně.
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky Žatce: Lukeš František - Masopust Lukáš 1, Engliš Viktor, Jurkovič Daniel - Večeřík Artur 15, Fiala Jan 14, Janich Dominik 9, Fedor Michal 10. Trenér Žatce: Ing. Josef Popelka, vedoucí družstva: Vlastimil Fiala.Oblastní přebor starších žáků - podzimní část 2013/2014

poř tým utk výh rem pro skore body
1. TJ Šroubárna Žatec 18 18 0 0 253 : 113 36
2. Baník Most NH A 19 12 1 6 217 : 142 25
3. KNH Litvínov 19 10 0 9 202 : 194 20
4. Jiskra Raspenava 18 7 1 10 151 : 188 15
5. KNH Chomutov 13 3 2 8 93 : 128 8
6. Baník Most NH B 19 0 0 19 87 : 245 0

KNH Chomutov hraje v soutěži až od 3.turnaje


Střelci - Starší žáci (obl. přebor)

por jméno utkání branky prumer
1. Artur Večeřík 16 69 4,31
2. Petr Wolf 13 63 4,85
3. František Lukeš 20 40 2,00
4. Dominik Gebert 20 36 1,80
5. Jan Fiala 16 35 2,19
6. Dominik Janich 20 14 0,70
7. Michal Fedor 16 11 0,69
8. Samuel Kolář 12 1 0,08Střelci
poř jméno utkání branky průměr
1 Artur Večeřík 16 69 4,31
2. Petr Wolf 13 63 4,85
3. František Lukeš 20 40 2,00
4. Dominik Gebert 20 36 1,80
5. Jan Fiala 16 35 2,19
6. Dominik Janich 20 14 0,70
7. Michal Fedor 16 11 0,69
8. Samuel Kolář 12 1 0,08Mistrovský turnaj v Litvínově - 28. 10. 2013

výs soupeř
8:5 (5:2) Baník Most NH A
11:8 (6:5) KNH Chomutov
16:6 (9:4) Baník Most NH B
14:8 (7:4) KNHCH Litvínov

Žatečtí starší žáci uzavřeli dnes v Litvínově podzimní část OP. Oproti sobotě odjeli oslabeni o oba své dva zatím statisticky nejlepší střelce Petra Wolfa a Artura Večeříka a tak je nečekalo nic lehkého, vzhledem k cíli, kterým bylo neztratit ani jediný bod v celém turnajovém klání podzimní části OP.
Kluci se s tím poprali vcelku dobře i když ihned první zápas proti tradičnímu rivalovi z Baníku Most "A" jim vůbec nevyšel dle představ a nepřesností předvedli opravdu nespočet. Od základních věcí, jako je přihrávka, pohyb na obraně, ale i v útoku, systémy téměř žádné a o přesné střelbě si mohli nechat zdát. Jenže soupeř byl na tom podobně a tak konečné skóre vyznělo nakonec pro nás - 8:5. Po tomto zápasu si vzal v kabině hlavní slovo trenér Popelka a kompletní tým byl kárán za předvedenou "ne"hru a také si to vše všichni odčinili několikanásobným výběhem terénu v přilehlém parčíku. Poté ale kluci v útoku zlepšili kompletně svou hru, najednou si vzpomněli, jakže se hrají sytémy a jak se nahrává, obrana ale stále tápala a tak druhý zápas s KNH Chomutov nakonec skončil naší výhrou 11:8. Poté se hrála už poměrně z našeho pohledu jasná partie s družstvem Baníku Most "B" a konečné skóre bylo 16:6. Na závěr turnaje nás čekal domácí tým KNH Litvínov, který disponuje jediným střelcem, který ale dokáže naší obranu celkem dobře překonávat, ale sám na vše nestačí.To se potvrdilo i dnes a výhra nad tímto soupeřem 14:8 znamená splněný cíl, jasné vedení v OP po podzimu o třináct bodů, to ale neznamená, že jsou kluci nějací mistři, chyb je v zápasech jako máku, dnes to díky chybějícím klukům v útoku bylo znát. Všichni útočníci dostali dost prostoru, aby trenérům předvedli, co vnich vězí, ale všichni se mají hodně co učit.
Přes to všechno patří klukům poděkování za celý podzim.
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky Žatce: Kolář Samuel - Masopust Lukáš, Engliš Viktor, Jurkovič Daniel - Lukeš František 17, Gebert Dominik 12, Janich Dominik 5, Fedor Michal 4, Fiala Jan 11. Trenér Žatce: Ing. Josef Popelka, vedoucí družstva: Vlastimil Fiala.


Mistrovský turnaj v Litvínově - 26. 10. 2013

výs soupeř
8:4 (3:1) Jiskra Raspenava
19:8 (10:7) KNHCH Litvínov
22:7 (10:4) Baník Most NH B

Žatečtí starší žáci pokračovali předposledním turnajem podzimní části OP na hřišti v Litvínově. V brance dostal příležitost ve všech zápasech již uzdravený Sam Kolář, Fanda Lukeš proti Raspenavě nehrál, když startoval v utkání dorostenců proti Mostu (20:20). Zraněn je i Petr Wolf a tak nám sestava trochu prořídla, ale kluci to zvládli na jedničku, i když Raspenava nám dělala trochu více starostí, než jindy, a také spousta zahozených střel na branku soupeře bylo na výsledku 8:4 znát. Poté, co se již k týmu připojil F. Lukeš, byla hra kluků ještě na vyšší úrovni a odnesli to soupeři z Litvínova 19:8 a poté Baníku Most "B" 22:7 a protože Raspenava ve vzájemném duelu s B. Most "A" vyhrála, navýšili kluci opět svůj bodový náskok v tabulce. Zbývá nám sehrát poslední podzimní dějství OP, které se hraje opět na hřišti v Litvínově v pondělí 28.10.2013. I přes to, že nehráli kluci na podzim ani jednou před domácím publikem, zatím neztratili ani bod a budou chtít určitě podzimní část takto také zakončit a potvrdit roli jasně vedoucího celku OP.
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky Žatce: Kolář Samuel - Masopust Lukáš, Engliš Viktor, Jurkovič Daniel - Večeřík Artur 17, Gebert Dominik 3, Janich Dominik 3, Fedor Michal 3, Fiala Jan 9, Lukeš František 14. Trenér Žatce: Ing. Josef Popelka, vedoucí družstva: Vlastimil Fiala


Mistrovský turnaj v Chomutově - 12. 10. 2013

výs soupeř
16:12 (7:5) KNHCH Litvínov
14:4 (8:3) KNH Chomutov
11:6 (4:4) Baník Most NH A
14:1 (7:1) Jiskra Raspenava

Žatečtí starší žáci pokračovali po třítýdenní pauze třetím turnajem OP na hřišti v Chomutově. Tentokráte už počasí nebylo tak ideální, ranní chlad, sychravo a mokré hřiště však bylo pro všechny soupeře stejné. Naši kluci začínali opět s Litvínovem, který má v útoku jediného, avšak přesného střelce. V brance se tentokrát představil ve všech zápasech F. Lukeš, když pro nemoc s námi neodjel druhý brankář. Přes výhru však rozdíl ve skóre (16:12) nebyl tak velký, Litvínov nás potrápil více, než kdy jindy. Ve druhém zápasu jsme nedali šanci vyniknout domácím hráčům a po zlepšeném výkonu obrany včetně brankáře byl zápas od začátku jasnou záležitostí žateckých hráčů (14:4). Pak nás čekal tradiční soupeř z Baníku Most "A", který neustále pracuje na zlepšení herních dovedností, což se na hřišti ukazuje. V prvním poločasu s námi držel krok (4:4), což ale šlo také na vrub nepřesné střelby a špatného pohybu žateckého útoku při vysunuté mostecké obraně. Ve druhé půli ale kluci zabrali a už jasně naklonili skóre na svou stranu (11:6). V posledním našem utkání dnešního dne nás čekala do nedávna silná Raspenava, ale opět jim chyběli v sestavě hráči a tak utkání bylo zcela jasnou záležitostí pro naše barvy (14:1).
Žatečtí starší žáci si opět navýšili o nějaký ten bodík náskok v čele OP a bez jediného zaváhání dominují celé soutěži, nezbývá tedy nic jiného, než to zvládnout bez ztráty "kytičky"
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky Žatce: Lukeš František - Masopust Lukáš, Engliš Viktor, Jurkovič Daniel - Wolf Petr 19, Večeřík Artur 17, Gebert Dominik 8, Janich Dominik 3, Fedor Michal, Fiala Jan 8. Trenér Žatce: Ing.Josef Popelka , vedoucí družstva: Vlastimil Fiala


Mistrovský turnaj v Mostě - 21. 9. 2013

výs soupeř
20:11 (8:6) KNHCH Litvínov
13:4 (6:2) Baník Most NH B
13:7 (7:4) Baník Most NH A
13:5 (7:1) Jiskra Raspenava
11:5 (6:1) KNH Chomutov

Žatečtí starší žáci pokračovali druhým turnajem OP na hřišti v Mostě a opět porazili všechny své protivníky. Ačkoliv se někteří soupeři představili s novými tvářemi a také více sehraní, jiní zase oslabeni, celkové skóre 70:32 a plný bodový zisk z tohoto turnaje pro naše družstvo mluví za vše. Je o něco lepší než v prvním turnaji, což je dáno větší rozehraností a také nebývalým množstvím útočníků v družstvu starších žáků. Na hřišti se jich představilo hned sedm.
V brance se objevil poprvé v soutěžním zápase Samuel Kolář, který ale dostal na malou chvíli příležitost v útoku, a také jí hned využil ve svůj premiérový gól, což byl v tu chvíli již osmý "úspěšný" útočník žateckého družstva. Jinak s jistotou zvládnul své zápasy v bráně proti Mostu "A" a Raspenavě Franta Lukeš. V obraně se začínají projevovat také herní zkušenosti, i když chyby se dají najít vždy a také se budeme snažit je odstraňovat v tréninku.
Útok tentokrát v každém ze zápasů nenechal nikoho na pochybách, kdo že to má zápas vyhrát, ale přece jen opětovně bylo dost zahozených střel a pak zbrklost a nepřesnost v rozehrávce zejména u těch mladších kluků, kteří se ale stále přizpůsobují hernímu projevu ve starší kategorii. Nezbývá tedy, než pokračovat v úspěšném tažení v nové sezóně OP. Ale také pokračovat poctivě v tréninku, což se týká některých pánů kluků více než méně.
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky Žatce: Lukeš František 9, Kolář Samuel 1 - Masopust Lukáš, Engliš Viktor, Jurkovič Daniel, Seifert Jakub - Wolf Petr 18, Večeřík Artur 19, Gebert Dominik 8, Janich Dominik 2, Fedor Michal 6, Fiala Jan 7. Trenér Žatce: Ing. Josef Popelka, vedoucí družstva: Vlastimil Fiala


Mistrovský turnaj v Raspenavě - 7. 9. 2013

výs soupeř
13:7 (5:5) Jiskra Raspenava
11:8 (5:2) Baník Most NH A
9:7 (3:5) KNH Chomutov
17:2 (8:1) Baník Most NH B

Žatečtí starší žáci zahájili své boje v OP na hřišti v Raspenavě za krásného sobotního počasí. Po tradiční změně sestav z důvodu věku hráčů, kdy někteří přechází do starší kategorie a naopak přicházejí z mladších žáků, hráli kluci v poněkud jiném složení, ale jádro týmu zůstalo zachováno. To také bylo na hře týmu znát, i když jen trochu, a v novém herním systému soutěže (ještě nehráli zápas s Litvínovem ) porazili všechny své protivníky. Na hře týmu byla znát zatím herní nerozehranost, na nových tvářích také zbrklost, ale celkem je nutno kluky pochválit za bojovnost, jen zápas s Chomutovem páni kluci podcenili a mysleli si, že se soupeř porazí sám. Nakonec ale i ten zvládli a tak nezbývá, než ve vítězném tažení pokračovat, ale hlavně poctivě trénovat. Zlepšení všech herních vlastností by se mělo dostavit.
Kaňkou tohoto turnaje je neskutečně pozdní příjezd družstva z Chomutova, který tak prohrál zřejmě kontumačně s Litvínovem a narušil tak regulérnost turnaje, nehledě na zbytečné prostoje v pořadí utkání. Takto postrádá smysl a logiku narychlo upravený model soutěže OP. Ať je to jak chce, mládež by měla hrát a sbírat zkušenosti na hřišti.
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky Žatce: Lukeš František - Masopust Lukáš, Engliš Viktor, Jurkovič Daniel, Seifert Jakub - Wolf Petr 26, Večeřík Artur 16, Gebert Dominik 5, Janich Dominik 1, Fedor Michal 2. Trenér Žatce: Ing. Josef Popelka, vedoucí družstva: Vlastimil Fiala


[home] [sestava] [výsledky] [tabulka a střelci] [rozpis utkání] [zimní halový přebor] [přátelské turnaje] [pohár čr] [archiv]