Nejlepší házenkář Žatce 2008

27. 2. 2009 - Petr Votava - Na druhém klubovém plese byl vyhlášen první ročník ankety o Nejlepšího házenkáře oddílu TJ Šroubárna Žatec pro rok 2008. Celkem o vaši přízeň v hlasování na těchto stránkách bojovalo 34 hráčů (18 mužů a 16 žen) a 10 týmů. Mezi ně pak byly rozděleny body od 63 hlasujících, kteří měli možnost hlasovat pro tři nejlepší v každé kategorii.

Vítězi v kategorii družstev se stalo družstvo dorostenců, kterým se minulý rok podařilo získat titul Mistra ČR. Na druhém místě se umístilo družstvo mužů, kterým se podařilo udržet ligovou příslušnost. Třetí príčku obsadily ženy, které v loňském ročníku skončily na vynikajícím čtvrtém místě v první lize.

Mezi ženami dominovala m. n. h. Zdeňka Bilohuščinová, které dlouhou dobu šlapala na paty druhá Lenka Wüstová. Tyto dvě spoluhráčky z útoku a rovněž jedny z nejlepších střelkyň první ligy ovládly tuto kategorii. Třetím místem pak obranu prezentovala Lucie Vlčková.

Nejenom mezi muži, ale i absolutním vítězem, byl pak se ziskem 129 bodů vyhlášen Daniel Nociar. I on patří k absolutní střelecké špičce druhé ligy mužů. Druhé místo si pak svými stabilními výkony "vychytal" Josef Tichý. Pohárek za třetí místo byl v této kategorii udělen dravému mládí v podobě kapitána dorostenců - Pavla Sýkory.

Chtěl bych tímto pogratulovat všem vyhlášeným, a poděkovat všem, kteří mi s realizací této ankety pomáhali. Jmenovitě panu Popelkovi, Mixtajovi, Nociarovi, Mockovi a Bayerovi. Věřím, že se minimálně stejně vyvede i druhý ročník této ankety.