Nejlepší házenkář Žatce 2011 - nominace žen


3. 11. 2010 - Petr Votava - Jako druhé v pořadí si představíme nominované v anketě o Nejlepšího házenkáře Žatce pro rok 2011 v kategorii žen. A je rozhodně z čeho vybírat, nominováno totiž bylo hned třináct hráček, které se v průběhu roku nastoupily alespoň k deseti mistrovským utkáním v barvách žateckého prvoligového celku.


Barbora Andrtová - brankařka
Věkem stále ještě dorostenka po celou jarní část kryla záda brankařské jedničce a mohla tak sbírat cenné zkušenosti. V podzimní části již tolik příležitostí v prvoligovém družstvu nedostávala, přesto se s ní do budoucna musí počítat.
Pořadí v loňské anketě: neumístila se, odehráno 12 utkání
Romana Černovská - brankařka
Hostující brankářská jednička z Prahy, která se celkem během krátkého času propracovala na pozici osobnosti týmu. Své velmi dobré výkony opírá hlavně o mnohé zkušenosti, které dokázala v první lize nasbírat a jistě tak bude patřit k favoritům naší ankety.
Pořadí v loňské anketě: 5., odehráno 23 utkání
Kateřina Hornová - brankařka
Návrat číslo 2. Tak by se dal stručně charakterizovat uplynulý rok z pohledu této brankařky. Kvůli svým pracovním povinnostem vynechala celou jarní sezonu, pak si ale po návratu celkem rychle našla cestičku do prvoligové branky. S Romanou Černovskou tak tvoří velice kvalitní brankářskou dvojici. do prvoligové branky. S Romanou Černovskou tak tvoří velice kvalitní brankářskou dvojici.
Pořadí v loňské anketě: 5., odehráno 10 utkání
Hana Kolářová ml. - obránkyně
Jedna z řady mladých házenkářek, které ve stávajícím prvoligovém družstvu žen představuje novou nastupující generaci hráček. Její věkovou kategorií jsou stále ještě dorostenky, ale už v tak ranném věku sbírá cenné ligové zkušenosti.
Pořadí v loňské anketě: neumístila se, odehráno 19 utkání
Kateřina Kuželová - obránkyně
To co se napsalo pro její předchůdkyni, Hanu Kolářovou do posledního písmene platí i pro Kateřinu Kuželovou. Snad jen s připomínkou, že žatecká házená si na nedostatek kvalitních mladých hráček rozhodně stěžovat nemůže.
Pořadí v loňské anketě: neumístila se, odehráno 22 utkání
Lucie Schneiderová - obránkyně
Žateckou obranu si bez této řízné obránkyně snad už ani nelze představit. Svými výkony si vydobyla pevné místo v základní sestavě. Vzhledem k jejímu věku se pak dá očekávat, že kvalita výkonu neustále poroste.
Pořadí v loňské anketě: 9., odehráno 20 utkání
Lucie Vlčková - obránkyně
Jedna z favoritek ženské kategorie, která se v této anketě již třikrát umístila na třetím místě a i letos určitě nemá menší ambice. Svými stabilně velice kvalitními výkony na kraji obrany to jen potvrzuje. Může být tak první obránkyní, která přeruší hegemonii útočnic co se týče předních míst.
Pořadí v loňské anketě: 3., odehráno 24 utkání
Štěpánka Zimová - obránkyně
Bývalá reprezentantka se pomalu, ale jistě dostává zpět do své formy. Ve své hře těží nejen ze svých fyzických dispozic, ale hlavně nepřeberného množství zkušeností, která ji řadí k sortě velice kvalitních házenkářek. Je tak jen otázka času, kdy se její výkony podepíší i na umístění v této anketě. Jistě ji k tomu dopomůže i změna jména.
Pořadí v loňské anketě: neumístila se, odehráno 21 utkání
Edita Bartoňová - útočnice
Kvůli mateřským povinnostem nestihla odehrát tolik utkání než by bylo vhodné, přesto svými brankovými přínosy platí stále za platnou útočnici.
Pořadí v loňské anketě: 10., odehráno 14 utkání, počet vstřelených branek: 38
Monika Čítková - útočnice
Po mateřské dovolené navrátivší se hráčka jakoby rozkvetla do plné krásy, zejména co se vstřelených branek týče. V roce 2011 se tak jedná o jedno z nejpříjemnějších překvapení, které se může velice lehce přerodit v úspěch v letošní anketě.
Pořadí v loňské anketě: neumístila se, odehráno 20 utkání, počet vstřelených branek: 98
Jana Janečková - útočnice
Mladá dravá útočnice, která přes svůj nízký věk a subtilní postavu se dokáže prosazovat v první lize žen. V této hráčce tříme veliký potenciál, která sbírá cenné zkušenosti aby pak mohla patřit v budoucnosti tahounům prvoligového družstva.
Pořadí v loňské anketě: 6., odehráno 20 utkání, počet vstřelených branek: 35
Angelika Pospíchalová - útočnice
Velice poctivá hráčka kvůli svým pracovním povinnostem stihla odehrát jen jarní část, přesto pokud byl problém se sestavou, měl se trenér vždy na koho spolehnout.
Pořadí v loňské anketě: nebyla nominována, odehráno 12 utkání, počet vstřelených branek: 11
Lenka Solčaniová - útočnice
Mladá nadějná útočnice, která chybějící zkušenosti a techniku nahrazuje vysokým nasazením a dravostí.
Pořadí v loňské anketě: nebyla nominována, odehráno 16 utkání, počet vstřelených branek: 2
Lenka Wüstová - útočnice
Střelecké eso sice zažívá malý ústup ze slávy, přesto je stále hlavním střeleckým tahounem žateckého týmu a asi by se nenašel trenér, který by tuhle hráčku nechtěl mít ve svém družstvu. Proto i tento ročník bude mít velkou šanci na celkové vítězství, které ji neustále uniká.
Pořadí v loňské anketě: 4., odehráno 24 utkání, počet vstřelených branek: 147Lenka Wüstová v utkání proti Dobrušce
Fotografie: František Mocek

Zpět na předchozí stránku