Nejlepší házenkář Žatce 2011 - nominace mužů


31. 10. 2011 - Petr Votava - I letos jsme připravili anketu o nejlepšího národního házenkáře žateckého oddílu, tentokráte pro rok 2011 a to již po čtvrté. V zaběhlé soutěži došlo k několika změnám. Tou nejpodstatnější je, že hlasovat se bude pouze jednou a to po skončení mistrovských utkání v roce 2011. Abychom vám vaše rozhodování ulehčili, je pro vás připravena série článků, ve kterých se obeznámíte se všemi nominovanými. Jako první vám přinášíme nominaci pro kategorii mužů. K nominaci je potřeba, aby hráč nastoupil alespoň ke 40 procentům mistrovských utkáních v daném roce za A-tým.


Štěpán Horník - brankář
Jasná brankářská jednička, jeden z vůdců týmu a výrazná osobnost mužského týmu, který hraje druholigovou soutěž. To vše již splňuje i při svém mládí a tak se s největší pravděpodobností opět bude patřit k favoritům naší ankety ve které obhajuje loňské druhé místo.
Pořadí v loňské anketě: 2., odehráno 21 utkání
Mikuláš Horník - brankář
Vcelku nenápadně, za to však zcela zaslouženě, se vkradl na pozici dvojky, kdy kryje záda svému bratrovi v brance a společně tak tvoří unikátní bratrskou brankářskou dvojici. Vzhledem ke svému věku stále sbírá cenné zkušenosti.
Pořadí v loňské anketě: bez nominace, odehráno 20 utkání
Zdeněk Beldík - obránce
Řízný a zkušený obránce, který patří k základním kamenům žatecké obrany. Zvláště díky své výborné fyzické připravenosti je tvrdým oříškem pro nejednoho útočníka.
Pořadí v loňské anketě: 8., odehráno 19 utkání
Jaroslav Lučan - obránce
Mozek obrany i v uplynulém roce s přehledem dirigoval žateckou obranu. Známý hecíř a gentleman během hry dokáže na hřišti nechat doslova všechno.
Pořadí v loňské anketě: 3., odehráno 19 utkání
Pavel Nociar - obránce
Brousek, který se z pozice útočníka přeškolil na obránce ví moc dobře, kdy má přitlačit aby se útočníci soupeře drželi dále od žateckého brankoviště. Je stálým členem základní sestavy.
Pořadí v loňské anketě: 10., odehráno 20 utkání
Michal Pavlas - obránce
Mladík, který si svými výkony řekl o pořádnou porci minut strávených na hřišti. Univerzální hráč, který dokáže zaskočit jak na pozici obránce tak záložníka. Až nasbírá potřebné zkušenosti, bude jistojistě patřit do základní sestavy.
Pořadí v loňské anketě: neumístil se, odehráno 20 utkání
Peter Antol - útočník
K jakémusi malému „obrození“ došlo u tohoto hbitého a fyzicky velice zdatného útočníka, který svou zdravou drzostí a hrou bez nervů dokázal zamotat hlavu nemálo obranám.
Pořadí v loňské anketě: 7., odehráno 21 utkání, počet vstřelených branek: 59
Ondřej Bayer - útočník
V uplynulém roce nedostával tolik příležitostí než by si zasloužil, přesto stále platí za skvěle technicky vybaveného útočníka, který dokáze soupeře vždy něčím nepříjemně překvapit.
Pořadí v loňské anketě: 9., odehráno 16 utkání, počet vstřelených branek: 12
Jakub Hradiský - útočník
Bomber jak má být. Když se tato „lokomotiva“ roztočí do správných otáček jen málokdo ji může čelit. Stejně jako loni a i tento rok atakuje desítku nejlepších střelců ve druhé lize.
Pořadí v loňské anketě: 6., odehráno 21 utkání, počet vstřelených branek: 131
Michal Janák - útočník
Mladík, který stále ještě sbírá zkušenosti. Po svém vpádu do druholigových kolbišť zaznamenává malinkatý ústup, ale je to jistě aby mohl předvést své schopnosti v plné kráse.
Pořadí v loňské anketě: 5., odehráno 22 utkání, počet vstřelených branek: 35
Pavel Sýkora - útočník
Po dlouhodobém zranění kapitána Nociara jasná jednička co se žateckého útoku týče. Skvěle technicky i fyzicky vybavený hráč, který reprezentuje to lepší co může stávající druhá liga nabídnout. Hlavní favorit a obhájce ankety o nejlepšího házenkáře roku.
Pořadí v loňské anketě: 1., odehráno 22 utkání, počet vstřelených branek: 181
Tomáš Sýkora - útočník
Kvalitní bohužel však zatracený utočník, který dostal jen velmi málo příležitostí aby prokázal své umění. V podzimní části již zanechal aktivní činnosti v A-týmu a věnuje se rozhodcovské kariéře na ligové úrovni.
Pořadí v loňské anketě: neumístil se, odehráno 9 utkání, počet vstřelených branek: 3Jaroslav Lučan v utkání proti Sokolu Tymákov

Zpět na předchozí stránku