Nejlepší házenkář Žatce 2010 - nominace týmů

22. 6. 2010 - Petr Votava - Sezona 2009/2010 se nám pomalu chýlí ke konci a tak je čas na první část ankety o Nejlepšího házenkáře Žatce pro rok 2010. A abyste věděli z čeho vybírat, jednotlivé nominované vám stručně představíme. Začneme nominací týmů.

Mladší žačky
Tým pod vedením pana Mixtaje má v poslední době pod penzí čtvrté příčky, která jim byla souzena i tento ročník oblastního přeboru.

Mladší žáci A a B
Mladší žáci vyrazili do letošních bojů se dvěma týmy, bohužel v souboji o druhou pozici v oblastním přeboru, se A-týmu s Loukou nevedlo a skončil třetí. Béčko obsadilo čtvrtou pozici.

Starší žačky
Starší žačky si v posledních letech vydobývají zpátky svou dobrou pověst a i letošní sezonu tomu nebylo jinak. Podařilo se jim uhájit druhou pozici v oblasti, čímž se kvalifikovaly na Pohár ČR v Brně, kde získaly bronzové medaile! Jsou tak jediným žateckým týmem, kterému se podařilo obsadit medailové umístění na vrcholových turnajích. Za zmínku stojí i druhá pozice v Halovém poháru.

Starší žáci
Opět s naprostým přehledem prošti starší žáci oblastním přeborem a stali se tak po sedmé v řadě přeborníky oblasti. Na Mistrovství ČR, které pořádal náš oddíl, pak obsadili s minimální ztrátou bramborovou pozici. Žáci se kvalifikovali i na Halové Mistrovství ČR, zde skončili pátí.

Dorostenky
Až do posledního utkání oblastního přeboru bojovalo družstvo o účast na Mistrovství ČR. To jim nakonec uniklo mezi prsty a po roce si tak zopakovalo účast na Poháru ČR. Druhá pozice z minulého roku se jim bohužel nepodařila obhájit, a družstvo ve Staré Vsi skončilo až na páté pozici.

Dorostenci
Již jedenáct let nezná Severočeská oblast jiného vítěze oblastního přeboru v kategorii dorostenců než Žatec. I po jedenácté se tak toto družstvo kvalifikovat na Mistrovství ČR. Zde jim bohužel nevyšel úvod turnaje, který pak družstvo stál medaili. I tak je čtvrté místo úspěchem. Celek se zúčastnil i Halového Mistrovství ČR v Mostě, kde získal bronzové medaile.

Ženy A
Tým okolo trenéra Popelka prochází obměnou hráčského kádru, kdy se mladé hráčky hlásí o své pozice. A i v této nelehké situaci dokázaly ženy vylepšit umístění v prvoligové tabulce oproti loňskému ročníku, kdy se z osmé pozice posunuly na šestou. Úvod jarní části sice nevyšel podle představ a choutky na postup do vyřazovacích soubojů vzaly brzo za své. V druhé části jara pak však bylo na výsledky tohoto celku radost pohledět. Bude to stačit na vylepšení dosavadních dvou třetích míst v naší anketě?