Nejlepší házenkář Žatce 2009 - nominace týmů


23. 6. 2009 - Petr Votava - Po loňském ročníku je pro vás i letos připravená anketa o Nejlepšího házenkáře Žatce pro rok 2009. Anketa samotná začne až v příštím týdnu, a proto je nejlepší čas si představit všechny nominované. První nominační lístek se bude týkat našich družstev.

Mladší žačky
V oblastním přeboru obsadily čtvrtou příčku, přesto se jako pořadatelské družstvo zúčastnily Poháru ČR, kde rozhodně nezklamaly a obsadily čtvrtou příčku.

Mladší žáci
Velice mladý tým, který se toho má ještě mnoho co učit, si vybojoval druhým místem v přeboru oblasti účast na Poháru ČR ve Veselí, kde obsadil, šestou, předposlední příčku.

Starší žačky
Jedno z největších překvapení jarní části sezony. Zlepšenými výkony se dokázaly ze třetího místa prodrat na druhou příčku, zajišťující účast na Poháru ČR v Opatovicích aby ten posléze vyhrály! Dosáhly tak jednoho z nejlepší výsledků našich družstev v letošním ročníku.

Starší žáci
Naprosto s přehledem prošli starší žáci oblastním přeborem a stali tak přeborníky oblasti. Na mistrovství ČR to však již tak růžové nebylo a celek obsadil pátou pozici. Úspěchem však skončilo Halové mistrovství ČR, kde tým získal bronzové medaile.

Dorostenky
Dorostenky v jarní části mistrovských soutěží prohrály jediné utkání a to až to poslední, ve kterém se rozhodovalo o celkovém vítězi Poháru ČR v Brně, kde nakonec obsadily druhou příčku. Je to po letech další úspěch pro náš oddíl v této kategorii, který byl rovněž podtržen třetím místem na Halovém mistrovství ČR.

Dorostenci
Tento celek měl nelehký úkol v podobě obhajoby mistrovského titulu ČR z loňského roku, a ačkoliv na finálovém turnaji nepoznal hořkost porážky, skončil "až" druhý. Jedná se i tak o další velký úspěch tohoto kolektivu v poslední době a loňský vítěz této kategorie ankety patří opět k největším favoritům.

Ženy A
Po senzačním čtvrtém místě, přišlo malinkaté vystřízlivění v podobě osmé příčky. Šlo však o osmou pozici v první lize, což svou váhu rozhodně má. Důkazem toho jsou i početné návštěvy na utkáních tohoto celku, které měly zájem vidět kvalitní házenou.

Ženy B
Bez jediného zaváhání prošla rezerva žen přeborem oblasti. V mnoha případech byla vítězství až drtivá a tak si zcela zaslouženě tento celek vydobyl titul přeborníka oblasti.

Muži A
Muži na jaře opět zachraňovali druholigovou příslušnost, bohužel tentokrát neúspěšně. Díky ale skvělé stíhací jízdě, bojovali o svou účast až do posledních minut ligové sezony, což po nevydařené podzimní části hry jen málokdo očekával. V jejich podání byla k vidění opět hezká útočná házená, která jim v minulém ročníku ankety vynesla druhou pozici.

Muži B
Největším úspěchem tohoto uskupení je, že v pořádku dohrál mistrovská utkání a kvalifikoval se tak na Noční turnaj :-)

Družstvo dorostenců na Mistrovství ČR 2009 a Nejlepší družstvo pro rok 2008
Autor: František Mocek

Zpět na předchozí stránku