Nejlepší házenkář Žatce 2009 - nominace mužů


25. 6. 2009 - Petr Votava - A máme tu třetí, závěrečný nominační lístek do ankety o Nejlepšího házenkáře Žatce pro rok 2009, tentokráte v kategorii muži. Seznam je o něco kratší oproti kategorii žen, ale o nic slabší. Jen připomínáme, že hlasování začne příští týden a vše podstatné se dozvíte na našich stránkách či v regionálním tisku.


Václav Havránek - brankář
Hlavní náplní bylo vedení týmu mužů ve druhé lize jako hlavní trenér. Přesto tomu okolnosti chtěli, aby tento zkušený brankář musel nastoupit a svým přehledem pomoci mladému celku v těžkých chvílích.
Štěpán Horník - brankář
Mladý brankář, který svou šanci chytil za pačesy při neúčasti jasné jedničky Tichého. Se Štěpánem v brance sbírali muži důležité body v boji o záchranu a mohl se tak naplno projevit talent tohoto nadějného "gólmana".
Josef Tichý - brankář
Jasná brankářská jednička a pevný pilíř žatecké obrany bude tento rok obhajovat druhou příčku. I v jarní části letošního ročníku dokázal, že je mužem na svém místě a mnohokrát svými často ekvilibristickými zákroky držel žatecký tým nad vodou.
Zdeněk Beldík - obránce
Řízný obránce, který tvrdí muziku. Je to jeden s nosných kamenů, jakých jsou potřeba v každém týmu.
Jaromír Hokr - obránce
Věkem ještě dorostenec patřil tento dravý obránce ke stabilním pilířům žatecké obrany. K jeho doménám patří zejména "rvavost" a nekompromisní nasazení během celého utkání. Pro Járu není žádný míč nikdy ztracen.
Jaroslav Lučan - obránce
Původem "basketbalista" v letošním ročníku doslova vykvetl a patřil k nejlepším obráncům žateckého týmu. Na středu brankoviště dokázal, zejména svým přehledem a poziční hrou, dirigovat celý obranný val. Nezanedbatelným plusem je rovněž jeho hecování, kdy pro tým na hřišti doslova žije.
Pavel Nociar - obránce
Povoláním útočník, věkem dorostenec, přesto stálý člen druholigové obrany. Zejména díky svým fyzickým disproporcím byl tento nadějný střelec povolán do obrany, kde v průběhu jara rozhodně nezklamal.
Peter Antol - útočník
Malý, rychlý štírek bez nervů udivoval hlavně svou drzostí, co si vše dokázal dovolit vůči tvrdým druholigovým obranám. Jeho výkony na jaře byly jednoznačně obrozením tohoto, stále ještě mladého a nadějného, střelce s již nemalými zkušenostmi z druholigových bojů.
Ondřej Bayer - útočník
Univerzální hráč toho na jaře díky svým pracovním povinnostem příliš nenahrál, ale jakmile byl k dispozici, mohl se trenér spolehnout, že odvede kvalitní výkony. A to jak v útoku, kde udivuje svoji perfektní míčovou technikou či na obraně.
Jakub Hradiský - útočník
Jedno z útočných es, které zářilo v prvním útoku celou jarní část. Díky výborným fyzickým přednostem připomínal tento útočník stroj na góly. Nemálo-krát byli obránci chtě nechtě odsouzeni pouze do role statistů, když se tento střelec prosazoval ke střele.
Daniel Nociar - útočník
Kapitán a lídr týmu každým coulem. Opět nejlepší, co se týče vstřelených branek a to i přes své nepříjemné zranění se kterým nastupoval, aby svému celku pomohl v bojích o záchranu. Loňský absolutní vítěz této ankety má i pro tento ročník co nabídnout.
Pavel Sýkora - útočník
Jedním slovem zabiják. Ačkoliv věkem stále ještě dorostenec, výkony jasně v první útočné formaci Žatce. I v tomto mladém věku dokáže chladnokrevně rozhodovat zápasy a brát tíhu zodpovědnosti na svá bedra jako by to byla běžná věc. Loni překvapil třetím místem v anketě, letos svými výkony zaútočí jistě výš.
Tomáš Sýkora - útočník
Většinu utkání sledoval spíše z lavičky, ze které své spoluhráče hecoval. Když byla potřeba, vždy v útoku kvalitně odvedl svou práci. Na svou velkou šanci teprve čeká.Hradiský při střelbě

Zpět na předchozí stránku