Historie oddílu národní házené v Žatci - 1960 až 1969


1960 - Byla obnovena činnost družstva žen. Družstva žaček, dorostenců a žen získala další tři tituly krajských přeborníků. Družstvo dorostenců obsadilo na přeboru ČSSR v Turnově 2. místo. Družstvo mužů sestoupilo do krajské soutěže.

1961 - Družstva žáků a žaček získávají další dva tituly krajských přeborníků a na celostátních přeborech skončily oba kolektivy na 5. místech. Družstvo mužů si opět vybojovalo postup do krajského přeboru. Sehráno 8 meziokresních utkání s družstvy z Kladna, ve kterých jsme 3x zvítězili, 4 odešli poraženi a 1 utkání skončilo nerozhodně s celkovým aktivním skorem 65 : 61 brankám.

1962 - V soutěžích hrálo 8 družstev, muži skončili na 4. místě. Družstvo mužů začalo hrát současně také mezinárodní házenou.

1963 - V soutěžích bylo zapojeno 6 družstev a jedno družstvo mužů se účastnilo pouze příležitostně některých turnajů.

1964 - V soutěžích hrálo 6 družstev, na třetích místech v mistrovské soutěži skončili žáci, žačky, dorostenci, muži a ženy, na čtvrtém pak skončily dorostenky.

1965 - Proběhly oslavy 60. výročí založení české házené. V soutěžích měl oddíl zapojeno 6 družstev.

1966 - Družstva žen a žaček získávají dva tituly krajských přeborníků. Náš oddíl byl pověřen uspořádáním finalového turnaje žaček o přeborníka kraje. Družstvo žaček získává pro náš oddíl první mistrovský titul na Mistrovství ČSSR, které s úspěchem také uspořádal náš oddíl a družstvo žen postoupilo prvé v historii oddílu do I. ligy. V tomto roce došlo k přejmenování TJ na TJ Šroubárna Žatec a oddíl byl vyhlášen jako nejlepší v okrese Louny.

1967 - Oddíl oslavil 20 let svého trvání. Družstvo dorostenek získává další titul přeborníka kraje a na Mistrovství ČSSR v Hlinsku obsazuje 4. místo. Je právem vyhlášeno jako nejlepší kolektiv v okrese Louny. Družstvo žen končí v I. lize poslední, ale ligovou příslušnost si zachovalo.

1968 - Družstvo žen končí v I. lize opět na posledním místě a sestupuje do II. ligy. Družstvo mužů je od podzimu dáno do klidu (hrála se jen mezinárodní házená).

1969 - Družstvo žaček získává další titul přeborníka kraje a na Mistrovství ČSSR v Hošťálkovicích končí na pěkném čtvrtém místě.

Zpět na historii klubu