Zhodnocení celku žen A po podzimní části 2005-06


Družstvo vstupovalo do nového ročníku jako vicemistr ČR, ale začátek soutěže tomu vůbec neodpovídal. Po odehraném šestém kole se družstvo překvapivě ocitlo na úplném chvostu ligové tabulky.

Němcová s Bobkovou při trestném hodu soupeře Důvod byl prostý, neskutečná marodka. Do úvodních zápasů nemohla nastoupit dlouhodobě zraněná Kateřina Hornová (chyběla celý podzim), po zranění nastupuje až ve čtvrtém kole m.n.h. Bilohuščinová, ale na jejím výkonu je to znát. Wüstovou přibrzdila chmelová brigáda. Aby toho nebylo málo, v průběhu soutěže musely pro zranění pauzírovat Kollmannová i kapitánka Němcová. Teprve až po šestém kole se sestava stabilizuje. V brance kryje Bobkové záda „univerzál“ Samková, která se k házené vrací po čtyřleté pauze, kdy zběhla k atletice. V obraně jsou vedle stálic Havlové, Němcové a Kollmannové připraveny dorostenky Vlčková a Lucie Schneiderová s možností použít i Samkovou. V útoku vše v úvodních kolech leželo na Plecité a Doskočilové než naskočila do soutěže Wüstová a po zranění nabrala formu Bilohuščinová. Dorostenky Hokrová a Čítková jsou příslibem, ale ještě musejí získat prvoligové zkušenosti. Takto stabilizovaná sestava začala stahovat ztrátu z úvodu soutěže. Závěrečný finiš vynesl družstvo do horních pater ligové tabulky, kam oprávněně patří. Věřím, že po solidní zimní přípravě, je tento kolektiv schopen bojovat v jarní části soutěže o mety nejvyšší.

Pro úplnost i trocha nezbytné statistiky. Družstvo získalo celkem 12 mistrovských bodů a při skóre 199:206 je to právě skóre, které je dělí od 4.místa. Na domácím hřišti dosáhlo těchto výsledků: porazilo Spoje Praha 21:18, Sokol Krčín 21:14, Sokol Rokytnice 15:13, Sokol Kokory 27:20. Prohrálo s HK Hlinsko 13:15 a se Sokolem Dobruška 22:23. Na hřišti hostí porazilo Sokol Tymákov 14:12, Spoje Praha 16:15 (jarní předehrávka), prohrálo s TJ Přeštice 12:20, SK Chomutov 21:31, SK Studénkou 9:11 a s SK Žeravice 8:14. Na 199 nastřílených brankách se hráčky podílely takto: Plecitá 70, Bilohuščinová 58, Wustová 28, Doskočilová 27, Čítková 10, Hokrová 4, Kollmannová a Havlová po 1.
Jindřich Samek, vedoucí družstva

Zpět na předchozí stránku
Restaurant DEIVIS