Zhodnocení týmů v roce 2008 - ženy B a dorostenky


16. 1. 2009 - Petr Votava

Ženy "B"

Tým žen B si již dlouhou dobu udržuje vysokou výkonnost a drží se vždy na samé špičce severočeské oblasti. Po loňském druhém místě za týmem Klášterce na Ohří, se po podzimní sezoně vyhouplo na místo první. Tým hraje v dobré pohodě a tvoří dobrý kolektiv o čemž svědčí, že za celý rok toto družsvo prohrálo jediný mistrovský zápas.

Děvčata podávají vyrovnané výkony, a to i přesto, že se jich k zápasu sejde minimální počet jako při výjezdu do Raspenavy. Oporami jsou také mladé hračky z řad dorostenek Vojarová a Šíbalová. Za skoro 100% účast na trénincích lze pochválit Solčániovou a dále pak Kopeckou T. či naprosto suverénní střelkyni Editu Batoňovou. Ta v letošním roce zaznamenala uctyhodných 111 branek za pouhých 11 utkání. A je tak hlavní zbraní tohoto celku.

Děvčata nastupují v této sestavě: brankařka Jana Vojarová, obránkyně Eva Šíbalová, Ilona Jurčová, Tereza Kopecká, Lucie Kopecká, Růžena Kubešová, útočnice Edita Bartoňová, Markéta Išlerová, Květa Marková, Veronika Solčaniová a Žaneta Kuželová. Několik zápasů rovněž odehrály Štěpánka Havlová a Monika Čítková z A-týmu či Marie Valhová, Jarka Bartoňová nebo Silvie Svobodová. To vše pod vedením Žanety Kuželové a Růženy Kubešové.Dorostenky

Družstvo dorostenek se stále potýká s nedostatkem hráček, a to především v útočné řadě. Tím, že Solčaniová přestoupila do kategorie žen a Čítková nastupovala za sousední Chomutov, neměl tým kompletní útočnou řadu. Přetrvávající zranění Petry Schneiderové, která je základem současného útoku, vedlo k situaci, kdy bylo nutné angažovat kompletní útočnou řadu ze starších žaček. Děvčata však tímto získávají cenné zkušenosti. I když do zápasů dávají vše a svými výkony je umí podržet brankařka Vojarová a i ostatní hráčky obrany v čele s bekyní Šíbalovou, nepodařilo se děvčatům prosadit proti zkušenějším soupeřům.

Přesto jim oproti loňské sezoně patří po podzimní části lepší, třetí, příčka a to se stejným počtem bodů jako má druhá Raspenava. Trenérka věří, že pokud se budou i nadále děvčata zlepšovat a tak mají stále reálnou možnost vybojovat si účast na Pohár nebo Mistrovství ČR. Pokud by družstvo předvedlo obdobný výkona jako na 17. ročníku memoriálu Moniky Šubrtové, kde vybojovalo druhé místo, je toto hodně pravděpodobné.

Děvčata nastupovala nejčastěji v této sestavě: brankařka Jana Vojarová, obránkyně Eva Šíbalova, Marie Valhová a na podzim příchozí Kamila Dlouhá, Michaela Matějková, útočnice Petra Schneiderová, Marie Pelcová a Solčaniová Veronika. Dále za tým dorostenek nastupovaly i některé starší žačky: v obraně Aneta Bicková, Barbora Andrtová, Kateřina Kuželová, v útoku pak Veronika Žižková, Jana Janečková, Hana Kolářová ml., Gabriela Šorfová, Nikola Solarová a Lenka Solčaniová.


Ženy B - 2008

Zpět na předchozí stránku