Roční souhrn 2006 - ženy AVstup do roku 2006 se družstvu žen povedl, kdy celkem bez problémů postoupilo ze čtvrtfinálového kola hraného v Málkově. V semifinále hraném v Plzni za účasti prvoligových týmů se však již týmu nedařilo a po rozpačitém výkonu obsadilo až třetí nepostupovou příčku. Zřejmě tímto vystoupením na Českém poháru vyeskalovaly problémy uvnitř družstva, které způsobily, že výbor oddílu musel řešit změnu na trenérském postu. Svoji činnost u družstva totiž ukončil trenér Václav Tajbl a spolu s ním ukončily svoji aktivní činnost v družstvu hráčky Helena Němcová a Pavlína Kollmanová. Němcová později přestoupila do týmu největšího rivala, sousedního Chomutova. Navíc ze zdravotních důvodů musela svojí aktivní činnost přerušit opora obrany Štěpánka Havlová. Výbor oddílu nakonec jmenoval od začátku dubna do funkce trenéra družstva Petra Votavu, který si za svého asistenta jmenoval Jindřicha Samka a právě Štěpánku Havlovou.
Nový realizační tým tak měl před sebou nelehký úkol doplnit hráčský kádr a dát více prostoru mladým hráčkám. Cílem pro obměněný tým bylo zachovat prvoligovou účast a zkusit se poprat o postup do play-off, což se nakonec podařilo. Další morovou ranou pro tým bylo zranění Zdeňky Bilohuščinové, nejlepší házenkářky roku 2005. Tým tak během několika měsíců přišel o všechny své reprezentantky a největší opory.
Přesto si tým během jarní části ročníku oproti podzimní části polepšil o jednu příčku a po základní části obsadil 6. místo. Ve čtvrtfinále play-off tak narazil na silný celek Přeštic, kterému po bojovném výkonu podlehl v obou zápasech 27:29 a 17:23. Přeštice se pak probojovaly až do finále, kde podlehly suverénnímu Chomutovu.
Jasným cílem do nového ročníku 2006/07 bylo pro tým udržení si prvoligové příslušnosti. Pomoci tomu měl i tréninkový kemp ve Stupně a řada přátelských zápasů. Ale hned úvod soutěže naznačil, že to nebude nic lehkého, jelikož Žatec v úvodním utkání podlehl nováčkovi z Klášterce. Přesto v dalších třech zápasech dokázal vybojovat 3 body. Následovala však černá šňůra šesti prohraných utkání, což značilo pád až na samotné dno prvoligové tabulky. Že nemusí být ještě tak špatně naznačila předehrávka jarního kola, kde Žatec dokázal přehrát Přeštice a má tak stále reálnou šanci na záchranu, i když stále okupuje poslední příčku s nejhorší obranou soutěže.
Naopak příjemný pohled je na tabulku střelců kde Plecitá s 77 brankami okupuje páte místo a Wüstová s 61 brankami místo desáté. Doskočilová je pak s 32 brankami na 25. pozici.
Pod vedením trenéra Petra Votavy, asistentky Štěpánky Havlové a vedoucího Jindřicha Samka nastupují tyto hráčky: brankařky Kateřina Hornová, na hostování z Mostu Jitka Kašparová a z obrany alternující Mirka Pomejová. Obrana hraje ve složení Iva Samková na postu obránce, Lucie Vlčková, Kateřina Pourová a dorostenka Lucie Schneiderová na postu záložnic. V útoku pak hrají kapitánka Miluše Plecitá ml., Andrea Doskočilová, Lenka Wüstová, Jarmila Hokrová, Květa Marková, dorostenka Monika Čítková, Magdaléna Nguyenová, Markéta Išlerová a Žaneta Kuželová.

Doskočilová se snaží prosadit přes přeštickou obránkyni

Zpět na předchozí stránku