Čas velkých změn


V průběhu zimní přípravy došlo u prvoligového družstva žen Šroubárny Žatec v národní házené k velkým změnám. V únoru se rozhodli ukončit činnost trenér Václav Tajbl, dlouholetá kapitánka a několikanásobná reprezentantka výběru ČR Helena Němcová a zkušená Pavla Kollmannová. Ze zdravotních důvodů musela přerušit svoji sportovní kariéru Štěpánka Havlová, pravidelně startující ve výběru ČR.

Co asi přinese jaro?

Pro družstvo je to citelné oslabení. Prakticky se rozpadla celá obranná formace. Pro nově jmenovaného trenéra Petra Votavu to bude prvořadý úkol, jak tuto ztrátu nahradit. Jeho postavení je o to těžší, že musel ze služebních důvodů (pracovní stáž v USA) v hlavním přípravném období družstvo opustit a vrátí se k němu až koncem dubna. A tak musely průběh přípravy na jarní část ligové soutěže suplovat nejzkušenější hráčka a nová kapitánka Miluše Plecitá s trenérkou B-družstva Žanetou Kuželovou.

Kádr družstva byl novým trenérem rozšířen. Vedle zkušených hráček M.n.h. Bilohuščinové, Plecité a Doskočilové jde vesměs o mladé hráčky, které budou prvoligové zkušenosti získávat. Do branky budou připraveny Bobková, K.Hornová a Stachová. V nově se formující obraně by se měly střídat Vlčková, L.Schneiderová, Pourová a Samková. Do útoku budou připraveny L.Wüstová, Hokrová, Čítková, Marková a Nguyenová. Z tohoto širokého kádru bude trenér jmenovat dvanáctku hráček, které budou bojovat o ligové body.

Po podzimní části soutěže je družstvo na sedmém místě se ziskem 12 bodů. Pětibodová ztráta je dělí od čtvrtého místa a šestibodový náskok od sestupových pater. Stanovit si výkonnostní cíle je velice těžké, teprve úvodní kola prvoligové soutěže naznačí, jak na tom družstvo skutečně je.

Proto prosíme všechny naše příznivce, aby byli k nově se tvořícímu kolektivu shovívaví a trpěliví. Zveme je na první ligový zápas jarní části soutěže, který se uskuteční v sobotu 15.4.2006 od 10.00 hodin na našem hřišti, kde přivítáme třetí celek tabulky TJ Přeštice.
Jindřich Samek

Zpět na předchozí stránku
Restaurant DEIVIS