Zhodnocení týmů v roce 2008 - starší žáci a žačky


21. 1. 2009 - Josef Popelka a Miluše Plecitá

Starší žáci

V jarní části uplynulé sezony družstvo opětovně potvrdilo své výsadní postavení z podzimu a díky vyrovnané hře ve všech řadách nakonec zvítězilo bez problémů v oblastním přeboru popáté v řadě za sebou. Družstvo mělo oporu na postu brankáře v M. Pavlasovi a v útoku, který hrál především ve složení F. Gunár, M. Janák a P. Horník. Dále byl doplňován J. Marholdem, V. Vaňkem nebo M. Tancošem. Na obraně pak hráli výborně Jan Taraba s Milošem Launerem, Josefem Srpem a Janem Mikulou.

Úspěchem již byl postup na halové mistrovství ČR, které se konalo v Málkově a kde družstvo nakonec skončilo až na 5. místě. Kolektiv neodvedl kvalitní výkon ve všech řadách, nedařilo se útoku a i obrana dělala mnoho chyb, které brankář již nedokázal řešit. Dalším úspěchem byla i účast na letním mistrovství ČR, které bylo pořádáno v Dobrušce. Po prvních dvou vyhraných zápasech s Řevnicemi a hlavně s Nezvěsticemi, se kterými jsme na halovém mistrovství prohráli, přišly dvě porážky s vyrovnanými soupeři - Ostopovice a Rokytnice. V obou těchto utkáních hrála svojí roli především zbrklost v útoku a střelecká naivita, protože obranné řady v čele s Janem Tarabou, Josefem Bartoněm a hlavně Michalem Tancošem a s brankářem Michalem Pavlasem předváděly vynikající hru a sbíraly soupeřům jeden míč za druhým.

Nakonec však jsme sehráli výborný zápas s již jistým Mistrem ČR z Opatovic n.L., kterého jsme dokázali po bojovném výkonu celého družstva o 1 branku porazit a připravit mu tak jedinou porážku v turnaji. Díky nečekané remíze Ostopovic s Nezvěsticemi jsme se tak mohli radovat z bronzových medailí a počtvrté v řadě za sebou jsme tak stáli při M ČR na stupních vítězů v této kategorii. Nejlepší obráncem celého Mistrovství ČR byl zcela po zásluze vyhodnocen Michal Tancoš. Družstvo vedli Ing. Josef Popelka a Růžena Janáková. Zisk bronzové medaile je velikým úspěchem celého kolektivu a je mu nutno za výbornou reprezentaci oddílu a TJ velice poděkovat.

V nové sezoně došlo ke značným přesunům hráčů do vyšší věkové kategorie, což znamenalo odchod Michala Janáka a Filipa Gunára. Navíc z důvodu změny bydliště skončil s aktivní činností i Michal Tancoš. Bylo nutné stabilizovat novou útočnou řadu, ale postavit i novou obranu. V útoku se pravidelně objevoval v útoku vedle Prokopa Horníka Jakub Marhold, Václav Vaněk a Tomáš Popelka. Výjimečně byl zkoušen i Jan Mikula. V brance se objevil Bohumil Suttner a i přes občasné výkyvy ve výkonnosti je možno říci, že v mnoha utkáních družstvu pomohl k vítězství.

Obrana začala hrát v základním složení Jan Taraba, Miloš Launer, Michal Pavlas, J. Srp a Alan Fína a podávala stabilní výkony. Bohužel jsme odehráli v plné sestavě pouze jediný mistrovský turnaj, což neukázalo skutečnou výkonostní situaci. Družstvo opět se sedmibodovým náskokem vede tabulku OP Severočeské oblasti a má velké předpoklady se zúčastnit Mistrovství ČR. Rozhodující turnaje družstvo čekají na jaře, ale trenér věří, že chlapci při nich dokáží uplatnit vše co umějí a svojí dosavadní vedoucí pozici potvrdí. Trenérem družstva je Josef Popelka st..Starší žačky

V jarní části sezóny 2007/2008 nastupovalo družstvo v této sestavě: brankařka Barbora Andrtová, obranu tvořily Kamila Dlouhá, Michaela Matějková, Kateřina Kuželová, Aneta Bicková, Dominika Tichá a Tereza Polcarová. V útoku hrály Veronika Žižková, Hana Kolářová ml., Lenka Solčaniová, Pavlína Němcová, Jana Janečková, Gabriela Šorfová, Nikola Solarová a Nikola Rosecká. Trenérkami týmu byly M. Plecitá st. a ml.. Sestava byla dosti široká, kolektiv především získával zkušenosti což dokazovalo, že jeho výkony měly vzestupnou tendenci. Přesto však družstvo obsadilo celkové až 6. místo v přeboru SvČ oblasti.

V nové sezóně 2008/2009 je základní kádr téměř nezměněn i když přišel o dvě výborné obránkyně Kamilu Dlouhou a Michaelu Matějkovou, které postoupily do starší kategorie. Tým byl posílen o hráčky Michaelu Kopeckou, Lucii Valhovou a Pavlínu Kovářovou, které do družstva postoupily z kategorie mladší. V září kolektiv doplnily také nově příchozí hráčky sestry Fidelia a Ramona Horvathovy. Trenérkami družstva zůstávají M. Plecitá st. a ml. Tým podává při mistrovských utkáních pěkné a vyrovnané výkony. Oproti očekávání se největší rezervy projevily ve hře obrany. Proto je na ní nutné zapracovat v období zimní přípravy. Tým přezimuje na 3. místě tabulky oblastního přeboru.


Starší žáci - 2008

Zpět na předchozí stránku