Roční souhrn 2006 - starší žáci


A - tým


V jarní části uplynulé sezony družstvo potvrdilo své dominantní postavení z podzimu a díky vyrovnané hře ve všech řadách se nakonec podařilo v oblastním přeboru jasně zvítězit.
Družstvo mělo oporu na postu brankáře ve M. Horníkovi a v útoku, který hrál především ve složení P. Sýkora, P. Nociar, P. Foltýn a J. Šmíd.
Na obraně pak hráli výborně Jaromír Hokr, Pavel Hodina a František Mocek spolu s Martinem Popelkou a Miroslavem Želinským.
Úspěchem již byl postup na halové mistrovství ČR, které se konalo v Žatci v hale TJ Sever Žatec a kde družstvo nakonec skončilo na velice pěkném 2. místě. Nejlepším brankářem byl vyhlášen po právu zaskakující Pavel Nociar, nejlepším obráncem pak Jaromír Hokr a nejlepším útočníkem mistrovství byl Pavel Sýkora.
Úspěchem byla i účast na letním mistrovství ČR, které bylo také pořádáno naším oddílem. Po vyrovnaných, ale prohraných utkáních s Dobruškou a Přešticemi jsme nakonec skončili na pěkném třetím místě. Všechna první tři družstva byla vcelku vyrovnaná a rozhodla momentální forma. U našeho celku se částečně projevila menší zkušenost a vyhranost v utkáních s vyspělými týmy. Nejlepším obráncem byl vyhodnocen Jaromír Hokr a nejlepším střelcem byl vyhodnocen Pavel Sýkora.
I při určitém zklamání z neobhájení umístění v hale je zisk bronzové medaile velikým úspěchem celého kolektivu a je mu za výbornou reprezentaci oddílu a TJ nutno velice poděkovat.
V nové sezoně došlo ke značným přesunům hráčů do vyšší věkové kategorie, což znamenalo odchod Pavla Sýkory, Pavla Foltýna, Pavla Hodiny, Františka Mocka a Miroslava Želinského.
Bylo nutné nejen stabilizovat novou útočnou řadu, ale postavit i novou obranu.
V útoku se pravidelně objevoval v útoku vedle Josefa Šmída, M. Janák, F. Gunár a Prokop Horník.
V brance zůstal Mikuláš Horník a i přes občasné výkyvy ve výkonnosti je možno říci, že v mnoha utkáních družstvo podržel.
Obrana začala hrát v základním složení Martin Popelka, Jan Taraba a Karel Šulitka a podává stabilní výkony.
Družstvo opět s převahou vede tabulku OP Severočeské oblasti a má velké předpoklady se zúčastnit M ČR.
Rozhodující turnaje družstvo čekají na jaře, ale věřím, že chlapci při nich dokáží uplatnit vše co umějí a svojí dosavadní vedoucí pozici potvrdí.
Trenérem družstva byl Josef Popelka st..

B - tým


Kolektiv "B" týmu byl přihlášen do soutěže od sezóny 2006-2007 a má svojí účastí v mistrovské soutěži získávat větší herní zkušenosti a to je pravidelnými zápasy všem členům družstva umožněno.
I přes porážky od týmů z Mostu a Hejnic "A" a od družstva TJ Šr. Žatec "A" je herní projev velikým příslibem pro další sezóny a je možno chlapce pochválit za bojovnost a snahu.
V brance je velkým talentem Pavel Benda, na obraně hraje Miloš Launer, Václav Žatecký, Petr Duda, Josef Bartoň a Dan Kirillov. V útoku pak nastupují Václav Vaněk, Jakub Marhold, Michal Tancoš a Tomáš Talaváňa.
Ze sestavy je patrné, že družstvo je doplňováno i hráči z mladších žáků, pro které je to velká herní škola. Takto nabyté zkušenosti pak mohou zužitkovat ve své mladší kategorii.
Do družstva naskočí opět po delší nemoci i Michal Pavlas.
Členové tohoto družstva jsou zálohou pro "A" tým a při jeho postupu na M ČR mají i mnozí těchto hráčů šanci být zařazeni do sestavy a mistrovství se tak zúčastnit.
Trenérem družstva byl Josef Popelka st..

Pavel Hodina při bránění na Mistrovství ČR v Žatci

Zpět na předchozí stránku