21. letní soustředění


Celkem 24 dětí pod vedením pěti vedoucích se v červenci zúčastnilo letos v pořadí již 21. letního soustředění. Podruhé hostily házenkářský potěr, podobně jako v roce 1992, Přeštice, kde na místním hřišti v prostoru šaten byli házenkáři ubytováni. Cílem soustředění byl dvoufázový trénink, který měl za cíl zlepšit zejména znalost útočných a obranných systémů. Zpočátku byl také zaměřen na míčovou techniku, základy pádové techniky a později na systémovou hru. Výcvik probíhal na standardním hřišti, takže v ideálních podmínkách.
Jako každoročně všichni účastníci plnili i zde podmínky Házenkářského šestiboje, když nejlepší v jednotlivých kategoriích byli: Pavel Nociar u mladších žáků se 162 body, Kateřina Kafková mezi mladšími děvčatz se 129 body, mezi staršími děvčaty s 202 body zvítězila Karla Skalická a mezi staršími žáky s 212 body Pavel Sýkora. V rámci soustředění byly prováděny dva speciální testy, ve kterých zvítězili: Pavel Sýkora a Albert Tomek mezi útočníky, Štěpán Horník a Zuzana Štěpánková mezi obránci a brankáři. V rámci této letní sportovní přípravy sehráli Žatečtí několik přátelských utkání. Nabitý sportovní program doplňovaly výlety po okolí, nechyběl ani táborák či tradiční diskotéka.
"Soustředění bylo velice prospěšné zejména pro mladší děti. Získali větší jistotu při hře s míčem a svoji disciplínou a chováním přispěli k jeho bezproblémovému průběhu. Věříme, že se důkladná letní příprava odrazí i ve výsledcích naších žákovských týmů," chválí své svěřence Ing. Josef Popelka, který společně s M. Plecitou, M. Pojmonovou, J. Bukovským a P. Votavou vedl letní házenkářské soustředění.

Zpět na předchozí stránku
Restaurant DEIVIS