Rozhovor s Miluší Plecitou


11. 11. 2007 - Petr Votava - K rozhovoru jsme si tentokrát pozvali kapitánku prvoligového družstva žen, Mílu Plecitou, která za svou bohatou kariéru dokázala v nejvyšší soutěži nastřílet přes tisíc branek, dostat pozvánku do reprezentace Čech, či se staršími žačkami sbírat úspěchy coby trenér.

Miluše Plecitá ml. - kapitánka prvoligového celku Žatce Po loňském nepovedeném ročníku je žatecký tým po podzimní části na pěkné šesté pozici jen s minimální ztrátou na špičku tabulky. To se určitě hodnotí jako dobrá sezona, že?
Určitě se toto umístění a výsledky v podzimní části hodnotí jako úspěch.

Rozhodně jste tak ukázali všem škarohlídům, že tohle družstvo na první ligu v pohodě má?
Nikdy jsem nepochybovala o tom, že by naše družstvo na ligu nemělo. Jen minulá sezóna byla dost smolná a to se někdy ve sportu stává. Každý kdo jen trochu "vidí" do našeho družstva určitě nepochybuje o tom, že do I.ligy právem patří.

Mohla by jsi uvést utkání, ve kterém jste dosáhly výsledku na který jste ani nepomyslely a naopak a utkání, které se vám hodně nepovedlo?
Velkým úspěchem se dá nazvat vítězství nad družstvem Tymákova. Na domácím hřišti na tohoto soupeře sice umíme zahrát, ale Tymákov má v posledních letech vzestupnou tendenci a je to velice silný protivník. Myslím, že nás také v podzimním utkání trochu podcenil.
K nepovedeným utkáním jistě patří porážka 6:12 v Modřanech, kdy v "soukromém" zápase útok versus Maruška, byla Maruška úspěšnější. A to i přesto, že naše obrana podala jeden z nejlepších výkonů podzimu. A druhým smolným utkáním byla vysoká prohra v Dobrušce 11:29, to se pro změnu nedařilo žádné hráčce na hřišti podat optimální výkon.


A jak by si zhodnotila své vystoupení v právě uplynulé podzimní části? Na Tvé hře bylo vidět, že zranění, které sis přivodila v minulé sezoně Tě ještě dost limituje?
Myslím, že herní pauza byla na mém výkonu dost znát. A také fungoval určitý psychický blok (jakýsi podvědomý strach z obnovení zranění). Ale zápas od zápasu jsem zjišťovala, že koleno víc a víc drží. Tak jen doufám, že ještě dlouho držet bude a jarní část sezóny bude z pohledu mých výkonů na hřišti úspěšnější.

V týmu jako kapitánka patříš ke zkušenějším hráčkám, které můžou přeci jen trochu hůře hledat motivaci. Co Tebe motivuje?
Předně mám "naši" hru moc ráda a pořád ještě (po 24 letech) mě baví. Také myslím, že máme momentálně v týmu dobrou partu a to se pak člověku daleko lépe a s větší chutí hraje ...tak trochu pro druhé a kamarádky. A taky tak trochu neskromně je člověk rád, pokud v něčem alespoň částečně vyniká.

A co říkáš na své zařazení v posledních utkání na post beka místo zraněné Samkové? Bylo nutno oprášit už hodně staré návyky, že :-)?
Na obraně na postu beka jsem hrála naposledy coby dorostenka, to už nějaký ten pátek bude.... :-) Ale nebylo to na škodu. Člověk některé věci pozapomene a když pak někdy, coby útočník pozoruje svoje spoluhráčky na obraně, říká si ….jak to, že tomuhle nezabrání.... jak to, že tohle nestihnou. Když si to pak zkusí sám v ligovém utkání, zjistí, že to vůbec není jednoduché a že holky na obraně odvedou obrovský kus práce.

Po loňské sezoně odstoupil od týmu trenér Votava, jehož nahradily stále aktivní hráčky Bilohuščinová s Doskočilovou. Je vidět, že tato netradiční forma měla na družstvo asi pozitivní vliv?
Nehodnotila bych to, jako pozitivní vliv. Naše družstvo si žije svým životem. Některé hráčky mají své představy o hře a těch se nevzdávají, ať už je trenérem kdokoliv. Osobně si myslím, že základem letošního podzimního "úspěchu" je to, že díky loňské těžké sezóně se tým ohromně scelil, je z nás parta. Zlepšil se také přístup k zápasům a tréninkům. A také, a to hlavně, při nás opět stála trocha toho sportovního štěstí.

A jaké jsou cíle vašeho týmu pro jarní část. Vzhledem k velmi dobrému průběhu podzimu si asi můžete klást cíle o hodně vyšší, než v loňském ročníku.?
Mé osobní cíle jsou co nejvyšší, asi jako u každého sportovce, co dělá sport s láskou.

Zpět na předchozí stránku