Rozhovor s Danielem Nociarem


19. 6. 2007 - Petr Votava - Tým mužů dosáhl v této sezoně nejlepšího výsledku v historii mužské házené v Žatci a jednou z hlavních postav tohoto týmu je jeho kapitán - Daniel Nociar. Nejlepší střelec týmu nám poskytl rozhovor.

Daniel Nociar - kapitán mistrovského týmu Žatce Jako prvnímu týmu mužů v historii národní házené v Žatci se vám podařilo vyhrát oblastní přebor, co na to říkáš?
Tak samozřejěe je to krásný a nepopsatelný pocit, tím mluvím za celý náš tým. Posledni dobou jsme cítili tlak a zodpovědnost, která není v našem věku zvykem a jsme rádi, že je to konečně za námi. Spadl nám kámen ze srdce a užíváme si vítěznou náladu a pohodu.

Jak by jsi zhodnotil předváděnou hru svého týmu v právě uplynulé, mistrovské sezoně?
S výkonem jsem samozřejme spokojen, ačkoliv pár výsledků mohlo vypadat lépe, ale je to za námi. Měli jsme jasně stanovený cíl a šli tvrdě za ním. Celý tým musím pochválit za předvedené výkony a to jak v zápasech, tak na trénincich.

A z Tvého pohledu jak hodnotíš svůj výkon během sezony. Během několika dní jsi zažil obě stránky sportu - radostnou (postup se Žatcem) ale i neradostnou (sestup z Litvínovem)?
Nerad bych hodnotil sám sebe, jenom mě mrzí moje, ne stoprocentní účast na trénincích. Cítím, že v mých výkonech je ještě hodně rezerv a je neustále co zlepšovat. Co se týče sestupu litvínovského celku, určitě je to pro mě zklamáni roku, protože jsme měli na to ligu v Litvínově udržet, bohužel nám chybělo více sportovního štěstíčka, hlavně v posledních pár kolech. Na Litvínov mám jenom kladné vzpomínky a chtěl bych tímto také poděkovat Litvínovu za možnost hrát druhou ligu. Byla to pro nás s Péťou Antolem obrovská zkušenost. Naštěstí momentálně převládá radost v podobě postupu se Žatcem.

Rozhodující utkání s Chomutovem již dlouho dopředu dopravázeli různé, pro žatecký celek ne příliš příjemné názory. A to hlavně na hru žatecké obrany, či celkové nevyzrálosti týmu a jen málo lidí věřilo ve váš úspěch. Co si o tom myslíš? Věřil jsi Ty sám v úspěch?
Já osobně jsem v postup věřil od začátku, nic jiného než výhra pro mě neexistovalo. Jsem rád, že i když máme jeden z nejmladších týmů v přeboru, tak jsme lidem, kteří nám nevěřili, ukázali co v nás je a těm kteří nám věřili, mockrát děkujeme za podporu.

Utkání s Chomutovem bylo opravdu pohledné a velice vyhecované, kdy zejména chomutovští pronášeli sebebědomé, až arogantní výroky?
Chomutovští hráči předvedli svůj maximální výkon, ale my jsme prostě lepší a s tím se dopředu nedokázali vyrovnat, proto se také snažili nás předem psychicky rozhodit, ale bohudík se jim to nepodařilo, spíše naopak, nás to více vyhecovalo a zasloužýně jsme chomutovský ukecaný tým porazili...jinak k výrokům některých hráčů nemá smysl se vyjadřovat.

Co říkáš na výkon rozhodčích v tomto utkání, bylo podle Tebel dobré, že byli nominováni dva "prvoligisté"?
Značně se nám ulevilo, když jsme se dozvěděli, že jsou nominováni tak kvalitní rozhodčí, protože jsme věděli, že tento rozhodující zápas bude velice vypjatý. Rozhodčí podali velice kvalitní výkon a udrželi zápas v poklidu.

Vítězstvím v oblasti a postupem do druhé ligy se však nekončí, naopak začíná a čeká vás ještě spousta práce. Jaké máte podle vás vyhlídky? Je potřeba tým posílit?
Všechno je teprve před námi, musíme se soustředit na svůj výkon a tvrdě trénovat. 2. liga se s oblastním přeborem nedá srovnat. Je před námi hodně práce. Všichni jsme dřeli proto aby se v Žatci po dlouhé době opět hrála 2. liga mužů a pevně věřím, že pokud budeme k zápasům a tréninkům přistupovat stejně zodpovědně jako tuto sezonu, liga v Žatci se nebude hrát jenom jeden rok. Posílení kádru bych teď nechtěl řešit, musíme nejdřív vyřešit problém na pozici trenéra.

Jaké máš osobní cíle?
Mé osobní cíle jsou co nejvyšší, asi jako u každého sportovce, co dělá sport s láskou.

Jak by si celkově zhodnotil práci vašeho trenéra Tomáše Votavi? Byl přínosem? A co říkáš na jeho odstoupení z funkce?
Tomášovi by jsme samozřejmě chtěli poděkovat za jeho čas a ochotu. Nevím, nevím jak by to bez něj dopadlo, poněvadž na začátku sezony jsme byli také bez trenéra a on se nás ujal a připravoval nás co nejlépe na závěr sezony. Na konec by jsme chtěli poděkovat všem lidem, kteří nás podporovali a fandili nám. Oni vědí kteří to jsou a zároveň doufám, že s fanděním vydrží co nejdéle, protože je to jeden z důvodů, který nás žene za vítězstvím.

Zpět na předchozí stránku