Zhodnocení družstva starších žáků za rok 2007


11. 2. 2008 - Josef Popelka - V jarní části uplynulé sezony družstvo opětovně potvrdilo své dominantní postavení z podzimu a díky vyrovnané hře ve všech řadách nakonec zvítězilo bez problémů v oblastním přeboru počtvrté v řadě za sebou.

Družstvo mělo oporu na postu brankáře v M. Horníkovi a v útoku, který hrál především ve složení P. Nociar, F. Gunár a J. Šmíd. Dále byl doplňován M. Janákem, J. Marholdem a V. Vaňkem nebo M. Tancošem. Na obraně pak hráli výborně Jan Taraba s Martinem Popelkou, Michalem Pavlasem a Milošem Launerem. Úspěchem již byl postup na halové mistrovství ČR, které se konalo v Mostě a kde družstvo nakonec skončilo až na 5. místě. Kolektiv neodvedl dobrý výkon ve všech řadách, nedařilo se útoku a i obrana dělala mnoho chyb, které brankář již nedokázal zachránit.

Dalším úspěchem byla i účast na letním mistrovství ČR, které bylo pořádáno naším oddílem v Žatci. Po vyrovnaných střetnutích jsme nakonec hráli v závěrečném utkání s Podlázkami o mistrovský titul. Ten jsme mohli vybojovat jen při vítězství nad tímto soupeřem. Až do poslední vteřiny utkání jsme také o branku vedli, ale bohužel z trestného hodu v závěru utkání se podařilo Podlázkům vyrovnat a tím nás připravit o vítězství v celém mistrovství. Skončili jsme na pěkném druhém místě. U našeho celku se částečně projevila menší zkušenost některých mladších hráčů, což rozhodlo právě v závěru tohoto rozhodujícího utkání. I při určitém zklamání z prohry je zisk stříbrné medaile velikým úspěchem celého kolektivu a je mu za výbornou reprezentaci oddílu a TJ nutno velice poděkovat.

V nové sezoně došlo ke značným přesunům hráčů do vyšší věkové kategorie, což znamenalo odchod Mikuláše Horníka, Martina Popelky, Pavla Nociara a Josefa Šmída. Bylo nutné stabilizovat novou útočnou řadu, ale postavit i novou obranu. V útoku se pravidelně objevoval v útoku vedle Filipa Gunára, M. Janák a Prokop Horník. Dále pak J. Marhold, V. Vaněk a M. Tancoš. V brance se objevil M. Pavlas a i přes občasné výkyvy ve výkonnosti je možno říci, že v mnoha utkáních družstvo podržel. Obrana začala hrát v základním složení Jan Taraba, M. Launer, J. Srp a J. Mikula a podává stabilní výkony.

Družstvo opět s převahou vede tabulku OP Severočeské oblasti a má velké předpoklady se zúčastnit M ČR. Rozhodující turnaje družstvo čekají na jaře, ale věřím, že chlapci při nich dokáží uplatnit vše co umějí a svojí dosavadní vedoucí pozici potvrdí. Trenérem družstva byl Josef Popelka st..

Starší žáci "B"
Kolektiv "B" týmu byl přihlášen do soutěže od sezóny 2006-2007 a měl svojí účastí v mistrovské soutěži získávat větší herní zkušenosti a toto bylo pravidelnými zápasy všem členům družstva umožněno. I přes porážky od týmů z Mostu a Hejnic "A" a od družstva TJ Šr. Žatec "A" se herní projev neustále zlepšoval a stal se velikým příslibem pro další sezónu, kdy se hráči stali platnými členy "A" týmu. Chlapce je možno pochválit za bojovnost a snahu.

V brance chytal dobře Pavel Benda, který bohužel pak ukončil svojí aktivní činnost, na obraně pak Miloš Launer, Václav Žatecký, Petr Duda, Josef Bartoň a Jan Mikula. V útoku pak nastupovali Václav Vaněk, Jakub Marhold, Michal Tancoš a Tomáš Talaváňa, který také od podzimu skončil. Ze sestavy je patrné, že družstvo bylo doplňováno i hráči z mladších žáků, pro které to byla velká herní škola. Takto nabyté zkušenosti pak zužitkovali na M ČR ve své mladší kategorii. Družstvo skončilo nakonec na pěkném 4. místě celkové tabulky Severočeského oblastního přeboru. Do nové sezóny 2007-2008 již družstvo přihlášeno nebylo, protože hráči se stali součástí "A" družstva. Trenérem družstva byl Josef Popelka st..
Družstvo starších žáků 2007

Zpět na předchozí stránku