Zhodnocení družstva dorostenců za rok 2007


1. 2. 2008 - Josef Popelka, Petr Votava - Ohlédneme-li se za jarní částí sezóny 2006-2007, pak je možno vyjádřit opět jen spokojenost. Chlapci po výborných výsledcích v mistrovských utkáních oblastního přeboru Sevč. oblasti skončili na 1. místě (již po osmé v řadě) a vybojovali si tak právo účasti na Mistrovství ČR ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Družstvo si ještě předtím v zimní části vybojovalo též postup na halové mistrovství ČR, které se hrálo v Mostě. Již na tomto turnaji se projevila dobrá herní úroveň našeho celku ve srovnání s ostatními celky v republice, se kterými jsme mohli potenciálně počítat i na červnovém Mistrovství ČR. Chlapci podali na tomto halovém turnaji optimální výkon ve všech řadách, především v útočné činnosti byla hra velice uvolněná a kombinačně téměř bezchybná. Vyplnilo se tak předsevzetí vybojovat umístění mezi třemi nejlepšími týmy republiky.

Družstvo vybojovalo po 10 letech opět pro náš oddíl republikový mistrovský titul, tentokrát v hale a to sedmý v pořadí. Družstvo vyhrálo turnaj bez ztráty jediného bodu a navíc byli vyhlášeni na všech postech nejlepšími hráči chlapci z našeho družstva. Nejlepší brankář Štěpán Horník, nejlepší obránce Jaromír Hokr a nejlepším útočníkem a střelcem současně pak Jakub Hradiský.

Na letní Mistrovství ČR proto družstvo odjížděl s vědomím, že má za soupeře dalších 5 vyrovnaných týmů, ale s cílem opět se umístit mezi třemi nejlepšími. Je nutno podotknout, že družstvo nakonec bylo ve všech utkáních skutečně více než vyrovnaným soupeřem, ale ztrácelo samo body svými chybami, které pramenily zejména ze ztráty sebevědomí po zbrklých chybách v průběhu jednotlivých utkání či nedůrazu při zakončování akcí. Takto v prvních třech utkáních mistrovství pouze remizovali a zbylá dvě prohráli, když ještě v posledním utkání družstvo hrálo o bronzovou medaili.

Bohužel právě poslední utkání s Podlázkami se týmu nevyvedlo nejvíce a skončil až na 5. místě. Slabou náplastí bylo vyhlášení nejlepším střelcem celého Mistrovství ČR Pavla Sýkory, který zatížil konta našich soupěřů celkem 58 brankami.

Z družstva po sezoně neodešli do družstva mužů žádní hráči, což je předpokladem pro úspěšné působení kolektivu ve své kategorii i v nové sezóně. Bohužel se do činnosti v družstvu nezapojili již Pavel Foltýn a Albert Tomek. Nová sezóna byla zahájena opět velice úspěšně, když kolektiv vede dle očekávání tabulku a je na nejlepší cestě za dalším titulem. Pokud budou k zápasům chlapci přistupovat zodpovědně, neměl by jim postup na mistrovství ČR také uniknout.

K úspěšnému vystoupení jistě pomůže i fakt, že někteří hráči tohoto týmu i pravidelně nastupují k utkáním druhé ligy mužů, kde získávají cenné zkušenosti. Na této vrcholné akci však bude zapotřebí před jarní částí soutěže přistoupit zodpovědně i k tréninkům, protože jen tak je možno udržet vysokou výkonnost.

Družstvo nastupuje v této základní sestavě: Štěpán Horník, Jaromír Hokr, Jakub Hradiský, Pavel Sýkora, Pavel Hodina, František Mocek, Martin Popelka, Pavel Nociar a Miroslav Želinský. Trenérem družstva je Ing. Josef Popelka.


Družstvo dorostenců 2007

Zpět na předchozí stránku