Pozvánka na ligu - TJ Sokol Tymákov


10. 4. 2008 - Petr Votava - Dlouhá zimní přestávka je za námi a hřiště na národní házenou opět budou svědky tuhých bojů o ligové body. Ze žateckých týmů jako první do ligové soutěže zasáhnou ženy A. A silnějšího protivníka jim snad los ani nemohl přiřknout, jelikož je čeká podzimní mistr TJ Sokol Tymákov

Ženy tak čeká opravdu horký start, protože se svým protivníkem se utkají na jeho půdě. Tymákov projel podzimní částí doslova jako lokomotiva a dal tak pádný argument všem škarohlídům, kteří tvrdili, že tento tým je značně přeceňován. Že to není pravda právě svědčí výkony žateckého soupeře v první části soutěže, kdy ztratil body jen ve dvou utkáních.

A mnohé žatecké fanoušky určitě potěší, že jediným týmem, který dokázal Tymákov udolat byl právě Žatec (14:12) hned v prvním kole tohoto ročníku. Že se jedná o velmi cennou výhru dokazují právě ostatní výsledky Tymákova proti favoritům soutěže, kdy doslova přejel Přeštice na jejich půdě, dokázal na domácím hřišti porazit velice silnou Dobrušku a vše dokonal vítězstvím v Chomutově, což mluví za vše.

Vše podtrhuje fakt, že Tymákov drží již osmi-zápasovou šňůru výher a dokonce jedenácti-zápasovou šňůru zápasů bez jediné prohry. Druhým celkem, kterému se podařilo Tymákov obrat o body bylo ve 4. kole Hlinsko po remíze 11:11. A Tymákov se jistě bude snažit ve své skvělé sérii pokračovat.

K hlavním tahounům tymákovského družstva pak patří zejména Petra Bendová, která svůj tým táhne střelecky a patří ji druhá příčka mezi nejlepšími střelkyněmi se 110 přesnými zásahy. Dalším úspěchem pro tuto hráčku je, že obsadila pátou příčku v anketě o nejlepšího házenkáře roku 2007.

Tymákov se může chlubit jednou z nejlepších obran v lize, 145 inkasovaných branek jej řadí na druhé místo, a nikoho tak nepřekvapí, že brankařka Romana Kuglerová obsadila v házenkáři roku příčku osmou. Čím se však Tymákov nemůže chlubit je počet obdržených karet. S osmi žlutými kartami vévodí celému ligovému pelotonu a potvrzuje fakt, že tymákovská obrana patří k jedné z nejtvrdších a nejméně oblíbených.

Žatec se od posledního ligového klání ve kterém, jak psáno výše, zvítězil po boji 14:12, s Tymákov utkal ještě třikrát a bohužel ani jednou nevyšel jako vítěz. V semifinále Českého poháru v Mostě podlehl 19:21 a v dalších utkáních hraných v rámci přátelských turnajů, podlehl 4:14 v Mostě a 7:8 v Čakovicích.

Předpokládaná sestava žateckého týmu pro utkání v Tymákově je: brankářky Bobková a Broučková, do obrany Samková, Vlčková, Pourová a Lucie Schneiderová. V útoku se pak představí kapitánka Plecitá se dvěmi "bomberkami" Bilohuščinovou a Wüstovou, které bude podporovat Doskočilová a Edita Bartoňová. Utkání začíná v neděli ve 16:00 a bude jej řídit pan rozhodčí Adámek.

Zpět na předchozí stránku