Pozvánka na ligu - Chomutov a Všenice


27. 5. 2009 - Petr Votava - Po čtrnáctidenní odmlce, se opět naše ligová družstva představí před domácími fanoušky. A i tyto boje slibují zajímavou podívanou. Družstvo žen přivítá, v oblastním derby, letošního suveréna první ligy žen Chomutov, a bude se pokoušet ho jako první připravit o body. Muže čeká dramatický boj o záchranu soutěže, kdy přivítají, rovněž sestupem namočené, Všenice.

Žatecké ženy mohou do posledních utkání nastupovat již s klidným svědomím, účast v příštím ročníku si zajistily výhrou ve Studénce a tak již budou hrát jen o prestiž. A není letos prestižnějšího soupeře než Chomutov, který v dosavadním průběhu soutěže neztratil ani bod a má tak již tři kola před koncem základní části zajištěno první místo.

To Žatec neprožívá příliš povedenou sezonu a okupuje osmou pozici s pětibodovým náskokem na deváté Spoje a čtyřbodovou ztrátou na sedmé Přeštice. Dalo by se tak říci, že v nedělním derby o nic nepůjde. Opak je však pravdou. Vzájemná utkání těchto soupeřů patří k tomu lepšímu co může ženská házená nabídnout. Bohužel Žatec utrpěl na posledním dvoukole citelnou ztrátu, kdy se zranila jeho velká opora m.n.h. Zdeňka Bilohščinová. Žatecké útočnice tak budou mít nesnadný úkol ji nahradit a proti druhé nejlepší obraně soutěže, co do počtu inkasovaných branek, to bude dvojnásob těžké.

Jiné ztráty trenér Popelka nehlásí a tak by se v sestavě měly představit brankařky Bobková s Broučkovou, obránkyně Havlová, Vlčková, L. Schneiderová, Šíbalová a Pourová. Do útoku pak zbyly kapitánka Plecitá, Wüstová, Týřová a Čítková. Je otázkou, jestli týmu nepůjde pomoci někdo z B-týmu. Utkání začíná v neděli v tradičním čase od 10:00 a řídit jej bude pan rozhodčí Toman.

I druhá liga mužů vstoupila do své závěrečné fáze a začne se pomalu rozhodovat o sestupujících. A boj o záchranu se týká i žateckého družstva, které vyzve mužstvo Všenic. Všeničtím se skvěle vydařilo poslední dvoukolo, kdy dokázali vybrat jak druhé Nezvěstice tak i zachraňující se Rožmitál a výrazně si tak polepšili v záchranářských pracech. Případný úspěch na hřišti Žatce by jim pak zaručoval jistou záchranu v soutěži.

Tu právě ještě zdaleka nemají jistou domácí borci, kterým se podařilo v minulém dvoukole zvítězit v Rožmitále a potrápit druhé Nezvěstice. Hraje se ale na body a ne na trápení a tak má Žatec před sebou stále hodně záchranářské práce. Ta se navíc ztížila tím, že z první ligy mužů budou sestupovat dva české celky, tudíž z druhé ligy budou sestupovat hned čtyři týmy.

Žatec tři kola před koncem okupuje devátou, první sestupovou, příčku s pouhou ztrátou jednoho bodu na osmý Most. Cíl tak je jasný - zvítězit a doufat, že ostatní soupeři v boji o záchranu, zejména pak Most a Ejpovice, ve svých utkáních klopýtnou.

I trenér Havránek musí řešit nemilou věc se sestavou, jelikož za přiliš žlutých ohodnocení nebude moci v následujících utkáních nastoupit obránce Beldík. Oproti tomu se do sestavy po třízápasové pauze vrací opora týmu, brankář Tichý, kterému bude krýt záda Horník. Ten musel prokázat své kvality právě v oněch třech utkáních a rozhodně nezklamal. Do obrany pak budou připraveni Lučan, Hokr a P. Nociar. Je pak na trenérech kým tuto trojici doplní. Útok, mimo roztržených drezů, nehlásí žádné ztráty a bude se hlásit ve složení: D. Nociar, P. Sýkora, Hradiský, Antol, T. Sýkora a Bayer. Utkání začíná v 11:30 a řídit jej bude pan rozhodčí Toman .


Po delší době se fanouškům představí i brankář Tichý

Zpět na předchozí stránku