V neděli budeme v nových dresech obhajovat čtvrté místo v tabulce


24. 4. 2014 - Tomáš Sýkora - V důležitém domácím utkání přivítáme v neděli dopoledne na svém hřišti Za sokolovnou Všenice. Tým z Rokycanska, který se již pár let drží vždy v klidných vodách druholigové tabulky, sice bez reálných šancí na postup, ale také bez obav o sestup. V rámci 14. kola půjde o přímý souboj o čtvrté místo v tabulce.

Historie národní házené ve Všenicích se datuje rokem 1960. Od roku 1980 se začíná soustavně pracovat s mládeží, což přetrvává dodnes. Za osobnosti všenické házené se považují pánové R. Kalaš, J. Benetka, J. Hucl, J. Dobrý a J. Běhounek, kteří se největší měrou podíleli na trenérské práci. Největšího úspěchu dosáhla tamní národní házená až v novém miléniu a sice v sezoně 2002/2003, kdy se mužům podařilo vybojovat postup do 1. ligy, kde se udrželi čtyři sezony.

Obě družstva mají společnou sezonu 2007/2008, kdy vstoupila společně do 2. ligy sk. A a od té doby se zde nepřetržitě potkávají. Zpočátku měli navrch domácí, postupem času ale začal Žatec bilanci utkání obracet. K dnešnímu dni bylo odehráno 13 vzájemných utkání z nichž žatečtí 6x vyhráli, 2x skončilo utkání nerozhodně a 5x prohráli s celkovým pasivním skóre 232:241. V domácím prostředí je bilance žateckého týmu 3:1:2, se skóre 203:206.

V posledních letech však žatečtí dokážou proti Všenicím sbírat body, z 8 utkání je bilance 6:1:1, proto by bylo dobré tuto statistiku v neděli potvrdit. Všenice disponují stabilním hráčským kádrem, kde je plno zkušených hráčů. Jejich hru zdobí týmové pojetí hry, kvalitní brankáři, nekompromisní obrana a vyrovnaní útočníci s velmi dobrou střeleckou muškou. Ze střelců táhnou mužstvo Petr Baborovský (33 branek a 26. místo v tabulce po podzimu), Radek Černý (28 branek, 32. místo) a Zdeněk Rada (25 branek, 35. místo). Co se týká disciplinovanosti, patří Všenice se ziskem 10 ŽK a 2 ČK po podzimu k druholigovému průměru. Zajímavostí pro fanoušky je rubrika na všenických webových stránkách s názvem "Ronyho postřehy", což jsou detailní komentáře z utkání, které jsou mezi národně házenkářskou obcí velmi oblíbené.

Trenér žateckého týmu k utkání uvedl: "Všenice jsou pro nás vždy trošku neznámou, protože se mimo ligové zápasy prakticky nepotkáváme. Výjimkou byl letošní ročník ČP v Řevnicích, kdy jsme soupeři, uspokojeni jistotou postupu do dalšího kola, jednoznačně podlehli. Očekávám taktický zápas s maximálním nasazením a věřím, že všichni žatečtí hráči nechají na hřišti maximum a v konečném součtu to bude stačit na vítězství. Měli bychom mít k dispozici konečně kompletní kádr. Nezbývá než pozvat diváky, aby si přivstali a opět nás přišli v hojném počtu podpořit a vytvořili tu pravou domácí atmosféru.

Utkání začíná v neděli 27. dubna v 10.00 hodin. Rozhodčím utkání bude Pavel Kotlář z Nového města nad Metují. Žatecký tým se představí v nových zelených dresech, které všichni chtějí pokřtít vítězstvím. Po zápase muži plánují menší grilovačku spojenou s podporou družstva žen, které přivítá soupeřky z Hlinska (výhoz 11:30).


Útok Žatce proti všenické obraně v roce 2011
Fotografie: Jiří Smítka (hazenazatec.rajce.idnes.cz)

Zpět na předchozí stránku