Pozvánka na ligu - Tymákov a Raspenava


28. 5. 2010 - Petr Votava - Naposledy se v tomto ročníku představí žatecká ligová družstva na domácím hřišti. Ženy vyzvou obhájce titulu z Tymákova, muži pak čeká severočeské derby s Jiskrou Raspenava.

Ženy, které se konečně vrátily do horní úvrati svých výkonů a po velice úspěšné dvoukole si zajistili účast i v příštím ročníku, přivítají na svém hřišti Sokol Tymákov, mistra z posledních dvou let, který tak tento rok útočí na „zlatý hat-trick“.

Tymákov je v průběžné tabulce na třetím místě a v jarní části, až na výpadek v prvním kole, kdy podlehl Chomutovu, se mu daří nadmíru dobře . Sedm vítězství v řadě to jen dokazuje. A bodovat bude muset i dál, jelikož je stále ještě ve hře o druhou pozici, která zaručuje lepší výchozí pozici do vyřazovací části. O tu bude soupeřit s Přešticemi a Chomutovem.

Tymákovský tým je špičkové družstvo v mnoha ohledech, sází na velice dobrou obranu, které patří pátá pozice, co se týče inkasovaných branek a v útoku pak nechává řádit duo Švarcová – Bendová, kterým patří pátá respektive čtvrtá pozici v tabulce střelkyň. Žatci se proti tomuto týmu z malé vesničky u Plzně v poslední době vůbec nedaří, když s ním prohrál již šest utkání v řadě. Před žatečankami tak čeká další výzva. Utkání začíná na hřišti za Sokolovnou od 10:00.

Napravit si reputaci po neúspěšném dvoukole a rovněž pojistit si druhou pozici v tabulce budou chtít muži v utkání s nováčkem soutěže celkem Raspenavy. Ten, jako správný nováček, má záchranářské starosti, které si ještě více prohloubil po neúspěšném dvoukole, kdy z dvou domácích zápasů nezískal ani bod. Zbytek soutěže pak odehraje na hřištích soupeřů a tak se bude muset bít jako lev. A prvním z překážek bude družstvo Žatce.

To se již pomalu loučí se svým snem o postupu do první ligy, a může jen tiše doufat v zaváhání suverénně hrajících Nezvěstic. Ve hře však zůstává druhá pozice, na kterou bude jistě ještě zle dotírat celek Tymákova, jeden z dalších soupeřů mladíků ze Žatce.

Z promáčeného utkání na podzim odešli vítězně žatečtí a budou chtít jistě navázat. V tomto ohledu si pak budou muset dát pozor na třetího nejlepšího střelce druhé ligy Lubomíra Dörfla, který je asi největší zbraní soupeře z Raspenavy. Velký přínosem pak je, že Žatec odehraje své utkání před domácími diváky, jelikož Jiskra v letošním ročníku na venkovní půdě ještě nebodovala!

Přijďte tak v neděli dopoledne podpořit naše ligová družstva a podpořit tak fakt, že Žatec ohledně divácke kulisy patří ke špičce národní házené. Pro doplnění, utkání mužů začíná v 11:30.


Žatecká obrana v souboji s nezvěstickým útočníkem
Fotografie: František Mocek

Zpět na předchozí stránku