Pozvánka na ligu - Tymákov a Raspenava


8. 10. 2009 - Petr Votava - Na hřištích týmů z různých pólů tabulky se představí v 9. kole ligových soutěží naše celky. Ženy zajíždějí na zrekonstruované hřiště úřadujícího mistra z Tymákova, muže čeká severočeské derby v daleké Raspenavě.

Po trochu "odpočinkovém" dvoukole čeká ženy opět soupeř s nejvyššími ambicemi a to TJ Sokol Tymákov, který druhý rok za sebou obhajuje mistrovský titul. Tymákovu v průběžné tabulce patří "až" třetí příčka s jedenácti body, ale jedním z důvodů je že západočešky odehrály na svém hřišti pouhé dvě utkání.

A jak známo, tymákovské hřiště patří mezi velmi těžce dobyvatelné tvrze. Nejinak tomu je i po změně povrchu, kdy lupek byl nahrazen moderní umělou trávou. Další devizou tohoto týmu z malé vesničky u Plzně je střelkyně Petra Bendová, která se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími střelkyněmi první ligy žen. A v neposlední řadě je to pak velice kvalitní obranná hra, na kterou západočešky také hodně sází.

Žatec po poněkud rozpačitém začátku, si po posledním dvoukole značně zlepšily náladu a i bodové konto a směle tak vyhlížejí k tomuto utkání. Že mají důvod si věřit dokazuje i průběh zápasů s ostatními favority soutěže, jako jsou Přeštice či Chomutov. Toto nadšení pak poněkud kalí bilance s týmem Tymákova, kdy svého nedělního soupeře nedokázaly již pět utkání v řadě porazit.

Trenérovi Popelkovi by se měl v neděli před odjezdem hlásit tým v kompletní sestavě a tak k utkání od 16:00 mohou směle nastupovat. Utkání bude, již popáté v tomto ročníku, rozhodovat pan Jaroslav Holý.

Muže čeká poněkud netradiční derby, zajíždí totiž do přes 150 km vzdálené Raspenavy, která je nováčkem soutěže a krčí se čtyřmi body na posledních příčkách společně se Stupnem a Bakovem. Na první pohled se tak zdá, že by mělo jít o jednoduché utkání, ale zdání klame. Raspenava na domácím hřišti odehrála zatím dvě utkání a díky nim právě získala všechny své čtyři body a dá se očekávat, že v nastoleném trendu se bude snažit pokračovat.

Pokud to totiž tento severočeský celek myslí se záchranou soutěže vážně, měl by již zabrat. S tímto "zabráním" by však mohli počkat až do závěrečného dvoukola, kdy na svém hřišti přivítá západočeské celky :-) Že, co se týče utkání s domácí Jiskrou, půjde o tvrdý oříšek pak dokazují i předchozí výsledky tohoto týmu, který jen těsně podlehl jak Bakovu, Záluží, tak i Podlázkám či silnému Tymákovu. Raspenava si tak vybírá hořkou nováčkovskou daň. Své výhry pak zaznamenala proti v té době tápajícímu Mostu a Řevnicím.

Žatečtí mladíci mají však o motivaci postaráno, budou totiž na dalekém severu obhajovat druhou pozici v druholigovém pelotonu, kterou s jedenácti body obydlují společně s Nezvěsticemi a překvapivě i s Podlázkami, které rovněž patří k příjemnému překvapení letošního ročníku. Jde totiž o jednoznačně nejlepší umístění co se týče účinkování žateckých mužských složek v ligových soutěžích.

I trenérovi Havránkovi se bude hlásit kompletní sestava, která se bude od 10:30 na raspenavské trávě snažit vybojovat další ligové body pod dohledem rozhodčího Lišky.


Pavel Sýkora při exekuci trestného hodu proti Záluží
Fotografie: František Mocek

Zpět na předchozí stránku