Pozvánka na ligu - Tymákov a Přeštice


4. 6. 2008 - Petr Votava - I o následující víkend nás čekají velmi dramatické boje obou našich ligových družstev. Ženám se podařilo uspět proti Hlinsku a doslova si urvaly postup do semifinále první ligy! To muže čekají poslední dvě utkání, která rozluští tajenku sestupu či setrvání v soutěži.

Již teď, kdyby družstvo žen nezvítězilo ani v jednom z nadcházejících čtyř utkáních vyřazovacích bojů, už se bude mluvit o velice úspěšné sezoně. Jen málokdo totiž tipoval, že celek, který musel minulý ročník bojovat o holé bytí v první lize v kvalifikaci, se vyšvihne mezi nejlepší čtyři týmy soutěže. Tento tým tak má jedinečnou možnost navázat na úspěšný ročník 2004/2005, kdy se zastavil až ve finále.

Soupeřem jim však bude jeden z nejtěžších a to vítěz základní části Sokol Tymákov, který soutěží prochází krokem suverénním. Z dosavadních 24ti odehraných utkáních odešel pouze jednou poražen a to hned v prvním kole soutěže právě s naším celkem! Tymákov tak drží šňůru 23 utkání v řadě bez prohry.

Poslední klání těchto soupeřů se odehrálo v prvním jarním kole, ve kterém Tymákov na domácí půdě jasně zvítězil 26:18. O výsledku však rozhodl až druhý poločas, do kterého oba týmy šli za vyrovnaného stavu. Pak se však žateckým ženám přestala dařit střelba a o výsledku bylo rozhodnuto. Právě jeden z rozhodujících faktorů bude, jak se bude dařit žateckým střelkyním. Čeká je totiž nejlepší obrana ligy co se týče počtu inkasovaných branek.

V útočné fázi pak bude nejvíce zřejmě "kousat" druhá nejlepší střelkyně ligového pelotonu Petra Bendová, která stačila v základní části vsítit 205 branek. Naopak žateckou sestavu citelně poznamená ztráta nejlepší střelkyně Wüstové, která si plní studijní povinnosti. Chybět bude nejspíše i Pourová, která se zranila v odvetném utkání s Hlinskem. Předpokládaná sestava Žatce: brankařky Bobková s Broučkovou, obránkyně Samková, Vlčková, Schneiderová a Havlová. V útoku pak Plecitá, Bilohuščinová, Doskočilová a Bartoňová. Sobotní utkání začíná v Žatci na hřišti za Sokolovnou od 11:00, odveta se pak bude konat v neděli v Tymákově od 11:30.

Muži budou bojovat o ligovou příslušnost rovněž se západočeskými celky a souhra náhod tomu dala, že se oba naše týmy setkají s družstvy z Tymákova a i z družstvy které vedou ligovou tabulku (mezi muži Přeštice a u žen opět Tymákov). V Přešticích tak žatecký celek nečeká vůbec nic lehkého. Jejich soupeř se netají tím, že by rád postoupil do první ligy a díky tomu se nemůže dovolit žádnou ztrátu.

Přeštice, které byli po podzimní části na první příčce se vůbec nepovedl vstup do jarní části soutěže. První utkání v Ejpovicích sice vyhráli, ale pak následovala šňůra 4 proher a jedné remízy, která tak značně zalomcovala s ambicemi na postup. Přeštický tým se však ničeho nevzdal a dalšími třemi vítězstvími, hlavně díky velice vyrovnané tabulce, se opět vyšvihl na vedoucí místo.

Podzimní klání těchto soupeřů na hřišti Žatce skončilo jasným vítězstvím Přeštic, které se jistě budou pokoušet o stejný průběh. S většimi ambicemi vzhlížejí žatečtí na nedělní zápas, kdy se představí na půdě Tymákovam, se kterým dokázali v posledním podzimním utkání na domácí půdě vítězství.

Tymákov se tuto sezonu jeví jako lupič, který rád vykrádá domácí tvrze. Potvrzuje to počet bodů (15) získaných na hřištích soupeřů, který patří jasně na špici a již nemůže být překonán. O to horší je to s body získanými na domácí půdě, kde se tymákovský tým krčí až na desáté příčce s pouhými sedmi body. A není se čemu divit, vždyť tymákovští dokázali v jarní části hry zvítězit pouze v jediném domácím utkání proti Nezvěsticím, jinak všechny body přenechávali hostujícím týmům. Například i posledním Spojům.

V tom možná je šance žateckých v získání důležitých bodů v boji o sestup. Tymákov ale již může hrát odlehčeně, jelikož ligovou příslušnost si zajistil vítězstvím ve Všenicích a k návratu do první ligy mu zbývají teoretické šance ruského vědce před objevením rentgenu.

Jak to tedy vypadá se sestupujícími před závěrečným kolem? Na dvou nesestupových místech se zatím vyhřívají oba severočeské celky z Mostu a Žatce, oba shodně s 18ti body. Lepší vzájemnou bilanci mezi nimi má Žatec. O pouhý jeden bod zpět pak následuje západočeská dvojka v podobě Oseku a Plzně Újezda B. Most i Žatec čekají stejní soupeři - Tymákov a Přeštice, oproti tomu Plzeň Újezd se představí v Nezvěsticích a o postup hrajících Ejpovicích. Osek zakončí soutěž středočeským blokem v podobě Řevnic a Spojů.

Žatci aby měl jistotu záchrany, musí obě své utkání vyhrát. Pokud by zvítězil jen v jednom zápase, musí se již ohlížet na výsledky svých soupeřů. Poslední dvě kola dávají ještě příliš mnoho kombinací a žádný z nich není zvýhodněn, jelikož se všichni bojující o záchranu představí na hřištích soupeřů. Pro doplnění, Žatec má rovněž lepší vzájemnou bilanci i s Plzní Újezdem, ale bohužel negativní s Osekem. Všechna druholigová utkání začínají v sobotu ve 4 odpoledne a v neděli v 10 dopoledne. Rozhodčími budou pan Slavík (Přeštice) a pan Gorpiel (Tymákov).


Lucie Vlčková brání hlineckou útočnici v úvodním utkání play-off

Zpět na předchozí stránku