Pozvánka na ligu - Tymákov a Most


23. 4. 2009 - Petr Votava - I ve druhém jarním kole se obě naše ligová družstva představí na hřištích soupeřů. Ženy se představí na písčitém hřišti úřadujícího mistra z Tymákova a muže čeká opravdu horké derby s Mostem.

Nedělní soupeř žen zrovna neprožívá veselou sezonu, poté loňské kdy jasně dominoval. Úřadujícím mistryním po dvanácti odehraných kolech patří až 6. příčka se 14 získanými body. Mají tak čtyřbodový náskok na Žatec. Oba týmy myslí na postup do vyřazovacích bojů, proto z tohoto pohledu půjde o velice důležité utkání.

A žatecké hráčky mají důvod k optimismu, jelikož dokázaly zvítězit v Modřanech a rovněž svého soupeře dokázaly porazit na turnaji v Čakovicích, který sloužil jako generálka na prvoligové boje. Oproti tomu Tymákovské ženy, se musí oklepat z prohry s jasně vedoucím Chomutovem. Bilanci z posledních utkání má pak lepší Tymákov, který se s Žatcem za poslední dva ročníky utkal již pětkrát a pouze jednou odešel poražen.

Hra Tymákova je založena na precizní obraně, která však tuto sezonu příliš nefunguje. Co však funguje je brankostroj jménem Bendová, kterou letošní ročník mocně podporuje Švarcová. Žateckou, nově složenou, obranu tak čeká první vážná prověrka. Ke změnám v sestavě oproti minulému kolu by dojít nemělo a tak by trenér Popelka měl mít k dispozici tradiční "squadru" ve složení: brankařky Broučková a Bobková, obránkyně Havlová, L. Schneiderová, Vlčková a Šíbalová. V útoku pak Plecitá, m.n.h. Bilohuščinová, Wüstová, Týřová a Čítková. Utkání začíná v Tymákově od 16:00 a řídit jej bude pan Zdráhal.

Muže tento víkend čeká jeden z vrcholů jarní části a to oblastní derby s Mostem. Oba týmy již tradičně hrají o záchranu v soutěži a tak tento vzájemný souboj hodně napoví v otázce sestupu. A jak již bylo zmíněno, je to derby - mnozí fanoušci mají ještě v živé paměti poslední zápas, kdy šlo opravdu o vypjaté utkání, které se řešilo ještě dlouho poté. Žatec bohužel v tomto souboji podlehl o branku a tak má svým sokům rozhodně co oplácet.

A že na horké půdě v Mostě, kde domácí jen tak body nerozdávají, lze zvítězit, vědí i z vlastní zkušenosti, kdy v loňském ročníku druhé ligy domácí baštu "okradli" o všechny body. Most má po dvanácti odehraných kolech stejný počet bodů, oproti pouhým sedmi bodům Žatce. Oba týmy v úvodních kolech podlehli, Most ve Všenicích a Žatec po boji v Řevnicích.

Hra Mostu směrem dopředu stojí na výkonech nestárnoucího Gombára, který je podporován Kneřem a Venclíčkem. Obrana pak sice nepatří k nejrychlejším, ale rozhodně patří k těm "tvrdším". To dokazuje i angažování druhého chomutovského hráče Velka či jasné vedení v počtu obdržených žlutých a červených karet v lize. "Díky" tomu tak nemůže nastoupit tradiční člen obrany Salajka. Oproti tomu po karetním trestu se do sestavy Žatce vrací Beldík, obrana by tak mohla být kompaktnější. Sestava Žatce tak dozná jediné změny oproti minulému utkání. Zápas začíná v Mostě v neděli od 10:30 pod vedením pana Tomana.


TJ Šroubárna Žatec

Zpět na předchozí stránku