Pozvánka na ligu - TJ Sokol Tymákov a Tj Litohlavy


22. 8. 2007 - Petr Votava - Letní přestávka končí a o víkendu se zase rozjedou ligové soutěže národní házené a fanoušci v Žatci se mohou těšit rovnou na dvojitou porci. Ačkoliv minulou sezonu obsadily ženy v první lize sestupovou pozici, měly šanci si zpět vybojovat svoji účast v nejvyšší soutěži a plně ji využily. Druhou porcí pak bude účast mužů ve druhé lize, kam se vrací po více jak deseti letech.

Ženy, které své utkání začnou v neděli 10:00 čeká velice těžký soupeř na úvod soutěže a to bronzové družstvo Tymákova. Oba soupeři se naposledy potkali před třemi měsíci, rovněž na hřišti Žatce, kdy tento zápas byl pro Žatec jeden ze zásadních utkání pro udržení v soutěži. Domácí celek však obstál pouze v prvním poločase, který vyhrál o branku. Ve druhém naopak podlehl a ztratil tak celé utkání v poměru 18:23.

Družstvo žen nastoupí v identické sestavě v jaké končila loňskou sezonu, žádné odchody či příchody se tak nekonali. Očekávanou hlavní zbraní Žatce se tak čeká že bude útok, ve které hrají prim ostrostřelkyně Bilohuščinová s Wüstovou. A hned v tomto prvním utkání je čeká velká výzva, jelikož Tymákov se může pyšnit druhou nejlepší obranou co do počtu obdržených branek z minulé sezony. Výzvu před sebou má žatecká obrana, která v tomto směru patřila k nejhorším.

Předpokládaná sestava Žatce: v brance by měla nastoupit Bobková s Čítkovou, na středu obrany Samková, záložnice Vlčková s Pourovou, kterým bude krýt záda Lucie Schneiderová. V útoku se pak představí esa Bilohuščinová s Wüstovou, podporované kapitánkou Plecitou a dravým mládím v podobě Hokrové a Bartoňové. To vše pod vedením Bilohuščinové, která se po odstoupení Votavy stala hrající trenérkou a vedoucím Samkem.

Tým mužů čekají v jejich ligové premiéře ostrostřelci z Litohlav, kteří si v uplynulém ročníku vystříleli pátou pozici. Jejich 442 vstřelených branek (průměr více jak dvacet branek na zápas) budí opravdu velký respekt a bude tuhou prověrkou pro domácí obranu. Týmu Litohlav navíc byly odečteny dva body za mládež, které je připravili o čtvrtou pozici a ztrátu pouze jednoho bodu na bronzovou příčku.

Toto o Litohlavech napsal Bača z Litvínova: Litohlavy v předloňském ročníku působily v první lize a čekalo se,že budou promlouvat do předních pater tabulky.Bohužel pro Litohlavské se souboj o návrat do 1.ligy nekonal. Mužstva Řevnic a Čakovic jim utekla o parník. Litohlavští těží zejména z domácího prostředí na kopečku. Ne, že by tam byla nějak bouřlivá kulisa, ale zejména povrch je tam pro mnoho mužstev velice nepříjemný. Je to vidět i při pohledu na tabulku domácích a venkovních zápasů.Zatímco na venkovních hřištích odjeli litohlavští sedmkrát z prázdnou, tak na domácí půdě byli téměř stoprocentní a ztratily jen čtyři body za jednu prohru a dvě remízi, když v posledním kole remizovaly s vítězem a postupujícím družstvem Čakovic.K nepříjemnému areálu, který se ligovým nedá nazvat ani s přimnhouřením obou očí, musíme připočítat i nevyhovující zázemí, šatnami počínaje a sprchami konče.Pojďme se vrátit ke hře Litohlav.Klíčovou osobností mužstva je bezesporu Radek Tycar, který určitě patří mezi tři nejlepší útočníky v druhé lize. Vyniká jak kličkou tak přesnou a tvrdou střelbou a navíc mu nedělá větší problémy proměňovat trestné hody.Bohužel se zdá,že s hrou Tycara stojí a padá celá hra Litohlav. Takže popřejme Litohlavům,aby Radek byl zdráv,ale hlavně jim do budoucna popřejme aby zkulturnily svůj areál,při pohledu na hřiště v Litohlavech člověk neznalý věci těžko uvěří že se tu zápolilo v nejvyšší soutěži. (čerpáno z www.knhlitvinov.com)

Nic lehkého mladíky rozhodně v jejich úvodním utkání nečeká. Týmu Žatce však zkušenosti nechybí, jelikož v jejich kádru se nachází hned pět hráčů, kteří v minulém ročníku již nastupovali ve druhé lize v barvách Litvínova. Jedná se o domácí odchovance Antola s kapitánem Nociarem a litvínovské "výpůjčky" v podobě útočníka Tomčíka, obránce Bilohuščina a brankáře Tichého. Ligové zkušenosti z dřívějška má navíc i další brankář Havránek a zkušenosti rozhodně nechybí ani trenéru Bukovskému, který se v minulé sezoně pokoušel o záchranu litvínovského týmu. Bukovský na lavičce vystřídal Tomáše Votavu, který si musí plnit pracovní povinnosti v zahraničí. Hrajícím asistentem mu bude Havránek.

Předpokládaná sestava pro utkání s Litohlavy je: brankáři Havránek a Tichý, do obrany Bilohuščin, Beldík, Lučan a Hokr. V útoku pak "ex-litvínovská lajna" kapitán Nociar, Antol a Tomčík a k nim Bayer s dorostenci Hradiským a Pavlem Sýkorou. Utkání začíná v neděli ve 13:30 na hřišti za Sokolovnou. Obě ligová utkání bude řídit pan rozhodčí Bláha.


Přeborník oblasti mužů 2006/07

Zpět na předchozí stránku