Pozvánka na ligu - Hlinsko, Vracov, Přeštice a Tymákov


19. 10. 2007 - Petr Votava - Poslední soutěžní víkend mají před sebou naše ligová družstva. Ženy budou hostit Hlinsko a Vracov a muže čeká opět západočeský dvojblok v podobě Přeštic a Tymákova.

Družstvo žen se bude v pátek pokoušet prodloužit svoji sérii čtyř utkání bez prohry v řadě proti silnému celku Hlinska. Hlinsko bylo příjemným překvapením loňské sezony, kdy po základní části obsadilo 4. místo. V dobrých výkonech pokračuje i tuto sezonu a po deseti odehraných utkáních mu patří třetí příčka jen s dvoubodovým mankem na vedoucí Tymákov, ale rovněž pouze s dvoubodovým náskokem na domácí družstvo.

Žatec tak bude mít možnost potvrdit svoji formu a v případě úspěchu se vyšvihnout do samé špičky ligové tabulky. V minulé sezoně vždy vyšlo vítězně z obou duelů se sobotním soupeřem lépe Hlinsko a je tedy favoritem v tomto utkání. Žatec však v domácím prostředí příliš bodů nerozdává, ztratil pouze jeden za remízu s Přešticemi a tak jistě půjde o zajímavé utkání.

Největším rébusem pro domácí tým bude složení obrany, jelikož v minulém utkání s Přešticemi se zranila obránkyně Samková, stabilní pilíř žateckých zadních řad. Zda trenéři opět sáhnout k alternativní volbě v podobě útočnice Plecité uvidíme až v sobotním utkání. Může to být však rozhodující aspekt tohoto souboje, protože Hlinsko svoji hru staví především na útočné hře. Zvláště reprezentační střelkyně Bonaventurová dokáže zatopit nejedné obraně. Utkání začíná v sobotu v 15:00 a řídit jej bude pan rozhodčí Kugler.

V nedělním utkání pak ženy nastoupí proti nováčkovi soutěže z Vracova, který v dosavadním průběhu soutěže hraje roli jasného outsidera. Druhému týmu z kvalifikace, se zatím nepodařilo získat ani jediný bod a z odehraných utkání odcházel spíše jako sparingpartner než jako rovnocenný soupeř.

I přesto se bude hrát o ligové body a domácí tým by neměl nic vypustit a připsat si povinné dva ligové body. Vzhledem k dosavadním bodovým ziskům by byla převeliká škoda nějaké body ztratit. Utkání začíná v neděli v tradičním čase 10:00 pod vedením rozhodčího Šimiceho.

Muži budou v sobotu hostit vedoucí tým a velkého kandidáta na postup do první ligy, Přeštice. Západočeský tým s nejlepším útokem v dosavadním ročníku prohrál pouhé dvě utkání, v Nezvěsticích a Řevnicích. A jistě bude chtít navázat na své úspěchy v této sezoně i po úspěšném minulém zápase, kdy se jim podařilo na domácí půdě přestřílet Osek 26:22.

Největšími útočnými hvězdami pod zkušeným trenérským vedením jsou Lang a Brada, kteří budou určitě žateckou obranu prověřovat nejčastěji. Žatec se bude pokoušet navázat na bodový úspěch z minulých utkání, kdy dvakrát remizoval. Nejprve v Ejpovicích 14:14 a poté v domácím utkání proti rezervě Plzně Újezda 16:16 Zápas začíná v sobotu ve 13:30 za vedení rozhodčího Kuglera.

Na neděli mají muži nalosovaný omlazený exligový tým z Tymákova, který okupuje zatím sedmou příčku. Což však nijak nesnižuje jeho kvality, zvláště když se vezme v úvahu, že dvě utkání ze svých tří na hřištích soupeřů se jim podařilo vyhrát. K hlavním zbraním Tymákova patří obrana, která je v počtu obdržených branek v soutěži nejlepší. Co se týče hry dopředu, tam již Tymákov nezáří a patří k tomu horšímu v lize.

Pro Žatec půjde o velice důležité utkání, protože v případě úspěchu by dorazilo početnou skupinu ve středu tabulky a měl by pro jarní odvetná utkání o mnoho lepší pozici než v jaké se nachází teď. Muži s Tymákov zahajují v 11:30 a pískat bude pan rozhodčí Šimice. Tento víkend tak může naznačit jakým směrem se bude Žatec v soutěži pohybovat. Přijďte i vy podpořit naše obě družstva v posledních ligových utkáních tohoto roku.


Peter Antol při střelbě trestného hodu proti Nezvěsticím

Zpět na předchozí stránku