Pozvánka na ligu - Tymákov a Ejpovice


22. 10. 2009 - Petr Votava - Poslední možnost vidět ligovou házenou v tomto roce budou mít fanoušci našeho oddílu o nadcházejícím víkendu, kdy naši muži vyzvou na svém hřišti, v boji o špici, západočeské vesničky. Utkají se tak s vedoucím Tymákovem a o záchranu hrajícími Ejpovicemi.

Jako neřízená střela si v letošním roce počínali muži ve druhé lize. V jarní části jen horkotěžko zachraňovali svoji ligovou příslušnost, kterou si nakonec zachovali až jednáním od zeleného stolu. Aby pak v podzimní části patřili ke štikám druholigového pelotonu a ucházeli se dokonce o vedoucí příčku.

O tu se právě v sobotním zápase utkají žatečtí mladíci s Tymákovem. Jedná se tak o jasný šlágr kola a je to již podruhé, co domácí tým bude hostit vedoucí celek soutěže. Prvním byly Nezvěstice, které po severočeském dvoukole musely tuto výsadní pozici opustit. O postup usilující Tymákov tak rozhodně nečeká lehké dvoukolo.

Ale to samozřejmě nečeká ani domácí borce, kterým příliš optimismu nedává ani vzájemná bilance s těmito víkendovými soupeři. S Tymákovem se jim podařilo zvítězit hned v prvním vzájemném druholigovém klání na domácím hřišti, pak již odcházeli ze hřiště mladíci ze Žatce jen se sklopenými hlavami. S Ejpovicemi dokonce ještě nepoznali pocit vítězství. Nejlepšími výsledky tak byly pouze dvě remízy.

Jak již bylo zmíněno výše, Sokolu Tymákov patří v průběžné tabulce první příčka se třinácti získanými body. Pouhá dvě zaváhání zaznamenali v podzimní části tito borci, když se jim příliš nepodařil výlet do středu Čech, kde remízovali s Podlázkami a podlehli v Řevnicích. V ostatních utkáních byl celek okolo brankáře Majera stoprocentní a díky tomu se řadí do role hlavního kandidáta na postup do první ligy.

To Sokol Ejpovice má poněkud odlišné problémy oproti nedaleko ležícímu Tymákovu. Tento tým bývali fanoušci zvyklí vídat na vyšších příčkách než jak tomu je v poslední době. Kdeže však loňské sněhy jsou a tak to byly právě Ejpovice, které minulý ročník zachraňovaly ligovou příslušnost až v závěrečném kole v Žatci. Nedělnímu soupeři domácích tak patří až devátá příčka, sedm získaných bodů a ne příliš optimistická vyhlídka do časů budoucích.

Trenéru Havránkovi se bude hlásit opět kompletní tým ve složení: brankář Štěpán Horník, obránci Lučan, Hokr, Beldík a Pavel Nociar. V útoku pak bude mít možnost se opět vyřádit střelecké trio Daniel Nociar, Pavel Sýkora a Hradiský. Tito tři se totiž dokázali svými gólovými příspěvky vecpat mezi 7 nejlepších střelců druhé ligy, což není příliš vídané. Připraveni k nim budou Antol, Bayer a Tomáš Sýkora. Sobotní souboj o první pozici začíná na hřišti za Sokolovnou od 13:30 pod vedením pana rozhodčího Šulce. Nedělní utkání s Ejpovicemi začíná v 11:30 a řídit jej bude rozhodčí Malý.


Ondřej Bayer v utkání proti Záluží

Zpět na předchozí stránku