Pozvánka na ligu - Tymákov a Ejpovice


22. 10. 2008 - Petr Votava - Posledními dvěmi zápasy zakončí účinkování v podzimní části druhé ligy muži. A obě svá utkání odehrají na hřištích západočeských celků. V sobotu se představí v Tymákově a v neděli pak v Ejpovicích.

Tymákov, který patřil k tradičním účastníkům první ligy se po obměně kádru natrvalo usadil v lize druhé, kde se pohybuje spíše v horní polovině tabulky. Obě družstva sehrála minulou sezonu velice vyrovnaná utkání. V podzimní části byl na domácí půdě šťastnější Žatec, který zvítězil 16:15. Na jaře se pak Tymákovu podařilo odveta a dva body za vítězství 13:12 tak brali západočeši. Tento zápas byl poslední v celé sezoně a Žatec v něm bojoval o holé bytí ve druhé lize.

Tymákovu patří v průběžně tabulce sedmá příčka se ziskem deseti bodů a ztrátou pouhých tří bodů na vedoucí Litohlavy. Jak to však v posledních ročnících druhé ligy býva i teď je tabulka velice vyrovnaná a tak mají tymákovští pouze tříbodový náskok na příčky znamenající sestup. Značný bodový zisk získávají západočeši hlavně na domácí půdě, kde využívají (ne)výhod jejich písčitého povrchu. V dosavadním průběhu tak doma ztratili pouze jediný bod za remízu s nováčkem z Bakova.

To Ejpovice mají překvapivě jiné starosti. Tým, který loňskou sezonu usiloval o postup do nejvyšší soutěže se letos krčí se sedmi body na osmém místě a jen lepší skore je dělí od sestupových příček. To podtrhuje fakt, že Ejpovice v posledních letech obsazují místa v lize jak na houpačce - v sudých letech je hledejte na špici, v lichých pak v bojích o záchranu. Jestli tomu bude i tento rok může právě prozradit poslední dvoukolo.

Rovněž i s ejpovickým týmem sehráli v loňské sezoně mladíci ze Žatce dva vyrovnané zápasy, ze kterých však bodově vyšel lépe soupeř. V podzimní části minulé sezony se podařilo Žatci sebrat Ejpovicím bod na jejich půdě za remízu 14:14. Na jaře se pak odveta vydařila celku z malé vesničky a odvezla si ze hřiště za Sokolovnou všechny body za výhru 17:16.

Žatec neskrývá před tímto dvoukolem své ambice na získání důležitých bodů, které se budou náramně hodit v boji o záchranu. V tomto snažení by trenéru Bukovskému měli být k dispozici brankáři Tichý a Horník, obránci Lučan, Beldík, Šrajbr a Hamous, útočníci D. Nociar, Hradiský, Antol, Pavel a Tomáš Sýkora a Ondřej Bayer. Sobotni utkání v Tymákově začíná v 15:00, nedělní v Ejpovicích pak v 10:30. Oba zápasy bude soudcovat pan Ziegler.


Josef Tichý při zákroku proti litvínovskému Dubovi

Zpět na předchozí stránku