Pozvánka na I. ligu - TJ Sokol Tymákov


Poslední utkání na domácí půdě v téhle sezoně čeká prvoligové družstvo žen v neděli. Soupeřem jim bude západočeský TJ Sokol Tymákov a rozhodně nic lehkého žatecké družstvo nečeká.

Tajenka sestupu je po minulém dvoukole stále hodně zapletená a tak žatecké ženy musí zkusit i proti tomuto těžkému soupeři bodovat. Vzhledem k výsledkům ostatních týmů namočených do sestupových vod by to bylo více než vhodné. I proto, že Modřany si senzační výhrou doma nad Chomutovem prakticky zajistily prvoligovou příslušnost i v příštím ročníku. Bodoval i Klášterec a překvapivě i odepisovaná Studénka, která vybojovala dva body v Praze.

Domácí ženy tak budou nastupovat s nožem na krku, přesto mají vše ve své moci a o bod výhodnější pozici než týmy na sestupových příčkách. Sokolu Tymákov patří po odehraných devatenácti zápasech pěkná čtvrtá pozice s 23 body, což jen dokazuje jak silný soupeř žatecké hráčky čeká. Přesto v podzimní části sezony na půdě v Tymákově se odehrálo vyrovnané utkání, ve kterém se rozhodlo až v závěru utkání. Tymákov po bojovném utkání zvítězil 14:10.

Právě bojovnost je hlavním aspektem hry Tymákova, která je podpořena dobrou defenzivou. S 255ti inkasovanými brankami se tak Tymákov vyhřívá na druhém místě. Útočná část hry Tymákova patří s 268 brankami spíše k horšímu průměru v první lize žen. Co se týče úspěšnosti na hřištích soupeřů, tak si Tymákov velice pomohl jarními zápasy na hřištích v Rokytnici a Studénce odkud si vždy přivezl plný počet bodů a z deseti utkání tak má 7 bodů.

Nedělnímu soupeři Žatce se vydařilo minulé dvoukolo ve kterém bylo rovněž stoprocentní. Zvláště výhra nad první Dobruškou stojí za uznání. Tymákov tak bude vítězně naladěn a rozhodně se bude snažit udržet si čtvrtou pozici, která zaručuje lepší vylosování do vyřazovacích utkání a také dává šanci na vylepšení největšího úspěchu z posledních let - 3. místa z ročníku 2002/03.

Vzájemná bilance hovoří rovněž pro Tymákov, který poslední tři utkání proti Žatci zvítězil a za poslední tři roky svému soupeři podlehl jen dvakrát, jednou remízoval a slavil 4 vítězství. Jak již bylo řečeno, nečeká Žatec lehký soupeř, přesto Žatec již mnoho příležitostí k zisku bodů a záchraně soutěže nebude mít. Přijďte proto podpořit naše ženy v ligových bojích a rozloučit se s nimi na domácí půdě, doufejme, že jen s jarní sezonou.

Utkání se odehraje v neděli 20. května na hřišti za Sokolovnou od 10:00 pod rozhodcovskou taktovkou pana Hynka Sladkého z Kyšic. Předzápas obstarají od 8:30 dorostenky, které vyzvou SK Baník Most NH.


Kapitánka Miluše Plecitá při exekuci trestného hodu

Zpět na předchozí stránku