Pozvánka na ligu - Studénka, Rokytnice, Tymákov a Ejpovice


4. 6. 2010 - Petr Votava - Finále je tu! Z pohledu našich týmů, však již o žádné drama nejspíše nepůjde. Ženy zajíždějí na Moravu, kde vyzvou pátou Rokytnici a devátou Studénku, muže čekají týmy z okolí D5, kde vyzvou třetí Tymákov a desáté Ejpovice.

Družstvo žen, které v závěru ročníku dohání co se dá, se vydává na severní Moravu prodloužit svoji sérii výher a trochu tak ještě přiživit naději na pátou pozici, od které je dělí 3 body a kterou okupuje jejich nedělní soupeř, družstvo Rokytnice. Ale nepředbíhejme. Nejdříve se v sobotu utkají s družstvem Studénky, které stále ještě nemá jistotu záchrany a k definitivě potřebuje minimálně jeden bod.

A trochu tak symbolicky odehraje jedno ze svých posledních utkání dlouholetá žatecká opora, Zdeňka Bilohuščinová, právě na půdě Studénky, kde se národní házené naučila. Žatec tak přijde o jednu z nejlepších házenkářek, která v jeho barvách nastupovala.

Vzájemná utkání mezi Žatcem a Studénkou vychází jasně pro žatecké hráčky, které dokázaly severomoravský tým porazit již pětkrát v řadě a v podstatě to samé se od nich čeká i o tomto víkendu. Těžší soupeř však číhá na neděli, kdy družstvo Rokytnice se bude snažit uhájit svoji pátou příčku, na kterou může poskočit právě Žatec . A vzhledem k posledním výkonům žateckého družstva nejde o nereálnou věc. Žatci se v poslední době proti Rokytnici příliš nedaří, kdy poslední dvě vzájemná utkání prohrál, ale černé série jsou tu od toho aby se prolamovaly.

To muži jedou na západ Čech bojovat o vyšší příčky. V průběžné tabulce jim patří vynikající druhá pozice, kterou budou o tomto víkendu hájit před Tymákovem, sobotním soupeřem. Bodový rozdíl mezi oběma celky jsou čtyři body a tak Žatci stačí jakýkoliv bodový zisk aby měl definitivu stříbrných medailí. Dokonce existuje šance i na příčku první, ale to by vedoucí Nezvěstice musely oba své poslední zápasy prohrát a Žatec vše vyhrát.

Ze vzájemných soubojů mezi Žatcem a Tymákovem vychází lépe Tymákov, který ma na svém kontě tři výhry, zatímco Žatec jen dvě. Tymákov navíc na domácím hřišti body příliš často nerozdává a tak žatecké mladíky čeká další nelehké utkání. Pokud se ponoříme do říše čísel, tak půjde i o souboj druhého nejlepšího útoku s nejlepší obranou druhé ligy.

V neděli se žatecké družstvo utká s týmem Ejpovic, které je až po kolena namočené v sestupových bažinách a bude se jistě velice usilovně snažit z této prekérní situace vyplavat. Shodou náhod tak dva severočeské celky, Žatec a Most, můžou rozhodnout o osudu třetího „severočecha“, Raspenavy. Pokud totiž Ejpovice o víkendu nezaznamenají ani bod, mohou na severu Čech slavit a po dlouhých letech by se stalo, že na sestupových příčkách by nezůstal ani jeden celek ze severu.

V nedělním utkání tentokráte půjde o souboj druhé nejlepší obrany s druhým nejlepším útokem a tak se o víkendu žádné velké střelecké hody neočekávají. Půjde spíše o tuhou bitvu, ve které domácí budou hrát o holé bytí a nebytí a pro žatecké mladíky půjde o další zkušenost se záchranářskými pracemi, tentokráte z druhé strany.

Závěrem tohoto elaborátu by oba celky, chtěly poděkovat svým fanouškům za skvělou podporu v tomto ročníku a věří, že svou přízeň jim zachováte i v příštích ročnících. A svou přízeň zachováte snad i našem webovým stránkám.


Momentka z utkání mužů proti Raspenavě

Zpět na předchozí stránku