Pozvánka na ligu - Studénka, Rokytnice a Spoje Praha


7. 5. 2008 - Petr Votava - Ženy A tento víkend zakončí šňůru šesti utkání na domácím hřišti, proti dvěma moravským celkům, o záchranu bojující Studénce a o play-off usilující Rokytnici. Žatečtí muži se naopak budou snažit přerušit šňůru proher na hřišti posledních Spojů Praha.

Ženy Žatce jsou zatím na jaře týmem dvou tváří, zatímco někdy jejich hvězda zazáří, například proti mistrovskému Chomutovu, Dobrušce či Modřanům, tak někdy se naopak hodně trápí, příkladem jsou utkání s Krčínem nebo Tymákovem. Je proto otázka v jakém světle se představí tento víkend proti moravskému dvoubloku.

SK Studénka v jarní části hry zatím zvítězila pouze jednou, ale vítězství to pro ně bylo důležité, jelikož se jednalo o zápas se Spoji Praha, které jsou právě Studénce největším protivníkem v boji o záchranu. A nemuselo být pouze u těchto dvou bodů, Studénka totiž jen těsně na domácím hřišti podlehli Modřanům.

Tým z ostravska se spoléhá zejména na kvalitní obranou hru, která patří k tomu lepšímu z první ligy žen. Horší to pak je s útočnou hrou, která naopak patří do spodku tabulky. Prapor se tak alespoň snaží držet Nataša Feyrerová, sestra žatecké ostrostřelkyně Zdeňky Bilohuščinové. Souboj těchto týmů tak vždy získává trochu na pikantnosti. Utkání začíná v sobotu v 15:00 pod taktovkou pana rozhodčího Zdráhala.

To v neděli čeká žatecké družstvo už těžší soupeř. TJ Sokol Rokytnice již nejednou žatecké hráčky pořádně prohnal. Tento tým drží v průběžné tabulce sedmé místo, které mu zatím zaručuje postup do vyřazovacích bojů. Ale o jistotu musí ještě hráčky z Rokytnice bojovat, protože mají jen minimální bodový náskok před dotírajícími celky Modřan a Krčínem.

Rokytnice prožívá velice příznivé jaro, když z odehraných pěti utkání, čtyři vyhráli. Jedinou prohru, velice těsnou, si připsaly hned v úvodním zápase jarní části na domácí půdě proti favoritu soutěže Hlinsku, kterému podlehly 16:17. Ze zbytku utkání již vycházeli jako jasní vítězové.

Poslední měření sil těchto celků vyšel přiznivěji pro domácí celek, který v Rokytnici na podzim zvítězil o dvě branky 21:19. Družstvo Rokytnice se může chlubit vyrovnaností ve všech řadách. V útoku je pak nutné si dávat pozor na sestry Lucii a Alici Kratochvílovou a Janu Pavlíkovou, které patří ve střelecké tabulce zatím šestá příčka.

Žatec, který by měl nastoupit ve stejné sestavě jako v minulém kole, by si za určitých okolností mohl již definitivně zajistit účast v play-off. Předpokládaná sestava Žatce: brankařky Bobková s Broučkovou, obránkyně Samková, Vlčková, L. Schneiderová, Pourová a Havlová. V útoku pak tradiční čtyřlístek v podobě Wüstové, Bilohuščinové, Plecité a Doskočilové. Zápase se odehraje v neděli od 10:00 a řídit jej bude zkušený rozhodčí pan Kugler.

Velice důležité utkání po zpackaném víkendu čeká tým mužů A ve druhé lize. Čeká je totiž souboj s posledními Spoji Praha a nic jiného než vítězství, na půdě dalšího nováčka, se od Žatce neočekává. O snadný zápas rozhodně nepůjde. Spoje svůj jediný bod z podzimní části vybojovali právě se Žatcem a na jaře nemálo lidí překvapili svými vítězstvími v Plzni Újezdě a na domácím hřišti s Litohlavy.

Tyto výsledky jen dokazují jak extrémně vyrovnaná je letošní druhá liga. Vždyť sedmý tým tabulky ztrácí na lídra soutěže pouhé dva body. O to důležitější souboj ve hře o záchranu bude pro Žatec tento zápas. Spoje sice v posledním západočeském dvouutkání nenavázali na své výhry a podlehli v Ejpovicích a Nezvěsticích, ale jistě se budou snažit tento neúspěch odčinit a alespoň trochu ještě přiživit teoretickou šanci na záchranu v soutěži.

A právě Spoje mohou sehrát ještě velkou roli v otázce, kdo se bude poroučet z druhé nejvyšší soutěže. Žatecké družstvo si boj o záchranu notně zkomplikovalo prohrou na domácím hřišti s Osekem, který sestupové pozice tímto opustil. A nechal také na sebe bodově dotáhnout Most, který se záchranářskými pracemi má bohaté zkušenosti.

Předpokládaná sestava Žatce: brankaři Tichý a Havránek, na obraně pak Bilohuščin, Plaček, Beldík a Mocek. V útoku kapitán Nociar, Antol, Tomčík, Hradiský, Pavel Sýkora a Bayer. Utkání na hřišti na Balkáně začíná ve 14:30 a řídit jej bude pan Liška.


Lucie Vlčková brání modřanskou útočnici

Zpět na předchozí stránku