Pozvánka na ligu - ozvánka na ligu - Studénka, Rokytnice, Rožmitál a Nezvěstice


21. 5. 2009 - Petr Votava - Obě naše ligová družstva čekají dvoukola na hřištích soupeřů. Ženy si zajedou až na Moravu, kde se utkají se Studénkou a Rokytnicí. Muže čeká výjezd na západ Čech, kde je vyzve nováček z Rožmitálu a Nezvěstice.

Žatecké ženy budou chtít navázat na své poslední vystoupení, kdy se jim podařilo získat důležité body v boji o záchranu vítězstvím nad Spoji Praha. A i v dalším utkání je čeká tým namočený v boji o záchranu. A dá se říct, že namočený až po uši, protože Studénka z dosavadních sedmnácti utkání získala pouze 7 bodů a patří ji tak předposlední příčka.

Navíc severomoravanky nehrají vůbec v pohodě, což dokazuje jejich poslední utkání, kdy na domácí půdě podlehly outsiderovi soutěže z Náchoda, který si tak připsal svoje vůbec první body v první lize žen v tomto ročníku. Stále však tento tým živí naději na záchranu, jelikož jeho ztráta na příčky zaručující záchranu jsou jen tři body. Naopak Žatec si vítězstvím již zajistí účinkování v příštím ročníku první ligy.

Z posledních vzájemných utkání má lepší bilanci jasně Žatec, který poslední tři zápasy vyhrál a rozhodně neplánuje svoji serii ukončit. Stejnou bilanci mají pak žatecké ženy i se svým nedělním soupeře z Rokytnice. Ten se však oproti Studénce pohybuje v úplně jiných patrech tabulky a usiluje o udržení čtvrté pozice, před dotírajícím Tymákovem a Hlinskem, která zajišťuje postup do vyřazovacích bojů.

Sokol Rokytnice patří k překvapením letošního ročníku. Tento mladý tým se v posledních sezonách pohyboval spíše ve středu tabulky, ale letos je tomu jinak a ambiciozní tým z Hané se tlačí na medailové příčky. Jelikož oba soupeři vyznávají spíše útočnou házenou, dají se opět očekávat brankové hody, které vždy lahodí oku diváka. V tomto směru je nejaktivnější na straně soupeře Jana Pavlíková a Alice Kratochvílová. Oproti tomu Žatec má svá střelecká esa v podobě Bilohuščinové a Wüstové. Dalšími do party jsou kapitánka Plecitá a Týřová. Obrana by se měla představit ve složení Vlčková, Pourová, L. Schneiderová a Havlová. Do branky bude připravena pouze jen Bobková.

Svoji šňůru proti nováčkům zakončí muži a po dvou remízách již budou chtít konečně zvítězit. Bude to potřeba, jelikož tým se okolo kapitána Nociara opět propadl na příčky zaručující utkání pro příští sezonu v oblastním přeboru a ne druhé lize. Soupeřem jim bude Rožmitál, který po vynikající podzimní části, neprožívá zrovna příjemné jaro. Tento tým okolo střelce Šourka dokázal na jaře vybojovat pouhé dva body a stejně jako Žatec má velké záchranářské starosti.

Právě rožmitálští patří spolu se Žatcem a Osekem ke třináctibodovým týmům, půjde tak o velice důležitý souboj. A vzhledem k tomu, že letošní ročník druhé ligy je opět neuvěřitelně vyrovnaný, může mít neúspěch pro oba týmy fatální následky. Vždyť ještě i pátý Litvínov bude muset bojovat o záchranu, jelikož jeho náskok na poslední Bakov jsou jen 4 body. A právě v tomto čtyřbodovém rozdílu je napasováno hned osm družstev.

Vzájemný podzimní souboj na hřišti Žatce skončil těsným vítězstvím domácích, kterým se opět po dramatickém průběhu podařilo hostující tým přestřílet 22:21. Jestli se žateckým mladíkům podaří napravit nemastný-neslaný výkon proti Bakovu však ukáže až sobotní utkání, které začíná od 16:00 a řídit jej bude pan Kundrát.

Nedělní soupeř Žatce je pak z jiného konce tabulky. Nezvěstice jistě budou chtít napravit zklamání, které zažily v posledním kole po prohře v utkání o první místo, kde podlehly první Litohlavům 30:28. Ačkoliv jde o velice silného soupeře, vzájemná utkání zatím hovoří jasně pro Žatec. Z dosavadních třech utkání totiž odešel dvakrát jako jasný vítěz Žatec (26:20 a 26:19). Pro nezvěstické oproti tomu mluví statistika jejich domácích utkání, kdy v letošním ročníku ve svém zrekonstruovaném areálu neztratili ještě ani bod.

I v tomto utkání se dají očekávat střelecké dostihy, což potvrzují i dosavadní výsledky vzájemných zápasů. Trenérům Žatce se bude bohužel k oběma utkáním hlásit nekompletní kádr. Otazník visí opět nad brankářem Tichým, kterého však v posledním utkání skvěle zastoupil Štěpán Horník. Brankářskou dvojku by tak zastoupil trenér Havránek. Do obrany se bude hlásit již tradičí čtveřice v podobě Beldík, Lučan, Hokr a P. Nociar. V útoku se ztráty nečekají a tak by základní šestice měla být kompletní ve složení: D. Nociar, P. Sýkora, Antol, Hradiský, Bayer a T. Sýkora. Nedělní utkání začíná v 11:00 a řídit jej bude pan Hajžman.


Pavel Sýkora při střelbě v zápase s Litvínovem
Foto: František Mocek

Zpět na předchozí stránku