Pozvánka na ligu - Studénka, Rokytnice, Rožmitál a Nezvěstice


1. 10. 2008 - Petr Votava - Naposledy na domácí půdě se představí naše ligová družstva o nadcházejícím víkendu. A bude to porce hned dvojnásobná, jelikož oba týmy budou bojovat o ligové body jak v sobotu, tak v neděli. Ženy potkají soupeře z obou částí tabulky, nejprve se střetnou se Studénkou a poté s v pohodě hrající Rokytnicí. Muži v sobotu zakončí svoji serii proti nováčkům zápasem s Rožmitálem a v neděli se utkají s vedoucími Nezvěsticemi.

SK Studénka, sobotní soupeř žateckých žen opět neprožívá v lize příliš šťastné období, ačkoliv v minulém kole si připsala první výhru v ročníku s Náchodem. Patří ji totiž předposlední příčka se třemi body a bude zřejmě, stejně tak jako minulý ročník, bojovat o holé bytí v ligové soutěži. Již minulý ročník si Studénka vybojovala ligovou příslušnost až v kvalifikačním turnaji. Jak již bylo zmíněno tento severomoravský tým má na svém kontě tři body za výhru v Náchodě 21:20 a za velice hubenou remízu s Modřany 5:5. Dá se tak očekávat bitva mezi žateckými útočnicemi a moravskou obranou.

Útok Studénky patří spíše k těm bezzubým a při pohledu na tabulku vstřelených branek okupuje rovněž předposlední příčku. V posledních vzájemných zápasech dominoval Žatec, když v minulém ročníku odcházel pokáždé vítězně. Poslední úspěch Studénky proti Žatci se tak datuje k podzimu 2006, kde Žatec podlehl tomuto soupeři na hřišti Staré Vsi 13:19.

To nedělní soupeř bude z jiného soudku. Rokytnice do soutěže vlétla opravdu s vervou a v prvních pěti kolech poznávala jen sladký pocit vítězství. Až v šestém kole narazila na rovněž rozjetý Krčín a připsala si první prohru. I přesto ji tak patří senzační druhá příčka za zatím bezchybným Chomutovem.

Souboje těchto soupeřů patří k vyrovnaným kláním i když Žatec z posledních dvou soubojů vyšel jako vítěz. Vrátil tak rokytnickému celku obě porážky z předminulé sezony. Rokytnice se může chlubit velice kvalitním a hlavně vyrovnaným útokem, který dokáže zamotat hlavu nejedné obraně. Stěžejními kameny tohoto útočného komanda jsou sestry Alice a Lucie Kratochvílovy a Jana Pavlíková. Rovněž obrana nezůstává pozadu a co se týče obdržených branek, patří jí třetí místo v lize.

Pro Žatec, který se bodově a hlavně herně naladil na Spojích, tento víkend nebude rozhodně procházka růžovou zahrádkou a bude muset ještě tvrdě bojovat, aby si vydobila pozice na které patří. Trenérce Sukové k tomu mohou dopomoci tyto hráčky: do branky Broučková a také útočnice Čítková, která zaskakuje za zraněnou Bobkovou. V obraně pak Samková, Vlčková, Pourová, Havlová a L. Schneiderová. Z útočnic pak Plecitá, Wüstová, Bilohuščinová, Černá, Suková a Týřová. Sobotní utkání v 15:00 a řídit jej bude pan Schmidt. Nedělní pak startuje v 10:00 pod píšťalkou pana Lišky.

Muže čeká v sobotním utkání nováček soutěže TJ Spartak Rožmitál pod Třemšínem. Pro žatecké družstvo naprosto neznámý soupeř, který se i v dosavadním průběhu soutěže jeví dosti tajemně. Dokázal totiž porazit silné týmy Litohlav či Řevnic, ale naopak přenechal body relativně slabším týmům jako jsou Osek či Bakov. V dosavadních šesti odehraných si tak toto družstvo připsalo pět bodů.

Z pohledu na tabulku je zřejmé, že půjde o tým, který svou hru staví na útočné hře. Důkazem tomu je i, že jeho střelec Petr Šourek je na druhém místě ve střelecké tabulce jednotlivců a celému družstvu patří pak třetí příčka. Dá se tak očekávat, že žateckou obranu opět čeká nelehký úkol. Co se týče obrany Rožmitálu, tak dle obdržených branek mu patří nelichotivá poslendí pozice z celého druholigového pelotonu. Utkání začíná ve 13:30 a řídit jej bude pan Schmidt.

V nedělním zápase již žatecké mladíky čeká soupeř velice známý a to Sokol Nezvěstice. V minulé sezoně s tímto soupeřem sehráli dva velice zajímavé souboje. Nejdříve se podzimní utkání ani nedohrálo, když Žatec opustil hrací plochu, v jarní odvetě pak Žatec západočechy dokonale zaskočil a rozstřílel 26:20. Již v minulé sezoně se Nezvěstice pohybovaly v horních patrech ligové tabulky a jinak tomu není ani letos, kdy jim v průběžné tabulce patří první příčka.

Nezvěstice se mohou chlubit vyrovnaným útokem, kde vyčnívá, pokud zrovna nastoupí, Marek Nachtman. Tento tým v dosavadním průběhu získaly devět bodů, kdy o body přišel v Řevnicích a po remíze v Bakově. V ostatních zvítězil a zatím tak potvrzují své ambice být na špici. Předpokládaná sestava Žatce: brankáři Tichý a Š. Horník, obránci Beldík, Lučan, Šrajbr a Hamous, útočníci D. Nociar, P. Sýkora, P. Antol, Bayer, T. Sýkora a Hradiský. Utkání začíná v 11:30 pod vedením pana Lišky.


Momentka ze zápasu s Osekem

Zpět na předchozí stránku