Pozvánka na ligu - Studénka a Rokytnice


15. 10. 2009 - Petr Votava - Pouze ženy zasáhnou tento víkend do ligových bojů a bude to pro ně rovněž i rozloučení s mistrovskými zápasy v tomto roce. V boji o střed tabulky se utkají s moravskými celky ze Studénky a Rokytnice.

SK Studénka v minulých letech příliš radosti v nejvyšší soutěži žen neprožívala a pravidelně se umisťovala na spodním konci tabulky. Dvakrát dokonce na předposledním místě, které znamená sestup. Tento severomoravský tým však vždy dokázal šanci si svoji účast v první lize vybojovat v kvalifikaci, kde nezaváhala.

I tento ročník se Studénka pohybuje na spodku tabulky, ale již ne s tak tragickými výsledky jako v minulých letech. Po devíti odehraných kolech má na svém kontě 6 bodů, což je jen o jeden méně než za celou loňskou sezonu. V průběžné tabulce ji tak patří devátá pozice se ztrátou pouhé dva body na domácí Žatec.

Půjde tak o přímý souboj, které může jednotlivé celky nasměrovat k bojům o záchranu či do klidného středu tabulky. Co se týče vzájemné bilance z posledních let, je na tom jasně lépe žatecký celek, který drží šňůru pěti vítězství v řadě proti tomuto svému sobotnímu soupeři.

V neděli se pak žatecké ženy utkají s o něco kvalitnějším soupeřem v podobě Sokola Rokytnice. Té v průběžném pořadí patří pátá příčka s dvanácti body. Toto moravské družstvo se tak touto pozicí drží zažitého trendu z posledních let, kdy okupuje zejména střed tabulky.

Že i toto by neměl být pro domácí nepřekonatelný soupeře dokazuje vzájemná bilance těchto soupeřů z posledních sezon, kde žatečanky odcházely třikrát jako vítězky a pouze jednou jako poražené. Tato porážka však pochází z prozatím posledního klání těchto soupeřů.

Sokol Rokytnice, narozdíl od Studénky vyznává útočnou házenou a tak se fanoušci mohou těšit na úrodu branek, kterými oba týmy rozhodně nešetří. Největší zbraní v této disciplíně je pak Jana Pavlíková, která se bude chtít rovnat domácím střelkyním v podobě Bilohuščinové a Wüstové.

Trenéru Popelkovi by se měla hlásit tradiční sestava v podobě brankařky Vojarové, obránkyň Vlčkové, Schneiderové, Šíbalové a Kopecké. Reprezentantka Havlová stejně jako v minulých kolech nenastoupí ze zdravotních důvodů. Do útoku budou pak připraveny vedle již zmiňovaných Bilohuščinové a Wüstové i kapitánka Plecitá s Bartoňovou. Na doplnění je pak připravena Solčaniová. Sobotní utkání proti Studénce začíná na hřišti za Sokolovnou od 15:00 pod vedením pana rozhodčího Zdráhala. V neděli žatečanky vyzvou Rokytnici od 10:00 a rozhodovat bude rozhodčí Jan Málek. Přijďte tak povzbudit naše ženy v závěrečných utkáních podzimní části první ligy žen.


Celek žen v soutěžním ročníku první ligy 2009/10

Zpět na předchozí stránku