Pozvánka na I. ligu - SK Studénka a TJ Sokol Rokytnice


Další z klíčových duelů v bojích o záchranu čeká prvoligové družstvo žen o tomto víkendu. Tentokráte na svém hřišti přivítá moravské soupeře - SK Studénku a TJ Sokol Rokytnici. Zvláště v utkání s SK Studénkou půjde o hodně.

SK Studénka se totiž, stejně jako žatecký tým, pohybuje na sestupové příčce. Po odehraných 17ti kolech ji patří s osmi body poslední, dvanácté místo. V případě vítězství by si tak Žatec velice pomohl. A žatecké hráčky mají svému soupeři co oplácet, když v podzimním utkání svému soupeři na hřišti ve Staré Vsi podlehly 13:19. Rozhodujícím faktorem tohoto utkání byl vstup do utkání. Žatci se totiž nepodařilo v prvních deseti minutách vstřelit branku a utkání bylo vlastně rozhodnuto již na jeho samotném začátku.

V utkáních s SK Studénka příliš branek nepadá, proto se asi nedá očekávat bláznivá přestřelka jako v minulém kole s Chomutovem, ale souboj obran. A zvláště ta ze Studénky bude pro domácí střelkyně oříšek, jelikož, ač je Studénka poslední, má s 242 obdrženými brankami druhou nejlepší obranu v lize! Oproti tomu útok je na tom zcela opačně a s rovným dvoustem mu patří předposlendí příčka.

SK Studénka se také nemůže na jaře chlubit bůhvíjakou formou, jelikož z pěti doposud odehraných utkáních vydřela pouze jediný bod za remízu na domácím hřišti s Přešticemi. A také ještě jeden fakt hraje žateckým do karet - Studénce se doposud nepodařilo získat na hřišti soupeřů ani bod.

Bilance z posledních let hovoří mírně pro Žatec, kdy ze sedmi utkání, čtyři vyhrál, jeden prohrál a jeden remizoval. Utkání začíná v sobotu na hřišti za Sokolovnou od 15:00 a řídit jej bude pan rozhodčí Jaroslav Holý.

To nedělní soupeř, TJ Sokol Rokytnice, bude soupeř z jiného soudku, přestože ho mnozí po začátku letošního ročníku navrhovali na aspiranta sestupu. Rokytnici patří v průběžné tabulce pěkné páté místo a rozhodně ho bude chtít vylepšit, zvlášť když se jedná o jeho nejlepší umístění za posledních pět let.

Přesto Rokytnice v jarní části příliš neoslňuje a její jarní bilance je zatím záporná - dvě vítězství ku třem porážkám. A ani jejich bilance na cizích hřištích není oslnivá, pouhé dvě výhry ze sedmi utkání a průměrných jedenáct vstřelených branek.

Proti Žatci se však soupeř v posledních letech většinou rozstřílí, dokazuje to i podzimních 20 a jarních 28 branek v žatecké síti. Rokytnice také hlavně díky útoku poslední dvě vzájemná soupeření se Žatcem zvládla, ačkoliv z posledních 4 let má jasně lepší bilanci Žatec: 7 výher a 2 prohry. Oba týmy mají za sebou i vzájemnou zkušenost z vyřazovacích bojů, kde na sebe narazili před dvěma lety, ve velice úspěšném ročníku žatecké házené.

V podzimním utkání na hřišti Rokytnice dokázaly žatecké ženy vzdorovat pouze první poločas a dokonce promrhaly čtyřbrankový náskok z úvodu. Podlehly tak svému nedělnímu soupeři 11:20. Zápas se odehraje tuto neděli od 10:00 a řídit jej bude pan Petr Tausche.

Přijďte i vy podpořit žatecké házenkářky, protože vzhledem k rozlosování, bude toto dvoukolo klíčové v otázkách sestupu. Všichni soupeři Žatci v bojích o záchranu mají šanci bodovat a tak se očekává, kdo tento víkend promrhá, nakročí tak do propadliště oblastního přeboru...


Momentka z jarního utkání Rokytnice vs Žatec

Zpět na předchozí stránku