Pozvánka na ligu - TJ Spoje Praha


13. 9. 2007 - Petr Votava - Tuto sobotu přivítají jak ženy tak muži stejného soupeře - Spoje Praha. Pro muže to bude možnost nápravy po nepovedeném dvoukole a ženy naopak mohou pokračovat v dobrých výkonech z minulých zápasů.

Jako první ke svému utkání nastoupí muži. Ti po prvních dvou ligových kolech kdy poznávali jen slastné chvíle vítězství mají za sebou i neradostné okamžiky z prohry. Přesto jsou na tom o poznání lépe než jejich nadcházející soupeř, který zatím během čtyř kol nepoznal radost z vítězství, ačkoliv tři z těchto utkání odehrál na své půdě.

Spoje Praha však měli soupeře z kategorie těžkých a žatecký tým bude pro ně prvním týmem, se kterým se v této sezoně utkají a nebude ze západu Čech. Pražskému týmu zatím nevychází střelba a proto s průměrem pouhých 12 vstřelených branek na zápas je jasně nejhorším týmem v druhé lize mužů A.

Letošní ročník je již třetím pokusem Spojů o udržení se ve druhé lize. Po předchozích dvou postupech vždy ihned následoval sešup zpátky do oblastního přeboru. Pro Žatec se tak naskýtá velice dobrá šance opět bodovat, i když se Spoje, vyznávající velice tvrdou hru, zadarmo nenechají. Utkání začíná v sobotu ve 13:30 na hřišti za Sokolovnou a řídit jej bude pan Šimice

To ženský tým Spojů Praha patří v první lize žen k tradičním účastníkům, ačkoliv toto družstvo hrající ve sportovních sukních zatím jen vzpomíná na své lepší časy. V posledním ročníku sice obsadil osmou příčku, ale v dalších třech předchozích ročnících to vždy byla až desátá příčka, poslední, která znamená záchranu v soutěži.

V tomto ročníku mají pražačky na svém kontě zatím dva body za těsné vítězství na domácím hřišti proti Studénce. Těsně pak prohrály, rovněž na svém hřišti, s Rokytnicí a výrazným rozdílem s Přešticemi a Tymákovem. Z loňského ročníku si však proti Žatci vezou kladnou bilanci, když v podzimním utkání na žatecké trávě dokázaly vyválčit remízu a v jarním zápase pak na domácím hřišti vyhrály 20:17.

Zápas první ligy žen začíná v 15:00 a také jej bude řídit pan Šimice. Přijďte podpořit oba naše celky v bojích o ligové body!


Zdeňka Bilohuščinová při střelbě ve vítězném utkání proti Krčínu

Zpět na předchozí stránku