Pozvánka na ligu - Spoje a Bakov


14. 5. 2009 - Petr Votava - Středočeský dvojblok čeká naše ligové týmy o tento víkend. Nejdříve ženy se utkají se Spoji Praha v přímém souboji o osmou příčku a poté muži ve veledůležitém utkání v boji o záchranu vyzvou Bakov nad Jizerou.

Ženy Žatce v poslední době neprožívají zrovna dobré výsledkové období a tak jedinou optimistickou zprávou posledních dní bylo umístění m.n.h. Zdeňky Bilohuščinové v ankete Nejlepší házenkářka roku 2008 na čtvrtém místě. Žatec se tak bude snažit přerušit serii dvou proher v řadě, které v posledních kolech zaznamenal a popasovat se s nepřízní osudu v podobě mnoha zranění či absencí v týmu.

Ale i Spoje mají co napravovat, jejich černá serie je totiž ještě o něco delší než Žatce. Hosté dokonce v posledních třech utkáních nepoznali slastný pocit ze zisku ligových bodů. Ačkoliv proti suverénovi letošního ročníku Chomutovu podlehli na domácí půdě velice těsně a to 18:19. Spoje v posledních letech okupují spíše spodní patra tabulky, což dokazuje i fakt, že minulou sezonu bojovaly o záchranu v soutěži což se jim nakonec se ziskem "hubených" osmi bodů podařilo dokázat. O něco lépe se jim pak vede tuto sezonu, kdy s deseti body okupují desátou příčku a jsou tak přímým konkurentem Žatce v boji o osmou pozici (která však v letošním ročníku stejně nic neznamená).

Žatci se proti pražskému týmu v poslední době daří a poslední tři vzájemná klání se mu podařilo vyhrát. Nad žateckým týmem také stále visí strašák sestupu, kdy na první sestupující Studénku má náskok "jen" pět bodů. Žatecké šance na postup do play-off po prohře v Přešticích se pohybují již jen v rámci teorie či v diskuzích anarchistů carského Ruska a tak by se měl tým spíše zaměřit na klidnou záchranu soutěže.

Je otázkou jakou sestavu bude mít trenér Popelka k dispozici, brankařky jsou tři: Broučkovou, dorostenku Vojarovou a Bobkovou, jejiž start však není jistý. Do obrany by se po nemoci měla vrátit Vlčková, chybět však stále bude Šíbalová. Zbylou trojici pak tvoří Havlová, L. Schneiderová a Pourová. Do útoku by pak měly být připraveny Plecitá, m.n.h. Bilohuščinová, Wüstová, Týřová a Čítková. Utkání začíná od 10:00 na hřišti za Sokolovnou a řídit by jej měl rozhodčí Jan Málek.

Muži budou pokračovat ve svém trojboji proti nováčkům soutěže. V prostřední části tohoto bloku je bude na domácí půdě čekat Bakov nad Jizerou. Ten byl po podzimní části pasován s pěti body mezi největší adepty sestupu, ale nováček na jaře pořádně vycenil své tesáky a v pěti jarních zápasech dokázal získat již šest bodů a stále si tak udržuje šance udržet druholigovou příslušnost a to i přesto, že mu stále patří nelichotivé předposlední místo. Ztrácí však jediný bod na příčku zajišťující záchranu a tím pádem i na Žatec, který tento post obydluje.

Oběma týmům tak půjde o hodně a tento vzájemný souboj může hodně napovedět o příštích krocích obou družstev. Sokol Bakov, který si příliš nedělá hlavu s favority soutěže, sází zejména na střelecké duo Kožíšek - Hirman. Dají se proto na hřišti za Sokolovnou opět očekávat střelecké hody s ohledem na ofenzivní ladění obou týmů. To dokazuje i podzimní vzájemný souboj, kde Žatec přestřílel domácí tým 23:21. Oba týmy mají na jaře rovněž kladnou bilanci což svědčí o jejich dobré formě, dá se tak očekávat i velice pohledné utkání což může být nejlepší reklamou pro házenkářského fanouška.

Žateckým trenérům se budou v sestavě hlásit: brankáři Tichý a Š. Horník, obránci Lučan, Beldík, Hokr a P. Nociar. Do útoku pak D. Nociar, P. Sýkora, Hradiský a Antol, které budou jistit Bayer a T. Sýkora. Utkání začíná v 11:30 a řídit by jej opět měl rozhodčí Jan Málek.


Jakub Hradiský při střelbě v zápase s Litvínovem
Foto: František Mocek

Zpět na předchozí stránku