Pozvánka na I. ligu - Spoje Praha


Druhým soupeřem v cestě za jarními ligovými body budou žateckým házenkářkám Spoje Praha. Utkání se původně mělo odehrát na hřišti v Žatci, ale protože Spoje během podzimní části renovovaly povrch svého hřiště, družstva si pořadatelství vzájemně prohodila.

Podzimní vzájemný souboj obou družstev přinesl zajimavé utkání plné zvratů, když žatecké ženy v druhém poločase vedly už o pět branek, přesto v samotném závěru zachraňovaly alespoň bod za remízu (17:17), se kterou se také obě družstva rozešla. Pro oba týmy to tak byl premiérový bod v sezoně.

Spoje Praha po podzimní části soutěže obsadily osmou příčku, zaručující prozatímní vstupenku do vyřazovací části, ale ne zcela se zbavila starostí o záchranu soutěže. Rázný krok k zamezení těchto chmurný myšlenek udělaly v minulém kole, kdy překvapivě na domácí půdě porazily silný Tymákov, ačkoliv po první poločase prohrávaly o dvě branky. Zlepšením, zvláště v obraně (za druhý poločas inkasovaly pouhé dvě branky!), ve druhé části hry strhly vítězství na svou stranu a polepšily si o jednu příčku s 11 body.

Na domácí půdě odehrály Spoje 6 utkání z nichž ve čtyřech případech zvítězily a ve dvou podlehly. Obě porážky však byly s nejsilnějšími týmy - Chomutovem a Dobruškou. Ve třech případech však zvítězily pouze o jednu branku (Hlinsko, Klášterec a Krčín).

Spoje Praha na sebe upozornily zejména minulou sezonu, kdy se po podzimní části soutěže s pouhými 2 body pasovaly na jasného adepta sestupu. Na jaře však přišlo obrození tohoto týmu, hrajícího ve sportovních sukních a v 10ti jarních utkáních získaly 11 bodů a prvoligovou příslušnost udržely. Přesto se v posledních letech tento pražský tým pohybuje v dolních patrech tabulky. Nejlepším umístěním z posledních let tak je 5. místo ze sezony 2001/02, kdy tým hrál ještě pod hlavičkou Dopravních Podniků.

Spojům Praha se během třinácti utkání podařilo nastřílet 174 branek, což je řadí na devátou pozici mezi prvoligovými týmy. S 204 obdrženými brankami jsou na osmém místě. Co se týče vzájemných utkání z posledních let, tak jasně dominuje Žatec, který v šesti ze sedmi utkání vyhrál a pouze jediný remizoval.

V útočné řadě je největší hrozbou Kateřina Králíková, které patřila po podzimu šestá příčka mezi střelkyněmi. V obraně pak tvrdí muziku Dana Kaplická. Předpokládaná sestava: brankařka Černovská, obránkyně Hlavatá, Jabbourová, Molnárová a Šormová, útočnice Buzková, Hüttlová, m.n.h. Kociánová, Králíková, Smrčková.

Žatci bude v nadcházejícím utkání chybět pouze Hokrová, která si bude plnit své studijní povinnosti. Předpokládaná sestava tak bude: v brance Bobková a Pomejová, v obraně Samková, Vlčková, Pourová a Lucie Pourová. Do útoku nastoupí Miluše Plecitá ml., Lenka Wüstová, m.n.h. Zdeňka Bilohuščinová a Andrea Doskočilová. Utkání začíná v 15:00 na hřišti Na Balkáně a řídit jej bude pan rozhodčí Martin Leugner.


Lenka Wüstová při střelbě proti brance Klášterce

Zpět na předchozí stránku