Pozvánka na ligu - Spoje, Hlinsko, Nezvěstice a Záluží


20. 5. 2010 - Petr Votava - Dvojité porce na hřištích soupěřů čeká naše ligová družstva o tomto víkendu. Ženy zajíždí na hřiště, o záchranu hrajících, Spojů Praha, aby poté vyzvaly své tabulkové sousedy z Hlinska. To muže čeká utkání pravdy s druhým celkem tabulky Nezvěsticemi a nováčkem ze Záluží.

Žatecké ženy svou poslední výhrou oslavily svátek práce ale od té doby se jim sladký pocit ze zisku dvou bodů již navodit nepodařilo. Dobrou příležitost k tomu budou mít v sobotu, kdy zajíždějí na hřiště předposledních Spojů Praha. Ty, jak tomu je z posledních sezon zvykem, okupují stále nižší a nižší příčky tabulky a v letošním ročníku se jich záchranářské práce týkají více než kdy jindy.

Žatecké ambice zvyšuje i fakt, že posledních pět vzájemných utkání těchto soupeřů mělo jediného vítěze a to Žatec. A pokud chce celek okolo trenéra Popelky pomýšlet na klidné dohrání sezony, tak jim povinnost velí zvítězit, jelikož pak by se záchranářské práce týkaly i žateckého družstva.

Těžší soupeř čeká ženy v neděli, kdy zajíždějí do Hlinska. To tuto sezonu zaznamenává menší ústup ze slávy, ale na jeho síle to nijak neubírá. Síla hlineckého týmu se nadále opírá o střelecké umění Štěpánky Bonaventurové, která je po právu postrachem každé obrany. Dokazuje to i letos, kdy jí v průběžné tabulce střelců patří třetí pozice se 150 vstřelenými brankami.

Poslední vzájemné utkání těchto celků bylo úspěšnější pro Žatec (22:18), ale bilance z posledních let hovoří pro Hlinsko a to i přesto, že se oba soupeři utkali před dvěma lety ve vyřazovacích bojích, ve kterých byl lepší celek ze Žatce. V tomto souboji půjde i o šestou pozici, na které se prozatím vyhřívá Hlinsko, ale pohý bod před Žatcem. Podaří se tak našim ženám vydobýt zpět šestou pozici, kterou okupovaly po podzimní části soutěže?

Ještě v zimní přestávce se v družstvu mužů o postupu do první ligy spíše jen snilo a mluvilo s velkým respektem. Po skvělých výsledcích v jarní části soutěže však již jiný cíl, než vybojování nejvyšší soutěže tento mladý celek ani mít nemůže. A tento víkend může o postupových ambicích hodně napovědět, jelikož Žatec se utká s druhým celkem tabulky a největším konkurentem v boji o postup – Nezvěsticemi.

Ti jsou zatím o pověstný chloupek v jarní části zatím lepší než Žatec. Z dosavadních šesti odehraných utkání brali pokaždé jen vítězství. Žatec svou stoprocentní úspěšnost ztratil v minulém kole v oblastním derby s Mostem, kdy „pouze“ remizoval. Rozdíl mězi oběma celky tak činí jediný bod a jedná se tak jednoznačný „šlágr“ jarní části soutěže.

Vzájemná utkání Nezvěstic a Žatce jsou vždy lahodící fanouškovu oku a to díky spoustě vstřelených branek, útočnému vyznání obou celků, ale občas i různými excesy, jako například nedohrané utkání :) Bilance těchto týmů je vzácně vyrovnaná, dvě vítězství pro Žatec, dvě pro Nezvěstice a jedna remíza, s tím, že Žatci se ještě na půdě soupeře z plzeňského kraje ještě nepodařilo bodovat. Utkání se hraje v sobotu od 14:00 na nezvěstickém hřišti.

Nedělní utkání bude pro žatecké mladíky premiérou na hřišti v Záluží, které si jako nováček soutěže vede více než dobře. V průběžné tabulce mu se 16ti body patří sedmá příčka. V jarní části tento sympaticky hrající celek trošku zadrhával, to když v úvodních čtyřech kolech zaznamenal jen čtyři porážky. Na jeho obranu však podotknout, že mu byli soupeři týmy jako Nezvěstice či Tymákov. Zálužský tým se opírá o bratry Třísky, když zkušenější Jan nastupoval několik let v první lize za Plzeň Újezd. Druhou devizou tohoto nováčka je i domácí prostředí, ve kterém body jen nerad rozdává a má z něho dobrý základ na pěkné postavení v tabulce.

Podzimní utkání se zapsalo do historických pramenů vítězstvím Žatce 30:21, což bylo vůbec poprvé co se žateckému týmu podařio vstřelit třicet branek ve druhé lize. Utkání se hraje v neděli do 10:00 na hřišti v Záluží u Plzně.


Daniel Nociar v souboji s obránci z Bakova

Zpět na předchozí stránku