Pozvánka na ligu - Spoje, Hlinsko, Nezvěstice a Záluží


1. 10. 2009 - Petr Votava - Na dvojitou porci ligových zápasů se mohou o nadcházející víkend těšit žatečtí fanoušci. Ženy přivítají Spoje Praha a Hlinsko, muži se představí proti západočechům z Nezvěstic a Záluží.

Ženy po třízápasovém půstu bez výhry budou chtít konečně i bodovat. Proti celkům ze špice tabulky sice předváděly sympatickou hru, bohužel nebyla podložena ziskem bodů a tak povinnost velí, i vzhledem k postavení v tabulce, konečně bodovat. Jako první jim v tomto počínání budou vzdorovat Spoje Praha

Tento pražský tým prožívá poněkud hluché období a v ligové tabulce se spíše pohybuje u spodního konce. Nejinak tomu je i tuto sezonu, kdy se Spoje krčí bez jediného na posledním místě. Nutno však podotknout, že tato nelichotivá bilance příliš nepoukazuje na reálný stav věci. Spoje například totiž jen těsně podlehly v Rokytnici a doma s úřadujícím mistrem z Tymákova. Navíc mají odehráno o jedno utkání méně, kdy si odložily zápas s Dobruškou.

Přesto mají žatecké ženy velkou šanci na zisk bodů a to i vzhledem k vzájemné bilanci s tímto soupeřem, kterému podlehly naposledy před třemi a půl lety. Utkání začíná v sobotu od 15:00 a řídit jej bude pro Žatec tuto sezonu již tradiční rozhodčí pan Jaroslav Holý.

V neděli pak čeká ženy soupeř z jiného výkonnostního soudku. Hlinsko v posledních letech patří spíše k tomu lepšímu co nabízí nejvyšší soutěž žen a to hlavně díky svému střeleckému esu v podobě Štěpánky Bonaventurové, nejlepší házenkářce roku 2007.

Hlinecké házenkářky měli velice vydařený vstup do soutěže, kdy se jim podařilo obrat o body na půdě soupeřů jak Studénku tak Spoje. Pak jakoby se začala východočeškám lepit smůla na paty, v následujícíh čtyřech utkáních totiž odcházely jako poražené a z toho hned třikrát o pouhou branku (s Přešticemi, v Krčíně a s Rokytnicí). V průběžné tabulce jim tak patří se čtyřmi body sedmá pozice.

Bilance vzájemných zápasů vychází jasně pro Hlinsko, ale samotná utkání jsou velice vyrovnaná a o vítězi se rozhoduje až v závěrech utkání. Přesvědčit se o tom můžete v neděli od 10:00 pod vedením rozhodčího Tomana.

Muži se po nešťastné prohře v derby s Mostem budou snažit dál uhájit dosavadní skvělé umístění, kdy jim patří třetí příčka. Prvním soupeřem jim bude tým Nezvěstic, který zatím plní předsezónní prognózy favorita soutěže a vyhřívá se na prvním místě. Nezvěstice měly skvělý vstup do soutěže a prvních pět utkáních vyhrály. Poprvé narazily až v minulém kole, kdy podlehly druhému celku tabulky Tymákovu.

Bude se tak jednat o šlágr kola, kdy na sebe narazí týmy z medailových umístění. A o zajímavý zápas půjde i z pohledu vstřelených branek, protože oba celky vyznávají útočnou hru, což dokazují i předchozí klání, kdy počet branek neklesl pod 45 zápisů. Vzájemná bilance je vzácně vyrovnaná a vyznačuje se domácí neporazitelností. Žatec oba své dosavadní domácí klání s tímto soupeřem jasně vyhrál, zatímco boje na půdě soupeře se mu nevyvedli.

Již od posledního zápasu s Mostem může trenér Havránek počítat s kompletní sestavou a nejinak tomu bude i o tomto víkendu. Třetí nejlepší obrana co se týče obdržených branek se tak bude potýkat s třetí nejlepším útokem, který se opírá o střeleckou potenci dua Šilhánek-Kroc, kterou pak podporuje střelecké eso Marek Nachtman. Nutno podotknout, že této individualitě proti Žatci příliš pšenka nekvete. Utkání začíná ve 13:30 pod vedením pana rozhodčího Holého.

V neděli se poprvé na hřišti za Sokolovnou představí nováček ze Záluží o kterém toho domácí borci až donedávna moc nevěděli. Mnohé však napověděl souboj v rámci Českého Poháru v Klášterci, kdy na sebe oba nedělní soupeři narazili. Úspěšnějším celkem byl po výhře 13:11 západočeský klub. Nutno však podotknout, že oba celky nenastoupily ve svých nejsilnějších sestavách.

TJ Sokol Záluží urval v dosavadním účinkování ve druhé lize šest bodů a všechny na domácí půdě. Za zmínku stojí pak zejména otočení průběhu utkání s Ejpovicemi, kdy Záluží vstalo doslova z mrtvých. Na hřištích soupeřů však vyšel naprázdno a patří mu tak sedmá pozice v klidném středu tabulky. Zápas začíná v 11:30 a řídit jej bude pan rozhodčí Toman.


Jakub Hradiský po jedné ze svých úspěšných střel proti Mostu
Fotografie: František Mocek

Zpět na předchozí stránku