Pozvánka na ligu - Řevnice a Modřany


15. 4. 2010 - Petr Votava - Po necelém půl roce se na žateckém hřišti za Sokolovnou opět rozehrají ligová klání. Úvodní zápas obstarají netradičně v sobotu muži, kteří vyzvou Řevnice. V neděli pak na ně naváží ženy utkáním s Modřany.

Celek mužů nastupuje do jarní části druhé ligy v poněkud netradičním postavení a to jako lídr soutěže. Bude tak mít před sebou nelehký úkol svoji pozici uhájit. Prvním sokem, který se bude tuto úlohu znepříjemnit budou Řevnice. Ty naopak neprožívají, na jejich zvyklosti, bůhvíjak úspěšnou sezony a s jedenácti body se krčí uprostřed tabulky. Tým okolo střelce Zavadila je z posledních let zvyklý se pohybovat v poněkud jiných patrech a jejich cílem tak bude jistojistě postup směrem vzhůru.

A řevničtí mají žatečákům co oplácet, protože to byli právě žatečtí, kteří v posledním vzájemném zápase v Řevnicích dokonale otrávili požitek ze hry domácímu brankáři Zelenému a odvezli si z tohoto malého městečka všechny body. Vzájemná bilance však stále jasně hovoří pro hosty, kteří z pěti utkání, čtyřikrát odešli jako vítězové. Pro Žatec pak hovoří nelichotivá bilance Řevnic na půdě soupeřů, kde bodovali pouze jednou (Bakov) z pěti případů.

Žatec absolvoval během zimní přestávky několik přípravných turnajů, kde příliš vavřínů nepobral, ale s předváděnou hrou byl trenér Havránek spokojen. Zda je toto uspokojení na místě nám právě ukáže nadcházející jarní část. Ke změnám v sestavě nedošlo a tak by v sobotu na umělý pažit měl vyběhnout brankář Štěpán Horník, obránci Lučan, Beldík, Hokr a Pavel Nociar. V útoku pak kapitán Daniel Nociar, Pavel Sýkora, Hradiský, Antol, Bayer a Tomáš Sýkora. To vše pod vedením Václava Havránka, který ke svému postu trenéra zastává i pozici druhého brankáře, a vedoucího družstva Miroslava Hamouze. Utkání se hraje tuto sobotu od 16:00 a řídit jej bude pan rozhodčí Malý.

Ženy, které se po polovině soutěže zabydlely ve středu tabulky čeká jeden z nejnepříjemnějších soupeřů a to Spartak Modřany. Tento celek staví svoji hru na precizní hře obrany, která těží nejenom z fyzických parametrů brankařky Duškové. Že jde pro žatecké ženy o hodně nepopulárního soupeře svědčí i výsledek z posledního utkání, kde Modřany vymazaly žatecký útok výsledkem 13:9. Velkým pozitivem však může pro domácí celek být výhoda domácího prostředí. Pražský tým totiž v této sezoně ještě na hřišti soupeře bodovat nedokázal, zatimco Žatec je na domácím hřišti povětšinou úspěšný.

I družstvo žen vyplnilo dlouhou zimní přestávku několika turnaji. Na turnaji v Dobříši dokonce svého soupeře přehrálo. Vedle toho se celek dokázal probojovat do semifinále Českého poháru, kde však skončil až čtvrtý. Na těchto akcích pak dostali celkem dost prostoru náhradnice či nováčci v družstvu. Můžeme se tak nechat překvapit s jakou sestavou nás trenér Popelka překvapí.

Do branky by měl mít k dispozici Vojarovou a navrátivší se Kateřinu Hornovou. V obraně tradiční opory v podobě Vlčkové a Šíbalové, kterou doplní Lucie Schneiderová, Tereza Kopecká a šanci dostane i Valhová. V útoku by se měl představit elitní útok Bilohuščinová-Wüstová-Plecitá s spolu s Bartoňovou a Čítkovou. V záloze bude připravena ještě Solčaniová. Utkání se odehraje tuto neděli od 10:00 a řídit jej bude pan rozhodčí Adámek.


Družstvo mužů
Fotografie: František Mocek

Zpět na předchozí stránku