Přivezou muži po 5 letech další výhru z Řevnic?


16. 4. 2014 - Tomáš Sýkora - O velikonoční neděli se žatečtí muži vydají bojovat o další dva druholigové body do středočeských Řevnic. Řevnice nepatří k oblíbeným soupeřům Žatce a už vůbec ne v domácím prostředí, kde jsou velmi silným a nevyzpytatelným protivníkem.

Jen málokdo ví, že v Řevnicích má národní házená pořádně dlouhou tradici. Hraje se tu již od roku 1926. Zlatá léta prožíval oddíl v 70. letech minulého století, kdy se družstvo mužů probojovalo do 1. ligy, kterou hrálo 7 let. Návštěvy přesahující 1000 diváků nebyly tehdy žádnou zvláštností. V roce 1990 vstoupilo družstvo mužů do nově zřízené II. ligy, kde působí dodnes. Významný je pro zdejší oddíl rok 1997, kdy A tým mužů hrál jednu sezonu 1. ligu a B tým hrál 2. ligu. Za největší osobnosti národní házené v Řevnicích jsou považováni pánové František Hrubý, Robert Tausche a Josef Šafránek.

Dlouhá léta se o Řevnicích říkalo, že je to tým, který na podzim o body hraje a na jaře body rozdává, protože se mu nechce postoupit do 1. ligy. Letos to ale určitě platit nebude, protože Řevnice čeká na jaře boj o udržení druholigové příslušnosti, která se po podzimu otřásá po 24 letech v základech. Tým, který v minulé sezoně skončil na 4. místě s 26 body je v polovině té probíhající určitě největším zklamáním. Dokládá to zisk pouhých 5 bodů z jedenácti podzimních utkání. O tom, že to řevničtí házenkáři myslí se záchranou vážně, svědčí hned první jarní výhra před týdnem na horké půdě v Mostě.

Týmy Žatce a Řevnic se potkávají od roku 2007. Celkem došlo k 13-ti vzájemným střetnutím, z nichž 5x zvítězil Žatec, 2x skončilo utkání remízou a 6x se radovaly Řevnice. Celkové skóre je pro Žatec pasivní 237:238. Na hřišti v Řevnicích se uskutečnilo 6 utkání, z nichž domácí zvítězili 4x, 1x skončilo utkání nerozhodně a pouze jednou si odvezl 2 body Žatec a to na podzim 2009, kdy zde zvítězil 18:17. Celkové skóre z řevnického hřiště je nepříznivé 103:118. Zajímavé bylo utkání na podzim roku 2010, kdy Žatec prohrál v Řevnicích neskutečných 29:31! Žatecké hráče tedy nečeká vůbec nic lehkého. Navíc se mimo soupeře bojujícího o záchranu budou muset hráči vyrovnat i s bouřlivým domácím publikem, které dokáže vytvořit silný tlak nejen na hostující hráče, ale i rozhodčí.

V řevnickém dresu najdeme hned několik osobností. Tou největší je František Zavadil, chladnokrevný střelec, který dlouhá léta atakoval nejvyšší příčky střelecké listiny. Dále urostlí obránci Ctirad Leinweber a Tomáš Smrčka, kteří i přes svůj věk neustále dokazují, že si na ně mladí útočníci jen tak nepřijdou. Střelecky táhnou tým Pavel Knýbel s 59 brankami (8. místo mezi střelci po podzimu), Jan Hartman s 51 brankami (16. místo) a František Zavadil s 24 brankami (37. místo). Řevnice mají čtvrtou nejlepší obranu po podzimu, důvodem proč přezimovaly předposlední je pak zcela jistě nejhorší druholigový útok, který dokázal vstřelit v 11 utkání pouze 150 branek.

Trenér žateckého týmu k utkání uvedl: "Řevnice nepatří k našim oblíbeným soupeřům. Očekávám tvrdou kontaktní hru domácí obrany, protože je jasné, že náš mladý útok musí soupeře rychlostně přehrávat. Pokud se nám povede začátek utkání, budeme to mít jednodušší, protože horkokrevní diváci se pak dokážou obrátit i proti svému týmu. Pokud nikoli a domácí útočníci se rozstřílí, budeme mít velký problém. Přesto věřím v dostatečnou zkušenost a vyspělost svého týmu. Všichni uděláme maximum pro zisk dvou bodů.

Utkání začíná v neděli 20. dubna v 15.00 hodin na hřišti v Řevnicích. Rozhodčím zápasu bude zkušený Václav Šimice z Plzně.


Pavel Nociar při bránění řevnického útočníka na jaře 2012
Fotografie: František Mocek (ferycko.rajce.idnes.cz/)

Zpět na předchozí stránku