Na úvod jara přijede Raspenava - a je co oplácet!


10. 4. 2014 - Tomáš Sýkora - V neděli 13. dubna se po zimní přestávce naplno rozjedou ligové boje a žatecké čeká první jarní severočeské derby - hostí "seveřany" z Jiskry Raspenava. O tom, že se nejedná o klasické derby, svědčí skutečnost, že Raspenava je nejvzdálenějším soupeřem z ligového pelotonu.

V Raspenavě má národní házená tradici od roku 1966, kdy na místní školu nastoupil učitel Vladislav Kobera a založil zde oddíl. V jeho šlépějích pokračují i syn Vladislav Kobera a vnuk Roman Kobera, kteří společně s dalšími nadšenci věnují nemálo energie, aby jiskra z podhůří Jizerských hor neuhasla.

Muži obou týmů se v druholigové soutěži utkávají nepřetržitě od sezony 2009/2010. Celková bilance vychází lépe pro Žatec, který se radoval z vítězství 7x, 1x skončilo utkání remízou a jen 1x se radovala Raspenava. Výstrahou pro žatecký tým je však skutečnost, že to bylo právě v probíhající sezóně, kdy žatečtí hned v 1. kole po ubohém výkonu prohráli v Raspenavě 15:17.

Vzájemné utkání bude tedy jubilejní desáté v řadě. V domácím prostředí Žatec vždy Raspenavu porazil, i když to ze 4 zápasů bylo 2 x pouze o jedinou branku. Poslední vzájemné utkání na žateckém hřišti skončilo 23:18. Zajímavostí ze vzájemných klání je také to, že jen jednou nedokázali žatečtí střelci zatížit konto hostí alespoň dvaceti brankami. Celkové skóre v domácím prostředí hovoří pro Žatec v poměru 87:76.

V probíhající sezóně je Raspenava na 9. místě se shodným počtem získaných bodů. Stejný počet bodů mají další tři družstva na 7. - 10. pozici v tabulce. Žatečtí útočí na medailové příčky ze 4. místa se ziskem 13 bodů.

Nejlepšími střelci Raspenavy jsou po podzimu: Lubomír Dörfl 57 branek (11. místo); Roman Kobera 55 branek (13. místo) a Josef Málek 50 branek (17. místo).

Oba nedělní soupeři mají ve statistikách ještě další nej, a sice co se týká slušnosti, respektive neslušnosti. Raspenava vévodí s 15 kartonky žebříčku udělených žlutých karet, kde je Žatec naopak nejslušnějším týmem, žlutý kartonek uviděli domácí hráči pouze 8x. V udělených červených kartách je to zcela opačně. Raspenava patří k nejslušnějším týmům ligy, červenou kartu viděli hosté pouze 1x. Žatec je naopak nejvíce trestaným týmem, červená karta byla udělena domácím hned 3x.

Trenér domácího týmu k utkání uvedl: "Soupeře moc dobře známe a přijímáme roli papírového favorita, kterou pevně věřím, předvedeme na hřišti. Určitě bude padat hodně branek. Je třeba, aby naši obránci zastavili vyrovnaný útok soupeře. Z přípravy mám dobrý pocit, mám k dispozici 15 hráčů a všichni jsme odhodláni ukázat, že poslední dva roky, kdy naše hra stagnovala, jsou pryč. Rád bych pozval všechny naše příznivce, aby nás i přes brzký začátek utkání přišli podpořit a pomohli nám udělat z žateckého hřiště nedobytnou tvrz."

Utkání začíná v neděli 13. dubna v 10.00 hodin na hřišti "Pod sokolovnou". Rozhodčím zápasu bude zkušený arbitr Jan Baumruk z Kyšic.


Daniel Nociar při střelbě v podzimním utkání v Raspenavě
Fotografie: NH Raspenava (nhraspenava.rajce.idnes.cz)

Zpět na předchozí stránku