Pozvánka na ligu - TJ Přeštice


11. 6. 2008 - Petr Votava - Naposledy se v této sezoně přestaví prvoligové družstvo žen na hřišti. A půjde o důležitý souboj, jelikož se utkají s Přešticemi o bronzovou medaili. Žateckým ženám se nepodařilo dokonat překvapení ve vyřazovacích bojích a podlehly v semifinále s Tymákovem. Mají tak stále šanci bojovat o třetí příčku, proti dalšímu západočeskému celku.

Tentokráte by družstvo po problémech se sestavou mělo nastoupit téměř v kompletní sestavě. Otazník pouze visí na zraněnou obránkyní Paurovou. Vrátit by se tak měly vrátit útočnice Wüstová s Bartoňovou. A právě návrat Wüstové by měl být jedním z rozhodujících faktorů v bojích o třetí příčku. Její absence v odvetném utkání proti Tymákovu byla až příliš citelná.

Z utkání, které přeštický a žatecký tým tuto sezony mezi sebou odehráli, mají lepší bilanci Přeštice, když na podzim dokázali na žatecké půdě vybojovat bod za remízu 12:12. V jarním odvetném utkání na domácí půdě pak zvítězili 15:11, kdy se jednalo o přímý souboj o pátou příčku v základní části. Přeštice tak do vyřazovacích bojů "vyfasovali" jednoho z nejtěžších soupeřů - mistrovský Chomutov. Výkony na hřišti tuto tezi i potvrdili a Chomutov Přeštice dvakrát jasně porazil, bohužel chyba realizačního týmu Chomutova poslala do semifinále tým Přeštic.

Tam se západočešky utkaly s dalším těžkým protivníkem, ale již o něco hratelnějším - Dobruškou. Na domácí půdě potvrdily, že na tohoto soupeře zahrát umí a opět na domácí půdě nad týmem z východu Čech zvítězily. V odvetě pak však jasně dominovala Dobruška a vydobyla si účast ve finále. To Žatec, jedno z překvapení play-off, ve čtvrtfinále udolal tým Hlinska. Obě utkání byla velice vyrovnaná, ale při Žatci stálo nejen štěstí, ale i větší vůle po vítězství. V semifinálovém klání pak Žatec podlehl vítězi základní části z Tymákova.

Předpokládaná sestava Přeštic: brankářky Klinerová a Zadražilová. V obraně Mrnková, Zadražilová, Stehlíková, Horáková a Skálová. V útoku se pak představí zkušené mnh. Bradová s Volákovou, doplněné o Krouparovou , Živnou a Šrámkovou. Trenérem družstva je pan Stanislav Zadražil. Sestava Žatce by pak měla mít složení: v brance Bobková a Broučková, v obraně Samková, Vlčková, Schneiderová a Havlová. Útočnice Plecitá, mnh. Bilohuščinová, Wüstová, Doskočilová a Bartoňová.

První utkání se odehraje v Žatci od 11:00 na hřišti za Sokolovnou, odveta pak v neděli rovněž od 11:00 v Přešticích. Přijďte podpořit i vy náš celek aby mohl podtrhnout úspěšnou sezonu našeho oddílu.


Lucie Schneiderová brání Petru Bendovou z Tymákova v odvetném semifinálovém utkání

Zpět na předchozí stránku