Pozvánka na ligu - Přeštice a Plzeň Újezd


11. 10. 2007 - Petr Votava - Po minulém víkendu, kdy ženy úspěšně předehrávaly jarní kolo v Praze a muži měli volno se můžeme opět těšit na ligovou národní házenou v Žatci. Ženy na domácím hřišti přivítají silný celek Přeštic a muži Plzně-Újezda B.

Že družstvo žen čeká těžký soupeř svědčí i to, že se Přešticím podařilo na jejich půdě porazit oba největší kandidáty na titul - Chomutov a Dobrušku. Přesto mají Přeštice se 13ti získanými body v dosavadních devíti utkáních pouhý bod náskok před žateckým družstvem. Půjde tak přímý souboj o pátou příčku v prvoligové tabulce. V případě zakolísání ostatních týmů si však vítěz tohoto souboje může polepšit o více než jednu příčku. Špička tabulky je letos velice vyrovnaná, což dokazuje, že rozdíl mezi první a šestým celkem je rozdíl pouhé tři body.

Hra Přeštic se zakládá na kombinační hře v útoku, kde dominují reprezentantky Bradová s Volákovou doplňované nadějnou Živnou. Obrana pak stojí na obránkyni Lence Mrnkové, odchovankyni Klášterce a zkušené Klinerové v brance. Přeštice na začáku sezony provedli změnu na trenérské židli, kdy trenérské žezlo po reprezentačním trenérovi Adámkovi převzal pan Zadražil.

Tým Přeštic patří v posledních letech k týmům, které se pohybují většinou v popředí první ligy. Zajímavostí je, že tým Přeštice v sudých letech minulých ročníků dokázaly vybojovat druhou příčku (roky 2002, 2004 a 2006) a v lichých letech jakoby si vzaly oddech a umístily se na horších místech. Bude tak zajímavý, zda Přeštice udrží nastolený trend. Znepříjemnit se jim to bude teď snažit žatecké družstvo v neděli od 10:00 pod vedením rozhodčího Jaroslava Holého

Navázat na bodový úspěch z Ejpovic se na domácí půdě bude snažit družstvo mužů v pokračující druhé lize. Část týmu vyplnilo ligovou přestávku o minulém víkendu účastí na osmifinálovém kole Českého Poháru, kde se jim podařilo vybojovat postup. Soupeřem jim bude TJ Plzeň Újezd B, které je v průběžné tabulce na šesté příčce s 9ti body.

Plzeňští hráči jsou v dosavadním ročníku postrachem domácích týmů, podařilo se jim totiž ze čtyř utkání hraných na hřišti soupeřů vybojovat 6 bodů a ve druhé lize jsou v tomto ohledu nejlepší. V útočné fázi drží tým střelci Netušilovi, kterým se podařilo nasázet soupeřem více než polovinu branek svého týmu.

"Béčko" úspěšného prvoligového týmu se v druholigových vodách pohybuje již třetí sezonu a vždy se umisťovalo okolo klidného středu tabulky o což se bude tým z periferie Plzně i snažit tento ročník. Utkání začíná v neděli od 11:30 na hřišti za Sokolovnou a řídit jej bude opět pan Jaroslav Holý.


Peter Antol při střelbě v utkání v Ejpovicích

Zpět na předchozí stránku