Pozvánka na ligu - Přeštice a Litvínov


6. 5. 2009 - Petr Votava - Po dvojité porci, kterou si mohli fanoušci vychutnat v minulém prodlouženém víkendu je opět čeká poněku chudší nálož. Oba naše ligové celky se totiž opět představí na hřištích soupeřů a dokonce hned nezvykle v pátek. Ženy se představí v Přešticích a muži budou bojovat o důležité body v oblastním derby v Litvínově.

Ženy se představí na hřišti jednoho z tradičních soupeřů prvoligových vod. TJ Přeštice vždy patřily k tomu lepšímu co může první liga žen nabídnout, v tomto ročníku to však postavením v tabulce příliš nepotvrzují. Přesto v jarní části soutěže potvrzuje bronzový medailista z loňského ročníku zlepšenou formu.

Přestože na jaře Přeštice ze čtyř utkání již dvě prohrály, jednalo se vždy jen o těsné prohry s favority celé soutěže (Chomutov a Dobruška). K tomu pak dokázaly zvítězit na Spojích a v silném Hlinsku. Pro domácí tak navíc půjde teprve o druhé utkání na domácí půdě v této části první ligy žen.

Poslední vzájemný souboj Žatce a západočeského městečka vyšel lépe pro přeštické hráčky, které na podzim dokázaly v Žatci zvítězit 19:18. V loňském ročníku se pak oba soupeři střetli hned čtyřikrát. Nejdříve dva souboje v základní části (remíza a prohra Žatce) a poté v boji o bronzové medaile (oba týmy po jedné výhře), ve které byly šťastnější Přeštice.

Tyto výsledky tak slibují velice vyrovnané a zajímavé utkání. K tradičním oporám západočeského celku patří zkušené útočnice Bradová s Volákovou mocně podporované mladou Živnou. V obraně pak kraluje Lenka Mrnková. Trenér Popelka bude mít oproti minulému víkendu kompletní sestavu. V brance se představí Bobková a Broučková, v obraně pak Vlčková, Havlová, Šíbalová, Pourová a L. Schneiderová. Do útoku nastoupí Plecitá, m.n.h. Bilohuščinová, Wüstová, Čítková a Týřová. Utkání začíná v 11:00 a řídit jej bude pan Šimice.

Muže opět čeká další z řady důležitých utkáni v bojích o záchranu soutěže. Navíc bude tento souboj okořeněn tím, že se jedná o severočeské derby a že nemálo hráčů z obou celků působilo v řadách svého soka. KNH Chemopetrol Litvínov patří k příjemným překvapením tohoto ročníku druhé ligy mužů. A ačkoliv se jedná papírově o nováčka soutěže, tento tým se tak rozhodně nechová a bere body kde může.

V průběžné tabulce patří severočechům pěkné páté místo, stále však nad tímto celkem visí strašák v podobě hry o záchranu a tak i tento tým musí bodovat. Hlavní osu týmu pak tvoří silná trojice Kratochvíl-Bilohuščin-Balcar. Zatímco Kratochvíl patří k jedním z nejlepších střelců soutěže, což dokazuje i jeho patnáctigolový příděl v předminulém kole Ejpovicím, Bilohuščin patří k jedním z nejobávanějších obránců celé soutěže. Pokud hrajete proti Litvínovu a někdo vám neustále blokuje střely, je to "Bidlo".

V neposlední řadě patří k pilířům obrany Balcar, který byl však v minulém kole nucen předvést své umění i v útoku a nevedlo se mu vůbec špatně :-) Žatec se stále pohybuje na sestupových příčkách a to mu velí v tomto zápase bodovat. Výkony z jarních utkáních napovídají, že opět nepůjde o neřešitelný úkol zvláště s ohledem na podzimní klání těchto týmů. Nebýt katastrofálního výpadku žateckého týmu ve druhém poločase mohla být zima v Žatci o něco veselejší. Ve zmíněném utkání zvítězil Litvínov 18:15, kdy však v poločase vedl Žatec 10:7.

Trenérskému duu Havránek-Votava se bude hlásit tato sestava: v brance Tichý a Štěpán Horník, do obrany pak Lučan, Beldík a Hokr. Otazník stále visí nad nemocným Pavlem Nociarem, kterého pak ale může z útoku nahradit Bayer. Do sestavy se po vykartování vrací kapitán Daniel Nociar, který doplní ostatní střelecká esa v podobě Pavla Sýkory a Hradiského. Na pokraji pozornosti rozhodně nezůstane ani Antol a pátý do party je Tomáš Sýkora. Utkání začíná v areálu nad zimákem od 15:00 a řídit jej bude pan Kugler.


Do sestavy se vrací kapitán a největší hvězda týmu Daniel Nociar

Zpět na předchozí stránku