Pozvánka na ligu - Přeštice a Bakov


6. 5. 2010 - Petr Votava - I o nadcházejícím víkendu se žatečtí příznivci házené mohou těšit na vystoupeních ligových družstev. Ženy přivítají čtvrté Přeštice a muži budou obhajovat svoji jarní neporazitelnost proti předposlendímu Bakovu.

Výkony žateckých žen v jarní části první ligy připomínají houpačku, chvíli nahoře, chvíli dole. Momentálně se tento celek okolo kapitánky Plecité nachází v dolní poloze a to hlavně díky výprasku od vedoucí Dobrušky. Šanci napravit si reputaci tak budou mít žatečanky proti, o postup do play-off bojujícím, Přešticím.

TJ Přeštice prožívají opět svojí lepší sezonu a snaží se tak navázat na sezonu 2007/2008, kdy vybojovaly bronzové medaile. V útoku je za tímto cílem táhnou zkušená střelkyně Voláková a mladá naděje Živná. Domácí obrana se tak má opět nač těšit, ačkoliv se nejedná o tak velkou útočnou sílu, kterou předvedla Dobruška. Nad obranou pak drží pevnou ruku klášterecká odchovankyně a několikanásobná reprezentankta Lenka Mrnková.

Další triumfy drží přeštické ženy v podobě výsledků z posledních vzájemných zápasů, kdy Přeštice drží čtyřzápasovou šňůru výher proti žateckému družstvu. Nutno však podotknout, že hned tři z nich se odehráli na přeštické trávě a jediný souboj v Žatci skončil nejtěsnějším gólovým rozdílem. Utkání začíná v neděli v 10:00 a řídit jej bude pan Baumruk.

V neděli dojde k souboji týmů, kteří dle umístění v loňské sezoně měli druhou ligu opustit, ale jak Bakov tak i Žatec nakonec vyjednali záchranu u zeleného stolu. A zatímco žatečtí mladící zvládají tento reparát na jedničku a vedou druholigový peloton, Bakovu se ani v této sezoně příliš nedaří a po patnácti odehraných kolech jim patří předposlední příčka.

Bakovští ve čtyřech jarních kolech udolali pouze nováčka ze Záluží a navíc s spolu s Raspenavou patří ke dvojici týmů, kterým se ještě nepodařilo zvítězit na půdě soupeře. I vzájemná bilance Žatce a Bakova hovoří jasně pro Žatec, který ze tří vzájemných ligových utkání vyšel dvakrát vítězně a jednou vydoloval bod. Nutno však podotknout, že tento bod, si Bakov odvezl ze Žatce. Bakovu rovněž na optimismu nepřidává, že dle vstřelených branek je na tom ve druhé lize nejhůře.

To naopak Žatec různým statistikám vevodí, ať už v počtu vstřelených branek nebo v počtu získaných bodů. Zaznamenání hodné je pak i, že žatečtí dle počtu obdržených branek jsou s spolu s Mostem na druhém místě. Házená se však nehraje na statistiky, ale na zápasy a tak toto mladé družstvo bude muset potvrdit formu proti zachraňujícímu se celku. Trenéru Havránkovi by se měla hlásit stejná sestava jako v předchozím dvoukole. Utkání začíná v neděli do 11:30 a řídit jej bude pan Baumruk.


Lenka Wüstová při střelbě na branku Dobrušky

Zpět na předchozí stránku